Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van házassági szerződésetek? ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van házassági szerződésetek? ha igen mit tartalmaz? miért volt fontos nektek?

Figyelt kérdés

#házassági szerződès
2021. márc. 23. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szüleimnek van. Úgy tudom azt tartalmazza, hogy ki milyen vagyonnal jött a házasságba, mert van egy féltesóm.
2021. márc. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Más az állampolgárságunk (Eu-s mindkettő), és az esküvői papírmunka is krva nagy macera lesz (jövőre házasodunk, a szerződés tervezete már megvan, csak tisztázni kell ügyvéddel) ezért egyszerűbb, ha minden rendezve van. Ráadásul nekem több országban is van vagyonom (Bankszámlák, ingatlanból tulajdonrész), és neki van egy nagyon lepukkant örökölt háza, amit most újítgat, tehát lenne mit kibogozni válás/halálesetnél. Lényegében annyit mond majd ki, hogy csak a közös néven lévő (50-50) dolgok számítanak közösnek (ez egy bankszámla jelenleg), minden más magánvagyon marad. A közös részt a gyerekvállalás miatt vettük bele, mert azzal kompenzálni tudjuk azt az időt, ameddig én otthon vagyok a gyerek(ek) kel, illetve így az ezzel kapcsolatos költségek is onnan mennek.
2021. márc. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Nincs, feleslegesnek éreztük és ez azóta sem változott.
2021. márc. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Igen, az van benne, hogy ha megcsal, akkor válásnál minden vagyona az enyém lesz.
2021. márc. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es, kérdezhetek? Abszolút nem kötekedésből, csak kíváncsi vagyok, mert bennünk fel sem merült ez soha. Nem jutott még eszedbe, hogy így vajon tényleg miattad tart ki és boldog veled, vagy csak a pénzét félti? Mert ha ez így le van írva, komoly buknivalója van, ami simán visszatarthatja akkor is, ha egyébként menne.
2021. márc. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
4-es vagyok. Csak megcsalásra vonatkozik, egyébként más pontok érvényesek válásnál.
2021. márc. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
4# inkabb az ha lebukik nem? Máskülönben hogy bizonyítod?
2021. márc. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Nem volt egyikünknek sem magánvagyona, se befektetése se ingatlanja. Volt 1-1 összegű megtakarításunk, ez minden. Nyilván ebben voltak eltérések, és fel is vetettem a férjemnek, hogy ha szeretné, papírozzuk ezt le. Ő nem akarta. Az én megtakarításom volt a kevesebb. Nyilván ebben az is közrejátszott, hogy Magyarországról költöztem hozzá külföldre, így amíg ő a külföldi fizetésből takarékoskodott, nekem a magyarból kellett ugyanezt megoldani.
2021. márc. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!