Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha nem lenne társadalmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem lenne társadalmi elvárás az, hogy házasságban kell élni, akkor szerintetek hány házas ember lenne?

Figyelt kérdés
2023. márc. 5. 17:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

#8

7-eséknél lehet a mama nem választott, hanem egyszercsak közölték, hogy hozzámegy a Pistához, mert egymás mellett van a két telek és így jó lesz...


(Persze lehet hogy nem, de azért a 100-60 évvel ezelőtti házasságokat ne nagyon hasonlítsuk ahhoz, hogy én most 2023-ban iszonyat szeretem a Jóskát és vele akarom leélni az életem, ezért hozzámegyek)

2023. márc. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Két ember azért köt házasságot, mert egymás mellett akarják leélni az életüket: örömben, bántban.

Meg talán egy bizonyos fokú kisajátítás végett is, hogy a kiszemeltem csak az enyém legyen és ne valaki másé (is).

2023. márc. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
magyarországon gazdaságilag még mindig megéri összeházasodni. főleg, ha szaporulat is van úton.
2023. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Társadalmi elvárás a házasság? Milyen értelemben véve? Talán nem lehet egyedül élni? Vagy más értelemben véve? Egy férfi és egy nő között gondoljuk a hivatalos együttélés kapcsán? Ez esetben a kérdés, hogy hogyan is alakult ki a házasság intézménye, és mi volt az oka? Miért "rendelte" el Isten? Hogy nézne ki egy társadalom, ahol a párok nem kötnek házasságot, és össze-vissza élnek? Nemi betegségek fékezhetetlen terjedése, vérfertőzések (nem tudjuk, ki kinek az utóda) stb. Egyszerűen egy védelmi mechanizmusa a társadalomnak, ha úgy tetszik, hogy egy fajta rendszerben él, amit saját maga állított fel a saját maga védelme érdekében. Hogy ki, és mikor ér el az érettségnek arra a fokára, hogy egy ilyen szövetségen keresztül is fel tudja vállalni a párját, az mindig egyedi kérdés is, de a házasság egy csodálatos intézmény, már ha jól csinálják a tagjai. Akkor olyan, mint a Mennyország. ;) De ha nem jól csinálják, akkor... Töltsük ki a kipontozott részt. :-)


Remélem, tudtam segíteni valamennyit! ;)


Szép estét kívánok! ;)

2023. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én nem társadalmi elvárás miatt nősültem. Viszont közel 50 felejthető kapcsolat után biz' isten jólesett "igazoltan" és véglegesen tartozni ahhoz az egy személyhez, akit arra érdemesnek találtam, és találok még 24 év is.
2023. márc. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor társadalmi elvárás, ha ezt te gondolod. Senki se fog pisztolyt a fejedhez 2023-ban, hogy most neked meg kell házasodnod. Persze vannak olyan idióták akik folyamatosan kérdezik hogy mikor lesz házasság/mikor lesz gyerek stb..na az ilyeneket le kell szarni.
2023. ápr. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!