Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Az élethosszig tartó házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az élethosszig tartó házasság és a fogyasztói társadalom meg az individualista kultúra egymással antagonisztikus ellentétben állnak?

Figyelt kérdés

Ez inkább egy elméleti kérdés, mert statisztikai adatokkal bizonyítható, hogy a házasságok preztízse nagyon lecsökkent és a válások aránya nagyon megnőtt az utóbbi 50 évben. Persze itt lehet azon vitatkozni, hogy most tulajdonképpen mi itt a gond, rosszak a keretek vagy az emberek hozzáállása nem megfelelő, de látszik, hogy a társadalom megváltozott.

Szerintem amúgy teljesen logikusan következik abból, hogy az individualizmus került a központba és a gyerekeket is már így nevelik kiskoruktól, hogy "valósítsd meg önmagad", "küzdj az álmaidért", stb. Ebből meg egyenesen következik később, hogy a párkapcsolathoz is így az egyén nézőpontjából fog közelíteni, hogy "nekem legyen jó", "én legyek boldog" és nyilván a másik emberről, ha azt érzi, hogy nem tudja őt boldoggá tenni, akkor akadályt fog benne látni és különösebb probléma nélkül továbblép. Ez fiatal korban még nem is akkora gond, mikor még nincsenek kötöttségek, de ha gyerekes családok is ezt csinálják, az már társadalmi szinten is problémákat szül. Másik részről meg az is igaz, hogy a párkapcsolati, családi struktúrák nem függetlenek a gazdasági rendszertől sem és, ha valakinek van lehetősége kilépni egy általa nem jónak ítélt kapcsolatból, akkor megtudja tenni, erre régen nem lett volna lehetősége. Ez is így tiszta sor viszont a kultúrából, ami vallási alapokon nyugszik meg jön az idealizált családnak a képe, ahol mindenki szereti egymást és az emberek boldogan élnek míg meg nem halnak. Kiskorunktól a mesékből ezeket tanuljuk meg és erre is vágyunk, de a valóság ettől mégis nagyon távol kerül.

Hogy tud ez a két ellentétes folyamat kibékülni egymással és nyugvópontra jutni, hogy jól is érezze magát az ember, de ne is legyenek irreális vágyai és társadalmi szinten is műkődő modell szülessen belőle?



2022. márc. 29. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
De sokszor a válással pont a gyerek érdekét nézik. Neki se jó, ha folyton azt látja, hogy a szülei vitatkoznak.
2022. márc. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen még egy család egy pénzugyigazdaság volt.

Minel tobb volt a gyerek annál több tehenet libát tudtak ellátni mivel a gyerek egyben munkaerő is volt a családi gazdaságban.

6 elemi volt csak a kotelezo iskolában.



Miota egy család megelhetese nem magátol a családtol fugg, senki nem önelláto, azota az egyéni érdekek kerultek elotérbe. A legyen házunk helyett, a legyen házam.


Miota nem az szamit hány tehened libád van, hány hold földed es a gyerekeid igy hasznot sem hoznak a munkájukkal, egyéni érdekek es egyéni gazdaság van csak én nem családi.

Mindenki maganak kaparja a gesztenyét és nem a családjának.

2022. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*Ez vezet a sok váláshoz. Hogy nem családi vagyoni közösségek vannak manapság. Hanem egyéni haszonszerzés. Önzés.
2022. márc. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sokban okolható ezért az internet, ami még nárcisztikusabbá tette az embereket (csak jó dolgokat osztok meg magamról, hogy dicsérjenek, visszaigazolást kapja - de mivel mindenki jó dolgokat oszt meg, azt hiszed, mindenkinek tuti jobb, mint neked), és az ún. FOMO, azaz hogy félsz, hogy ha elköteleződsz, elveszíted talán valami még jobb lehetőségét. Emellé persze itt a globalista nevelés, hogy nincsenek kész példák, már fiúk és lányok se, mindenki csak egyéniség, minden megkérdőjelezhető és persze mindenki csak saját gesztenyét kapargat. Az emberek azt se tudják már kicsodák, mi az értelme vagy van-e értelme az életüknek. (Az, hogy jobb és hasznos ember legyek vagy pláne a mennybe jussak, azért már elég keveseknek célja, ellenben az állandóan szórakoztassanak, dicsérjenek és élvezzem az egyetlen életem viszonylag nagyobb befektetés nélkül elég sokaknak.) Na meg a fiatalság, állandó újdonságkeresés kultusza, mintha mindenki, aki megöregszik, valamit elrontott volna. És persze olyan magas lett az ingerküszöbünk a ránk ömlő hírek és képernyőfüggés miatt, hogy az empátia is erősen hiányzik.
2022. márc. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Régebben sem voltak jobbak a házasságok.

Csak az apám falujából rengeteg esetről tudok, ahol a férj alkoholizált, verte a feleségét, a feleség is alkoholizált, verte a gyereket, a gyerekek verték egymást stb.


Most mind a jogi mind a gazdasági környezet lehetővé teszi a szétválást, és ennek szerintem sokkal több pozitív hozadéka van, mint negatív.


Az emberek manapság is igyekeznek tenni a házasságukért. Legalábbis én nem azt látom a környezetemben (főleg a gyerekes családoknál), hogy a felek az első összezörrenés után beadják a válópert. Viszont ami nem megy, azt nem kell erőltetni, és ezzel maximálisan egyetértek.

2022. márc. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért régebben kevésbé merül fel egyáltalán opcióként a válás. (Persze van ennek jó és rossz oldala.) Most a házasságot kevésbé veszik komolyan, az is csak egy kapcsolat és eleve úgy mennek bele sokan, hogy "legfeljebb elválunk" és tartogatják titokban a vészhelyzeti kiskapukat. Ez egy kicsit olyan, mint amikor ha a film elején megjelenik egy pisztoly, akkor tuti, hogy használni is fogják :) Az anyagiak (főleg lakhatás) sajnos jobban összekötik az embereket, mint az, hogy házasok. És inkább ezen szoktak annyit gondolkodni. Érdemes megnézni a CSOK óta a házassági/válási statisztika hogy megváltozott.
2022. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5

Szerintem ez változó, vannak olyan esetek, amikor indokolt a válás, de ha megnézed például a celebek, akik nagyon sok embert befolyásolnak pont, hogy különösebb indok nélkül rúgjá fel a kapcsolataikat. Most legutóbb Kulcsár Edina mondta, hogy azért vált el, mert nem egyezett a szeretetnyelvük a férjével és ezt rengetetegen lájkolták. Most az a helyzet, hogy senkinek sem egyezik, de van aki hajlandó tenni érte meg van, aki csak elvárja, hogy erőfeszítés nélkül műkődjön. Előtte meg megy a képmutatás, hogy neki a család a legfontosabb, bla bla. Most persze, hogy nem mindenki él így, de hatással van a követőire és azonosulnak vele.

2022. márc. 29. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!