Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Errõl miért nem tájékoztatott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Errõl miért nem tájékoztatott házasságkötés elõtt?

Figyelt kérdés

A férjem egyik barátjától tudtam meg, hogy kezességet vállalt régebben egy családtag hitelfelvételnél.

Mikor rákérdeztem, azt mondta, fizetik az adósok. De valószínūleg már akkor sem fizették, csak nekem ezt mondta. Most már végrehajtási eljárás szakaszában van az ügy, a férjemtõl próbálják behajtani/levonni amit lehet. Errõl ezer százalék, hogy kapott korábban értesítést, nem egyik napról a másikra zajlott. Errõl is kussolt.

Emiatt nem is élhet itthon legális jövedelemmel, mert vonják minden hónapban az adott összeget, összesen 20 millió Ft. Ezt az egészet pár hete tudom. Még õ van felháborodva, amikor tudni szeretném az igazat, és gyakran rákérdezek. Azt mondja, mindent az ügyvédje intéz, valami egyezkedésrõl is beszélt a végrehajtókkal.

Számomra felfoghatatlan, hogy ezt nem tartotta fontosnak és miért arrogáns az üggyel kapcsolatban.

Szerintem válni fogok.


2021. szept. 27. 19:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem gondolta nem a pénze/tartozása számit a kapcsolatban
2021. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem is, viszont ez komoly dolog …
2021. szept. 27. 19:47
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is válni fogsz.

Láttam hasonlót, ott a kedves unokatestvér rángatta bele kezesnek (vagy adóstársnak) az illetőt, ott 17 millió volt a tartozás, és először helyette fizette (mert unokatestvér munkanélküli lett), majd a feleség fizette (mert egyedül nem bírta a srác, aztán lett veszekedés, stb. Végül mindkét házat vitte a bank, valami 6 millió körüli összeget kaptak vissza árverés után... most unokatestvér külföldön dolgozik, a szerencsétlen pár meg a srác anyjáéknál lakik (ahol alig van hely, így gyereket nem is vállalhattak).


Amúgy ha kezességet vállalt, ahhoz fedezet is kellett, azaz mindkét ingatlan (személyenként 1) terhelve van jelzáloggal, ennek utána tudsz nézni a földhivatalban.

2021. szept. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen a kérdés. Erre csak tőle kapsz releváns választ. Ha most is bagatelizálja a helyzetet nyilván nem tartotta fontosnak.
2021. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Akkor úgy kérdezem, szerintetek ez olyan téma, amit nem kell megemlíteni házasságban?

Nem kell arról tudnom, hogy nem lehet itthon semmilyen vagyon a nevén, mert végrehajtás alá vonják?

Amúgy anno az apja nevére iratott mindent emiatt, ez is kiderült.

2021. szept. 27. 20:04
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
Valnek, mert hatalmas balek pl. Es sunyi. Kozos szerzemenyt ilyennel? De kozos palacsintasutest se terveznek, lehet, hogy nem vett tojast es nem szol.
2021. szept. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%
Válnék, ez durva.
2021. szept. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem ez az amire az ember nem gondol,durva,mondani kellett volna, mert az adósság nem évül el, tehát rokonokra száll át, ha vele valami történik. Mondjuk azért azt sosem értettem, hogy valaki hogy tehet olyat, hogy kell a pénz, kezességet vállal érte rokon és akkor direkt nem fizeti. Nem igazán jó indítás ez, én biztos átverve érezném magam, oké, hogy nem akart anyagi dolgokkal terhelni, de azért már egy család lesztek, összetartoztok, ilyet meg kell beszélni, téged is érint. Azt nem értem az ügyvédje mit intéz, ő helyette nem fogja kifizetni, ez kicsit olyan kamu.
2021. szept. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8

Igen, elég fura ez a sztori.

Az ügyvéd próbálja állítólag elintézni, hogy kevesebb összegből meg legyen oldva az egész. De nálam is bejelzett a piros lámpa, hogy kamu.

2021. szept. 27. 22:38
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Csatlakozom. Én is válnék. Ez túl megy a határon.
2021. szept. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!