Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek milyen jelentősége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek milyen jelentősége van a házasságnak egy kapcsolatra nézve? Miért fontos vagy nem fontos számotokra a házasság?

Figyelt kérdés
2022. dec. 29. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Ha van, akkor szakítás helyett válás lesz és pár ügyvéd, jogász és egyéb fazon nagyot kaszál majd rajta. "Lagzi" idején pedig a sok erre berendezkedett szemfényvesztő, élükön a vőfély-bohóccal.
2022. dec. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Kb az eskuvo, a buli az egyetlen vonzo resze, de egyebkent nekem nem fontos. Lassan 10 eve elunk egyutt a parommal, semmi nem valtozna, ha egyik nap ugy kelnenk fel, hogy hazasok vagyunk. Ugyanugy szeretjuk egymast, nem vagyunk onbizalomhianyosok, nem kell, hogy ez le is legyen papirozva.
2022. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Én vágyom a házasságra úgy is, hogy már elváltam egyszer. Ha megtalálom a megfelelő személyt és én is felnövök a feladathoz, szeretnék felkelni úgy 50 év múlva, hogy tudom, hogy a férjem mellől bújtam ki az ágyból, vagy hogy tudhassam, hogy a férjem mellé leszek eltemetve, őt mellém temetik el. Azt is tudom, hogy a személyiségem része, hogy konzervatív vagyok, de én vágyom erre a plusz stabilitásra, nekem ez számít. Ez a különbség.
2022. dec. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Mikor még nem voltam feleség, nekem nagyon fontos volt. Annak a jele, hogy a párom egy életre tervez velem, plusz szerettem volna királylány lenni egy napra. Nagyon jó érzés volt eleinte, hogy nem a barátnője, hanem a felesége vagyok a férjemnek, hogy a nevemben az övé is benne van.

A válás óta eltelt 4 év, ma már egészen máshogy gondolkodom. Én többet férjhez nem megyek, a hátam közepére nem kívánom még egyszer azt az osztozkodást, marakodást, ami a végén van. Már nem hiszek a tündérmesék boldog végében.

2022. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
2. Akkor miért nem mered kimondani az igent? Jajjj persze, a papír nem fontos. :D Jó duma! Akkor ennyi erővel a jogosítvány sem fontos, minek? Tudsz vezetni? Ha igen akkor hajrá! Egyébként nyugi, tök lényegtelen a te vagyis a ti életetek, semmit és senkit nem befolyásoltok! Még mielőtt vérig sértve éreznéd magad! :D
2022. dec. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

5

Mi bajod van?😂 Nem ertelek, bocs.

2022. dec. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

5.


Válóperes ügyvéd vagy, aki előre gondolkodik, vagy csak egy sima vőfélybohóc, aki reménykedik az egynapi zsoldban és ingyenpiában?

2022. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a papír volt fontos.

Nem vagyok egy romantikus nő, lehet nagyon szépen együttélni simán élettársakként is, de én szeretem ha tiszták a viszonyok. A férjem az a férjem, hivatalosan a legközelebbi hozzátartozóm, nem anyámat hívják legalább ha bármi történik velem. Beengednek hozzá a kórházba, nem kellett apasági nyilatkozatot írnia, szabályozott vagyonközösségben élünk, nem lesz meglepi az öröklésnél (vagy egy esetleges válásnál), vehetünk fel közösen hitelt. Amíg egy pár nem házas, addig jogilag ők egymásnak senkik. Én nem akarok a senkije lenni annak az embernek akivel évek óta élem az életemet és akit mindenkinél jobban szeretek. Kb ennyi. A buli nem érdekelt, csak azok a praktikus többletjogok amik így megilletnek egy "párom" jellegű kapcsolattal szemben.

2022. dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan a #8-hoz. A papír volt fontos. Hogy ahol kell, jogilag is hozzátartozók legyünk.

Viszont mióta összeházasodtunk, valahogy érzem a házasság lényegét. Valahogy olyan jó a tudat, hogy a férjem. Nem tudnám megmagyarázni miért, de valami olyan meleg, mély érzés önt el.

2022. dec. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon fontosnak tartottam. Szüleim 35+ éve házasok. Aztán megházasodtam és arra eszméltem, hogy enélkül is működhet egy kapcsolat. Nem ez fogja jóvá vagy rosszá tenni.


De a 20-30 éves kortársaim körében elég gyakori. Aztán, hogy majd melyik meddig tart azt az idő megmutatja

2022. dec. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!