Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Állandóan számon kér a férjem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Állandóan számon kér a férjem, miközben itthon babázom. Másoknál is lejátszódott hasonló?

Figyelt kérdés

Van egy imádnivaló féléves babánk, aki 0-24-es törődést igényel, nem igazán játszik el egyedül csak kevés ideig (próbálom rá ösztönözni), 3,5 hónapos koráig pedig csak ölben volt el, mellette még az egyetemen is tanulok levelezőn. Sajnos 3,5 hónapig nem tudtam még csak főzni sem, szaladt a ház, a férjem besegített a porszívózásban és bevásárlásban, a kaját rendeltük, a maradék dolgot én csináltam.


Most már elvan a baba a hordozóban és a vizsgaidőszakom véget ért, viszont a férjem minden nap számon kér, hogy mit csináltam ma (ami a háztartást illeti). Ha valami nincs kész vagy szerinte nem szépen van megcsinálva, akkor piszkál.


Nagyrészt megcsinálok, amit tudok, de mégis vannak elmaradások és nem is könnyű a babától (+ most a szakdolgozat írástól) utólérnem magam meg elég nagy házba költöztünk, amit időigényes takarítani. Pihenni nem igazán pihenek, pedig érzem, hogy szükségem lenne rá.


Azért piszkál, hogy a bevásárláson kívül ne kelljen itthon semmit csinálnia hétvégén és pihenhessen (ő xboxozik én meg babázok, ennyi nálunk a hétvége meg elmegyünk sétálni és sorozatozunk).


Én már mondtam neki, hogy mennyire felidegesít, azóta kicsit visszavett (vagy én lettem gyorsabb inkább a ház körül). Állandóan azzal jön, hogy én nem csinálok semmit (áá.. nem...). Olyan, mintha féltékeny lenne rám, amiért én itthon vagyok, miközben neki stresszes a munkahelye.


Valaki volt már hasonló helyzetben?



2021. febr. 26. 15:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gyakori, bár még én személy szerint nem voltam ilyen helyzetben, de néztem ilyen beszélgető műsort az Ámor nyilát, amiben egy pszichológus nő szokott válaszolni levelekre és sok ilyen van mindig ott is. Amúgy én a helyedben rábíznám egy-két napra a babázást, hogy tudja, hogy milyen fárasztó, mert szerintem nem hiszi el, hogy egy gyerek életben tartása ugyan olyan stresszes ás fárasztó, mint az ő munkája. Amúgy sajnálom, hogy ez van nálatok, engem is nagyon idegesítene az ilyesmi, de tényleg gyakori az ilyesmi.
2021. febr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ne hagyd, hogy föléd helyezkedjen és elszámoltasson. Nem a főnököd, hanem a férjed. Te se nézed át a bérpapírját, hogy ahoz képest, mennyit dolgozik, nem találod a fizetését.

Másrészt: nem babázol. Amíg te erre így hivatkozol, ő hogy vegye komolyan? Apai feladatok is vannak, nyugodtan végezze el ő is a rá esőt.

Arra is gondolj időben, hogy ha most ráálltok erre, 20 évig fogsz szívni azzal, hogy ő nem csinál semmit, te meg majd dolgozol, gyereket nevelsz és viszed a háztartást.

Azt gondolom nem mered bejátszani, hogy a legnagyobb lelki nyugalommal közlöd, hogy neked itt ebből eleged lett, mész vissza te is dolgozni. Dönthet, hogy fizettek egy bébiszittert (biztos sokat nem kérhet, hisz nem dolgozik, csak babázik), vagy marad ő otthon gyed-en.

2021. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
28%
Ez gyakori. Kulonosen akkor, ha nem tervezett a gyerek. A masik fel talan nem is akart. Lathatoan o mar nem akar gyereket nevelni, se eltartani. Se teged, se a gyereket. Mibol gondoltad, hogy o jo apa lesz es itt az ideje a szulesnek? Mert most szemmel lathatoan az xbox fontosabbnak tunik szamara. Es talan azt se banna, ha egy hetre elmennetek a gyerekkel az anyukadhoz babazni. Nagyon gyorsan meg kene huznod a hataraidat es szolni neki, hogy kapja ossze magat, mert a kapcsolatnak lassan annyi lesz.
2021. febr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Tervezett baba volt, mind a ketten nagyon vártuk őt! Mindig kérdezgette, hogy "Mikor babázunk már?" Semmi pénzért nem biznám őt bebisziterre, nekem ez az életem csúcspontja.🙃 Itt a férjem családja a gond . (Nagyon rendesek, anyósom is sokszor főzött nekünk). Náluk a férfi semmit nem csinál otthon. Állandóan erre hivatkozik. Van náluk egy mondás "3 éves koráig az anyjáé a gyerek"... Ő amúgy megmondta előre, hogy ő nem éjszakázik a babával stb, úgy vágjunk bele, én mondtam, hogy oké. Nekem ezzel nincs bajom, csak ne piszkáljon. Bár megkönnyítené a dolgom, ha hétvégén vigyázna rá 2 órát es én akkor megcsinálnék itthon mindent, de ő mindig a stresszes munkája mögé bújik (amit mondtam, hogy akkor hagyjon ott...).
2021. febr. 26. 16:48
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Az utolsó válaszodban van a hiba. Ebbe a helyzetbe beleegyeztél, tudtad hogy ilyen a férjed. Most nem kéne ezen rinyálni,le voltak tisztázva a játékszabályok. Ha te ezt elfogadtad akkor takaríts rendesen.

Én biztos kiadtam volna az útját ha ilyet mond nekem babavárás előtt. Közös gyerek, legyen férfi.

2021. febr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem azért "rinyálok", mert csak én foglalkozom a babával, hanem, mert olyan, mintha azért piszkálna, mert féltékeny lenne rám amiért most nem dolgozom és ezért azt várja, hogy megszakadjak itthon, mert ő is ezt teszi a munkahelyén. Erre vagyok kiváncsi, hogy más is érezte-e így.
2021. febr. 26. 17:03
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugy latszik tovabbra sem erted, hogy milyen zsakutcaba mentel bele. Vicc, hogy egy mondassal takarozik. Mitol lenne az igaz, plane jo? Nem ilyen ferfinek kellett volna szulnod. De majd rajossz magadtol is.
2021. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én nem éreztem így. Mivel a férjem pont ugyanott és ugyanazt dolgozta, mint a gyerek előtt, ezért ő se játszotta az eszét. Sok pasi úgy vergődik, mintha lenne valami extra nehéz munka családapáknak. 🙄

Másrészt én nem szülnék ilyen kapcsolatba. De te igen. Előre tudtad, hogy ez lesz.

A férjed meg a Zurad, aki eltart, ő a családfő, az atyaúristen személyesen, és joga van elvárni a pénzéért a megfelelő szolgáltatást. Ez erről szól. Jó, lehet, hogy arról is, hogy szerinte semmit nem ér az, amit te csinálsz, az csak babázás. Ingyen van, tehát értéktelen.

Te is azt írod, hogy ez életed csúcsa. Ez szerintem nagyon szomorú.

2021. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

"Semmi pénzért nem biznám őt bebisziterre, nekem ez az életem csúcspontja."

Pedig a házasságodat is rendbe kéne hozni és idővel - nem most, amíg ilyen kicsi, de ha már kicsit nagyobb lesz - az is kell, hogy kettesben a férjeddel is legyen közös programotok, akár gyerek nélkül. Ha ennyire szereted a gyereket és a legjobbat szeretnéd neki, akkor azzal tudsz a legtöbbet tenni, hogy az apjával megpróbáltok jó házasságban maradni. Igen, a házasság munka, nem magától lesz jó. Ki fog hűlni, el fogtok hidegülni egymástól, ha így folytatjátok.

A gyereket ketten hoztátok össze, neki is ki kéne venni a részét a gyereknevelésből. Nem várható el, hogy hétköznap, munka után ő lásson neki takarítani, de az igen, hogy hétvégén ne xboxozzon, hanem vagy csinálja ő a házimunkát, vagy legyen a gyerekkel.

2021. febr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szülei mondására meg a szüleinél megszokottra hivatkozik, hogy neki könnyebb legyen, és még téged szekál? Ne haragudj, de ilyen nagy gyerekhez(számító lusta szeméthez) más nem ment volna hozzá.. Neked előre szólt, lejött, hogy milyen a mentalitása, felfogása, most meg zavar, hogy elvárja tőled, amibe önként belesétáltál az elején..


Magadnak csináltad. Ő nem apja a gyereknek, semmilyen kapcsolata nincs vele, hisz 2 órát sincs vele kettesben, de még csak nem is a férjed, mert nem segít, csak elvár. Gondolom van gyes/gyed/csed, ki tudja épp min vagy, te is lapátolod haza a pénzt ugyanúgy, mint ő.


Ha egyedülálló anya lennél akkor is pont így élnél, csak nem lenne párkapcsolati problémád is.

2021. febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!