Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire kell félnem, ha kezd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire kell félnem, ha kezd így viselkedni a feleségem?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk egy pár, 1 éve házasok, nyáron születik az első gyerek.

Barátnőként nagyon kedves, figyelmes, a hűségben rendkívül erkölcsös/komoly elvekkel élő lányt ismertem meg benne.

Mint neki, úgy nekem is megvannak a saját hülyeségeim, rossz tulajdonságaim, senki sem tökéletes, de mindennel együtt lehet élni.

Kiemelném, hogy számomra a feleségem egyik legrosszabb tulajdonsága az anyja.

Igazából ő sem egy boszorkány, inkább az a baj vele, hogy buta, akaratos, és erőszakos.

A férjével (a feleségem apukájával) 25 éve együtt élnek, de folyamatosan ölik egymást, ordibálnak egymással.

Szerencsére van egy másik lakásuk ahová az anyósom elmegy ha besokallnak egymástól, és akkor csak pár nap múlva megy haza, és ez az örök körforgás, összevesznek, elmegy, hazajön, elvannak, összevesznek.

Mindezek ellenére a kapcsolatban az apósom az áldozat, ő egy tök jó fej, relítve értelmes ember, és mindig az anyósom kezdi a vitákat, van hogy konkrétan a semmiből generálja.


A feleségem már a kapcsolatunk elején is mondta, hogy ilyen házasságot soha nem akar.

Nem is tapasztaltam, hogy így viselkedne, mindent megtudtunk beszélni.


Viszont az utóbbi időben, a várandóssága alatt egyre többször viselkedik úgy velem, ahogy az anyja az apjával.Felemeli a hangját, lekezelően beszél, kiabál.

Aztán mikor egyre gyakoribb lett, akkor mondtam hogy most állítson magán.

Annyira nem vette a lapot, mert nem sokkal ezután lett egy nagy veszekedésünk, amit ugyan úgy a semmiből generált.

Teljesen úgy éreztem magam mintha a szülei egyik balhéjába csöppentem volna.

Egy az egybe ugyan az volt.

Itt most én is hevesen reagáltam, és ez olyan olaj a tűzre volt, de konkrétan azt láttam hogy ezt élvezi, ez táplálta őt, hogy még mondja, még obégasson, ugyan úgy ahogy az anyja is azt szereti ha az apja vevő az ordibálsára (és az apósom sajnos mindig vevő)


Ezt hosszú távon nem lehet elviselni, egy idő után bárkinél betelik a pohár, és hasonlóan reagál mint ahogy én is tettem, de ha ez meg táplálja az egészet annak biztos nem lesz jó vége.


Szerettünk volna hitelt felvenni, de az egész kapcsolatunk alatt ez volt az első alkalom, hogy megijedtem, és elgondolkoztam, hogy jó lesz e így?

Félek tőle, hogy a házasság után, a gyerekkel magához köt, és a közös hitel meg jó időre összeláncol minket, és tudja hogy nem szabadulok tőle.

Így pedig azt gondolja, hogy bármi belefér, és ezért kezdi felvenni az anyja primitív stílusát, és akkor ez még csak a kezdete, és majd nálunk is mindennapossá válik.


Ha nekem úgy kéne élnem, ahogy a szülei élnek, én vagy főbe lövöm magam, vagy mindent felrúgva elhagyom őt gyerekkel,hitellel, de az rohadt élet, hogy én így nem fogok élni.

Természetesen ezeket elmondtam neki, ígért fűt-fát, hogy nem lesz ilyen, meg hogy csak a terhesség miatt feszült stb...

Elakarom hinni....de hogy őszinte legyek most perpillanat nem hiszem el.


Van okom aggódni, vagy tényleg csak a terhesség miatt?

Gondolom, hogy benne is megvan ez a viselkedés forma amit látott, amiben felnőtt, csak kontroll alatt tudja tartani, és nem jön ki belőle, de most a várandosság miatt ez jött ki.

Vagy ne áltassam magam?


máj. 24. 10:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
Menekülj!
máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Noren1989 ***** válasza:
86%
Varàzsszó: vàrandós.
máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, ebben bízok én is, hogy a várandósság miatt ilyen...na de ha mégse?
máj. 24. 10:05
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Hormonok játszanak vele a várandósság miatt
máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Noren1989 ***** válasza:
21%

Akkor elhagyod gyerekestül és hétvégi apuka leszel.


Deal?

máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Mivel a gyerek jön, sok mindent most nem tudsz tenni. Vársz és kiderül hogy a hormonok miatt volt-e. Bár én kétszer is voltam terhes, de szerintem csak simán nagy divat minden hisztit ráfogni a hormonokra. Viszont ha terhesen ilyen feszült, kisgyerekkel csak rosszabb lesz szerintem.
máj. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A gyereket sajnálnám az egészben, nyilván ő lesz az elszenvedője.

Volt egy barátom aki azt meslte, hogy neki is mindig ordibáltak a szülei, meg néha el is verték őt, de neki az egész gyerekkorából az fáj a legjobban hogy mindig ment az ordibálás, és ez maradt meg benne a mai napig.

Nyilván mindenki más, más marad meg, de nekem pl. sosem ordibáltak egymással a szüleim, viszont nekem is az a félelmetesebb gyerekkori emlékem ha anyukám kiabált velem valamiért (nyilván okkal), de az a kevés kiabálás is megmaradt, hát ha még mindennapos lett volna, ok nélkül...az trauma lenne bennem is.


Persze most ne rohanjunk előre ennyire, nem szeretném elhagyni a feleségem, boldog családi idillben akarok élni, de most azért elbizonytalanodtam kicsit.

máj. 24. 10:21
 8/21 anonim ***** válasza:
33%

Ha ennyire fontos kinek milyen volt a kapcsolata a szüleivel, esetleg milyen hatással lehet majd rá a későbbiekben, akkor minek vetted el?


5 év alatt csak észre vetted már ezeket...késő bánat.

máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A terhességi hormonváltozás valóban tud cudar dolgokat generálni, remélhetőleg "csak" ettől van és szülés után változik. Bár a java még csak akkor jön - annyit fog virrasztani, aggódni a babáért, hogy árnyéka lesz önmagának. Nem biztos, hogy ez is a legjobbat fogja kihozni belőle...


Amúgy attól, hogy azt mondta, ő nem akarna úgy élni mint a szülei, ezt a mintát látta és úgy tűnik, automatikusan másolja is. Ez olyan, mintha vertek volna gyerekkorodban, neked is természetes lesz, hogy csapkodod a gyerekedet, hisz te is attól lettél rendes ember...


Egyelőre úgyse tudsz mit tenni, vársz. A hitelfelvétellel mindenképp várj!


Nőként írtam ezt, mielőtt valaki hímsovinisztának titulálna.

máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%
Fuhh, ha ezt érzed egyetlen egy darab veszekedés után, akkor nektek nagyon nem kellene összeházasodni. Csak mondom!
máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!