Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért vetted fel a férjed...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vetted fel a férjed nevét? És hogyan, melyik verzióval?

Figyelt kérdés
2022. szept. 9. 16:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
Nem vettem fel
2022. szept. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azokhoz szól a kérdés, akik felvették.
2022. szept. 9. 17:04
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Kötőjellel, mert neki ez fontos volt és mert jól hangzik együtt.
2022. szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Csak vezetéknevét vettem fel. Tehát pl Kiss Róbert, Kiss Virág lettünk.

Én felakartam venni a vezetéknevét, mert nekem ez szimbólum a világ felé is, hogy az övé vagyok, ő meg az enyém. Ugyanakkor megtartottam minden mást, nem lettem xy-NÉ, mert az nekem túl régies, már túl birtokló, talán lekicsinylő. De csak számomra, ez személyes benyomás.

2022. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Kötőjelesen vettem fel. Mert nem szerettem volna teljesen megszabadulni a saját nevemtől, ami ugye szerepelt a diplomáimon, képesítéseimen, a munka világában már úgy ismertek, akik ismertek, stb, de szerettem volna névleg is egy család lenni vele, szóval az sem volt opció, hogy nem veszem fel sehogy.
2022. szept. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

De így nem az övé vagy, hanem az ő tulajdona, mint egy kocsi, amit a nevére iratott.

Kiss Virág-Robi párosból meg nem derül ki, hogy most ti tesók, unokatesók vagy házastársak vagytok.

2022. szept. 9. 17:14
 7/21 Katona Dius ***** válasza:
94%
Szerette volna, én is. De megtartottam a saját nevem is. Igazából kötőjelesen szerettem volna,nekem úgy jobban tetszenek a nevek,de a mi esetünkben hülyén hangzott volna,mivel ő Kis én meg Katona vagyok. Így inkább né lettem + a saját nevem.
2022. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

6


Helyes. :) Szeretek az övé lenni. :)

2022. szept. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

xyné és a nevem lettem :) így övé is lettem és magam is maradok

úgy voltam, ha valakihez hozzámegyek boldogan veszem fel a nevét

a kötőjeles nem tetszik

hogy felvegyem az ő családnevét olyan érzés, mintha öcsém lenne

2022. szept. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
Én se vettem fel (előre köszi a lepontozást :D) mindenképpen meg akartam tartani a saját nevem. Szeretem a vezetéknevemet, szép magyar nemesi név. Kötőjelesen még felvettem volna, de a két név egyáltalán nem illett volna egymáshoz.
2022. szept. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!