Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » "Kötelezhet" egy férj egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Kötelezhet" egy férj egy feleséget arra, hogy a nő befestesse a haját?

Figyelt kérdés
Harmincöt éve élnek együtt, a nő sose festette a haját, de ez eddig nem is zavarta a férjet, mert a nő egyenletesen, elegánsan őszült. Kb. egy fél éve ette bele magát a férj fejébe az, hogy ő újra barna hajú feleséget szeretne, és azóta ezzel az ötlettel macerálja mindennap a nőt. Mindenáron rá akarja erőszakolni az akaratát, a nő viszont nem szeretné befesteni a haját. Ő az egészségesség és a természetesség híve. Mióta újra kinyitottak a fodrászatok, a férj megint elkezdte a hajfestéses témát. Már telefonon meg is beszélt - a nő háta mögött - egy időpontot egy női fodrásszal, hogy vállalja el a felesége hajának a befestését. Hogyan lehetne végleg leállítani a férjet erről a rögeszméjéről? Mielőtt bárki találgatna, a lányuk vagyok, és nem értem apu mániáját. Anyuval vagyok szolidáris, mert nőként én is nehezen fogadnám el, hogy más döntsön a külsőmről. Tőlem sosem kért a férjem ilyet, igaz, mi még fiatal házasok vagyunk, de remélem, öregkorára sem fog úgy megzakkanni, mint apu.

2021. máj. 1. 12:42
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
83%

#20

Hát nagyon sajnálom őket, ez a rabság egy formája.

Az otthon festett haj pedig nagyon gagyin néz ki, nincsenek benne highlightok, amik a természetes hajban, matt, csúnya. Profi fodrász kell hozzá, de az időigényes és drága.

Nekem is életemben egyszer lesz befestve a hajam. Amikor kezdek nagyon őszülni, befestetem őszre, aztán hagyom lenőni. Van nekem ennél jobb dolgom is, mint ezzel bajlódni. Nem is a hajszíne teszi az embert.

2021. máj. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
86%

A kérdés azért életszerűtlen mert nem egy hónapja őszül a hölgy hanem kb 15 éve ősz lehet. Nem ilyenkor akarják vissza a bácsik a barna kislányt akibe beleszerettek, ha eddig mindegy volt, hanem ez az igény akkor merül fel amikor a harmincas-negyvenes nő elkezd őszülni. De azért általában nem kell minket nógatni mert magunktól is elég hiúak vagyunk és nem akarunk banyának látszani (sz.r esetben) akár 30-35 évesen.

De aki már rég megőszült az megszokta magát, átalakította a ruhatárát a lágyabb színeihez. Baromi természetellenes lenne egy fehér hajat idősebb korban sötétre visszafesteni, parókaként ülne a fején. Ahogy idősödik az ember úgy kopnak meg a színei, eltűnnek a kontrasztok az arcról, világosabb és gyérebb a szemöldök, a szempilla. Legalább szőkéről lenne szó, azt érteném. De a sötét szín lenövése ősz hajon már 1 hét után látszik és kegyetlen igénytelen.

De nem hiszem hogy igaz a sztori hogy egy idősebb férfit ez annyira foglalkoztatna ennyi idő után hirtelen, hogy ennyire erőszakoskodjon és fel is hívja a női fodrászatot, kész sci-fi 😃

2021. máj. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
19%

21.


Ilyen erővel a hajvágás is rabság, vagy a mindennapos borotválkozás (bár én ez utóbbit nem érzem annak, mert gyűlölöm, ha az arcomon szőr van), de a havi kötelező hajvágás engem is néha kiakaszt, mert nagyon gyorsan nő és ráadásul sűrű is. Drágának éppen nem drága - borravalóval együtt havi kétezer Forint.


A festéssel egyetértek, szerintem is ez a leglogikusabb lépés. Bár, ha ősz leszek akkor lehet vágatni sem fogom, maximum itthon többet bohóckodni vele, mert a hosszú fehér/acélszürke haj "menő" szerintem.

2021. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
79%

#23

A hajvágás dolgot nem érzem át, mert nő vagyok és egészséges a hajam, így nekem azt nem kell. De borotválkozni/szőrteleníteni szoktam és igen, az is egy rabság.

Szerintem is menő az ősz haj, illetve az, ha valaki fel meri vállalni és nem azon görcsöl, hogy mennyire baxható a hajszíne alapján.

2021. máj. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Az ősz haj is olyan mint a spenótfőzelék, vannak akik undorodnak, mások pedig élvezettel fogyasztják, érvényesüljön az egyén akarata tehát.
2021. máj. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezheti.
2021. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
97%
A helyes kérdés, hogy mi is úgy gondoljuk -e, hogy apádnak pszichés problémája van -e. Az egy dolog, ha felveti, mint ötletet, de ha magánakciókba kezd, az nagyon para. Lehet, hogy késői kapuzárási pánik tört rá, és így jön ki rajta.
2021. máj. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
2%
Muzulmánoknál talàn
2021. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi idősek a szüleid? Szerintem az sem mindegy. Mondjuk ha anyukád 50 körül van, akkor megfontolandó a festés, lehet jót tenne az ő önbizalmának is. Ha 65-70 felett van, akkor viszont nem értem miért kellene változtatnia, főleg ha már tizenéve ősz.
2021. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Apu egy taho.
2021. máj. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!