Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meg lehet bocsátani a megcsalást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet bocsátani a megcsalást?

Figyelt kérdés
Pláne ha gyerek is lett a frigyből?

2023. febr. 8. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Meg lehet, de elfelejteni soha, a tüske benned marad örökre.
2023. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem.

Aki egyszer megtette, megtesz máskor is.

Ő döntött, megtette. Attól fogva nem én kellek neki. Következésképpen ő sem kell nekem.

Fájna, de se időm, se akaratom, hogy alávetve benne maradjak egy bizonytalan trutyiban, nap mint nap azon aggódjak, hogy igazat mond-e, hol van, amikor nincs velem, velünk, kivel van, kinek írkál, stb.

A békém, nyugalmam, önbecsülésem megőrzése többet ér.

2023. febr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Fogalmad nincs mi megy a szinfalak mogott, rengeteg a megcsalas, csak ez tabu tema, nem sokan dicsekednek el vele. Az esetek tulnyomo tobbsegeben megbocsattatik a bunos kejelges, foleg amikor mar gyerek is van a hazassag mellett.
2023. febr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

#3:

Igen sokan megbocsájtanak, de milyen áron?

Ezek az esetek többségében kényszerlépések, mert pénzügyi összefonódások vannak, közös a vagyon, van közös hitel van, vagy egyik fél sem kapna annyi pénzt a válás után amiből új életet lehetne kezdeni.

Ezért inkább szemet hunynak, lelkileg meg rámennek erre az egészre.

Szóval sokan csak a lakhatás és a pénzügyek miatt maradnak együtt (a gyerek megléte is csak kifogás, hogy ne kelljen elköltözni a megszokott helyről, és ne kelljen nulláról kezdeni mindent).

2023. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon helyzetfüggő. A legtöbb esetben, ha nem notorius felrekúróról van szó, a megcsalás egy tünet. Valami, valahogy félrement abban a házasságban, és ennek a folyamatnak mindketten aktívan részesei voltak. Valami nem működik, valami kevés, valaki nem figyelt oda a másikra. Ha folytatni és változtatni akar mindkét fél, akkor érdemes megbocsátani, újra belevágni, új alapokra helyezni a kapcsolatot. Egyáltalán nem biztos, hogy megegyszer elo fog fordulni, pláne ha sikerül javítani a kapcsolaton, és már nem hiányzik az a bizonyos funkció, ami miatt megtortent a baj.
2023. febr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
A megcsalásból lett gyerek vagy a házasságból?
2023. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

Ez talán az egyik legnehezebb kérdés, amit egyöntetűen meglehetne válaszolni.

Először is megkell vizsgálni a dolgokat, szerintem egy megcsalás két okból adódhat, az egyik amikor a kapcsolatból hiányzik valami, a másik pedig, amikor egész egyszerűen ilyen az adott ember személyisége.

Először fel kellene ismerd, hogy ő melyik tábort erősíti.

Ha felismerted, el kell fogadnod, hogy egy kapcsolathoz két ember kell, egy megcsaláshoz is két ember kell.

Kell legyen benned egy olyan felismerésnek, hogy a te hibád is amiért megcsalt téged.

Megcsalásnál mindig abban a félben van a hiba, aki végül nem csalt meg senkit.

Keveset adtál, nem figyeltél rá, a gyerek után hanyagoltad, elmaradtak a mély bensőséges beszélgetések, már nem izgatottan vártad haza, lapos lett, unalmas lett, megszokott stb...ertheto, hogy ehhez folyamodott...nem védeni akarom, sőt én is egy ilyen helyzetben vagyok jelenleg.

Szóval beszélgetés, elfogadás és el kell fogadni, hogy hibáztál valamiben, persze ez nem jogosítja fel a párodat arra, hogy megcsaljon, de emberek vagyunk, hibásak, hibázunk, nem tanulunk stb.

De a lényeg, hogy szellemileg vagytok olyan szuntenz, hogy megértsétek az ok okozati dolgokat?

Vagy inkább az elvakultsag dominál, mindnek mondja a magáét?

Csak is kizárólag rajtatok múlik, nem a gyereken, nem a lakáson, nem a hiteltől, vagy épp a házasságtól...rajtatok.

A végére...megcsalás után, mindig ott lesz a bizalmatlanság, nagyon magas szint kell ahhozz, hogy azt az apró kis bizalmatlanság darabot tudd majd bekussoltatni....

2023. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
igen
2023. febr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szolnoky Tünde válasza:
100%
Én adtam egy esélyt 4 éve, főleg a gyerek miatt. Nem kellett volna. Pár hónap kihagyás után, újra kezdte. Prostikhoz járt. Lebukott. Most válunk.
2023. febr. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mekkora gusztustalan relativizálása megy itt a megcsalásnak. Ez nem hiba, hanem döntés. Ha problémák vannak egy kapcsolatban vagy házasságban, az első a kommunikáció. Aki más embert választ “megoldásként”, az takarodhat is.
2023. febr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!