Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Se veled se nélküled, működhet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Se veled se nélküled, működhet egy házasságban egy háztartáson bellül ha szünetet tartunk? Hogyan értessem meg vele hogy vegyen komolyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérlek benneteket hogy csak építő jellegű válaszokat írjatok lehetőleg lenézés vagy rosszindulat nélkül. Köszönöm szépen. :) (jöhet minden csak kultúráltan)

Szóval lassan 6 éve vagyunk együtt a férjemmel, van egy 11 hónapos kisfiúnk és érkezik a kistestvér is. Nagyon szeretjük egymást de úgy érzem néha nagyon sok belőle. Ő nem tud és nem akar felnőni, nem udvarol már csak ha nagy cirkusz árán "kihisztizem" mindent elviccel.

Egyébként imádom hogy ilyen laza és komolytalan, csodálatos apa és a cégnél ahol dolgozik karbantartási vezető, nem okoz gondot neki egy villanykörte, 10/10-es férfi és családfő.

Én vissont úgy érzem mindent feladtam érte még magamat is és nagyon sokat vitatkozok vele leginkább amiatt mert mindig akkor viccel el mindent amikor komoly dolgokról lenne szó, amikor rólam vagy az érzéseimről lenne szó.

Volt egy félrelépés is a részemről pár éve amikor még jegyben sem jártunk, elmondtam neki kínomban hátha ez észhez téríti de pár napig tartott a magába nézése és ennyi. Igazából a fejéhez vágtam már azt is hogy az se hatná meg talán ha együtt találna mással...

Megszakad a szívem ilyenkor mert igazán szeretem és szerintem ő is engem, mindig elmondja de egyszerűen őrületbe kerget vele hogy mindent elpoénkodik és nem vesz komolyan, mint ezt a fenti esetet se.

Arra gondoltam hogy tarthatnánk szünetet. Ő is egyszer "szünetelt" velem de visszakönyörögtem magamat. (szerinte ez nem így volt, pedig de, azóta vannak gondjaim önmagammal mert teljesen megalázkodtam mint nő...)

Én pszichológushoz járok hogy megjavítsam a kapcsolatunkat mert úgy gondoltam velem van a gond de nem segített a dolog és úgy érzem a férjemnek kéne egy kicsit megeröltetni magát.

Szerintetek van értelme egy háztartáson bellül közös gyerekkel pláne terhesen egy szünetet tartani, hátha tisztábban látnám a dolgokat vagy visszatalálnánk egymáshoz? Leginkább ő, vajon észrevenné magát hogy 3 éve csak az agyamra megy és vegye már komolyan az érzéseimet hogy nem akarom elveszíteni de 3 év alatt a sok kicsi gond már túl sok volt nekem?

Válltig állítja hogy szeret, imád, mégsem mutatja ki úgy ahogyan nekem igazán jól esne. Lehet kicsi dolgokból csinálok elefántot, de ez tényleg amiatt van mert már 3 éve - elnézést a megfogalmazásért - pofázom neki hogy valami nem oké és most a pssichológusnál rájöttem arra is hogy ok-okozata az ahogyan viselkedek ma már vele és tényleg kiborulok mindenen. Ezt nem érti meg.

Mit tegyek hogy végre komolyan vegyen? Szünet? Nem akarok elválni, megakarjuk oldani, most már jobb ötletem nincs.

28/N



2021. ápr. 12. 15:47
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok, ezt még kiegészítésként leírnám.

Olbastam pro és kontra érveket a szünet mellett, nem tudom hogyan hatna rám vagy a férjemre a dolog.

Elvileg nem olyan hatásos mert nem ad akkora pofont a dolog és benne van mind két félben az hogy azért megvan a biztonságos közeg, nem vesztetek el egymástól csak teljen le az idő. Emiatt nem olyan jó és valahol egyet is értek ezzel. Pláne ha ha a férjemet az se hatotta meg h félreléptem. Emiatt jobban is fáj hogy annó ő simán szakított velem és én belepusztultam és azóta se térek magamhoz, nem tudtam feldolgozni. Ő meg egy megcsalásra 3 nap után legyintett... Nem tudom hogyan hassak már rá, elhagyni nem tudom és nem is akarom. Megakarom valahogyan oldani.

2021. ápr. 12. 16:00
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem kicsit agyadra mentek a hormonok, és ott csinálsz problémát, ahol nincs.

Fogadd el őt így, hisz így ismerted meg, és azt írod, szereted ezt a lazaságát.

Olvass kicsit az öt szeretetnyelvről. Esetleg csináljatok teszteket, hogy kinek mi a szeretetnyelve. Lehet, hogy ő próbálja kimutatni, de nem a megfelelő eszközökkel.

2021. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"Volt egy félrelépés is a részemről pár éve amikor még jegyben sem jártunk, elmondtam neki kínomban hátha ez észhez téríti de pár napig tartott a magába nézése és ennyi."

Te léptél félre, és ő nézzen magába? Persze értem, nem pont ez a lényeg, de azért ezen megakadtam... ő olyan, amilyen, vicces típus, könnyed, valószínűleg akkor is ilyen volt, amikor megismerted, és azóta is. Miért vállaltál vele két gyereket, ha ennyire nem bírod elviselni? Azt írod szereted, mégis szünetet szeretnél. Gondolod, hogy két gyerekkel nem vesz komolyan? Azért, mert bizonyos dolgokra könnyedebben reagál? Ennyiből én inkább úgy látom, nálad van gond, nem nála.

2021. ápr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Kedves második hozzászóló!

Csináltunk ilyen teszteket, a szeretetnyelvünk tényleg más, de mint mondtam nem ma kezdődött a probléma, nem a hormonokkal van a gond, de biztosan nem tesz jót most az se. De biztosan tudom hogy nem velem van a gond, ő fizeti nekem a pszichológust ahelyett hogy leülnénk megbeszélni. (pontosabban leültünk már vagy 300 ezerszer, és semmi változás.)

2021. ápr. 12. 16:07
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te azért akarsz szunetelni, mert képtelen vagy tovább lépni azon, hogy a párod egyszer kidobott, és neked kellett vissza könyörögni magad. És ahelyett hogy elned a boldog családi életet, a 2 kicsi gyerekkel, gyártod a hisztit, hogy megszivasd a pasit.

Ezek alapján szerintem inkább te vagy a gyerekes és nem ő.

2021. ápr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kedves ötödik!

Miért is boldog ez a családi élet? Társadalmilag legyen boldog vagy a benne élők legyenek azok? Mint írtam pszichológushoz járok miatta, ott kiderült nem velem van a baj.

2021. ápr. 12. 16:13
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

"Egyébként imádom hogy ilyen laza és komolytalan, csodálatos apa és a cégnél ahol dolgozik karbantartási vezető, nem okoz gondot neki egy villanykörte, 10/10-es férfi és családfő."

És ez nem jó, nem elég. És képes itt egy csomó nő leírni, hogy a férfiaknak vannak nagy igényeik, amikor a többségüknek elég egy viszonylag normális nő, akivel jó a szex. Egy top férfi meg... Elviselhetetlen, ha vicces. No komment.


Az ugye megvan, hogy a szöveged alapján 0 felelősséget vállalsz a dolgokért és mindig más a hibás? Félreléptél, de ő a hibás. Vissza kellett könyörögnöd magad, de ezért is ő a hibás. Jó pasi, de néha vicces, ez is milyen rossz már. Tedd össze a 2 kezed, hogy ilyen hapsit találtál, mert többet a büdös életben nem fogsz, bár valószínűleg ő bárkivel jobban járna, mint veled.


Annak meg eljött az ideje, hogy felkeress egy normális pszichológust vagy vidd el a férjed is, hogy az ő részét is hallhassa.


Egyébként, igen, jó tenne egy kis szünet. Remélhetőleg rájönne a férjed, hogy vannak jobb nők is a világon.

2021. ápr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Az 5. Vagyok, amit leirtal az alapján ez egy boldog család lehetne, ha te nem basznad el.

Amit a 7.ir teljes mértékben egyet értek.

Mindenért a férfi a hibás, miközben te rakod a lyukakat a kapcsolatotokra.

És ha most bejelented, hogy szünetet tartasz, és a férjed azt mondja oké, de akkor válni szeretne? Arra mit lepsz?

Egyébként ez a pszichologusos szöveg tipikus mártír, én semmiről sem tehetek a férjem a hibás mindenért hozzaallas.

2021. ápr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Kedves hetes!

Nézzem el neki hogy mikor sírok beleharap a nyakamba nevetve hogy felvidítson? Elötte 5 perccel meg még a falat verte meg felakart lökni abból a székből amiben ülök? Rendben...

2021. ápr. 12. 16:20
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy szólok, hogy akkor ez nem vicces, hanem agresszív.
2021. ápr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!