Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van értelme a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme a házassági szerződésnek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Hozott, házasság előtt szerzett vagyon van, de az ugye nem lesz közös a házassággal sem. Nincs vállalkozás, nincs jelentős jövedelem különbözet, nincs semmi igazán, ami indokolná, még is ragaszkodik hozzá az egyik fél. Miért lehet ez? Mi értelme?
2023. máj. 9. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Nincs olyan, hogy "A" házassági szerződés. Minden szerződés más és más, más a tartalmuk, másra vonatkoznak. Meg kell kérdezni az említett egyik felet, hogy mit szeretne beleírni, miért fontos ez neki.
2023. máj. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy az első is írta, attól függ, hogy kik kötik és mit írnak bele.
2023. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Talán annyi értelme van, hogy nem tudhatod, hogy államilag 1-5-10 év múlva változtatnak e az ezzel kapcsolatos törvényeken. Van amikor gondolnak egyet és egyik napról a másikra új törvényt alkotnak (éjfélkor benyújtják).

Ilyen esetben jobb ha ügyvéd előtt le van papírozva házassági szerződés formájában, hogy kinek milyen vagyona volt. Az egy biztos támpont.

Meg olyan is van pl. hogy a felek később vesznek közösen egy nagyobb lakást úgy, hogy "beolvasztják" a saját lakásuk árát.

Ilyen esetben is jó ha van róla papír hogy eredetileg melyik fél mennyi vagyonnal rendelkezett, mert a közös új lakásba nem biztos hogy ugyanannyival szálltak be. Egy kezdetekkor meglévő házassági szerződésből látszik ha pl valaki jóval nagyobb vagyonnal szállt be a közösbe.

De ez csak egy példa volt, nálatok nem tudom mi a helyzet, mert nem írtad le bővebben.

2023. máj. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, ezzel tisztában vagyok, de így értelmes a kérdés.

Megkérdeztem. (A tesómékról van szó.) A már meglévő vagyonról szeretne rendelkezni benne a leendő férje (egy ingatlan és egy autó), aminek nincs értelme, hiszen nem hogy házasság, de még a kapcsolatuk előtt szerezte.

Illetve azt tartalmazza, hogy a házasság alatt szerzett vagyon jövedelemarányosan oszlik meg. Én ezt azért nem tartom fairnek, mert mondjuk gyermekvállalás esetén érthető módon a húgom keresetének nagyrésze kiesik, de ez kettejük döntése, vagyis a döntés következményét is közösen kellene viselniük. Ahogy mondjuk egy tartós táppénznél sem fair, akármelyikük is kerül ilyen helyzetbe. Egyébként annyira kicsi a jövedelemkülönbség, hogy szintén nincs értelme emiatt szerződni. Nyilván én vagyok a szemét a leendő férj szemében, mert amikor szóbakerült, nyíltan vállaltam a témában a véleményem (nagyjából ezt a kommentet mondtam el), de tesóm pl. mondta, hogy erre nem is gondolt. Egyéb érdemi csevely nem történt az ügyben.

Semmi közöm hozzá, csak féltem a húgomat és hajt a kíváncsiság, hogy lehet-e olyan ok mögötte, amire esetleg laikus nem gondolna.

2023. máj. 9. 13:53
 5/10 anonim ***** válasza:
13%
Sehogy nincs értelme, mert a házasság alapértékének mond ellen.
2023. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Illetve azt tartalmazza, hogy a házasság alatt szerzett vagyon jövedelemarányosan oszlik meg.

Én ezt nőkent és jogászként csak akkor írnám alá, ha nem terveznénk gyereket, vagy ha igen, akkor napra egyelő ideig lennénk a gyerekkel otthon és a gyerekkel kapcsolatos minden teendő 50-50 %-ban oszlik meg. Ide érte a beteg gyerek esetében igénybe vehető táppénzt, az oviba, iskolába, edzésre hordást, főzést, játszóteret stb. Ezt bele is írnám a szerződésbe.

Könnyű úgy dolgozni, és sok ( vagy legalábbis több) pénzt keresni, ha van rá idő.

2023. máj. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
Egy ilyen szerződésbe mindenki azt ír bele amit akar. Feleslegesen indítod a feszültséget és a vitát kettőjük között. Igazából rohadtul semmi közöd nincs hozzá írnak e ilyen szerződést és ha igen mit írnak bele. Mint ahogy írták hiába a házasság előtt szerzett vagyon az asaját de akármikor dönthet másképp a "kedves" kormány aztán már mindjárt nem lesz saját vagyona senkinek. Bár én nem akarok házasodni ha valamiért még is arra adnám a fejem egyértelműen írnék házassági szerződést és szerencsére a barátom is ezen a véleményen van. Túl sok a példa arra hogy egyik kizsigereli a másikat.
2023. máj. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Megkérdeztem. (A tesómékról van szó.) A már meglévő vagyonról szeretne rendelkezni benne a leendő férje (egy ingatlan és egy autó), aminek nincs értelme, hiszen nem hogy házasság, de még a kapcsolatuk előtt szerezte"


Ez így azért nem teljesen igaz mert pl ha az az ingatlan valamilyen módon hasznot hajt számára, az a keletkezett haszon adott esetben már közös vagyonba kerülhet, hiába a kulonvagyon ingatlan "hozta létre". Ptk 4:38 (2). Szóval ha a házasság előtt szerzett vagyonodbol úgymond teljesen ki akarod zárni a házastársad jogosultságát akkor lehet értelme ezekre is házassági szerződést kötni.

2023. máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
És tulajdonképpen te most miért vagy felháborodva? Én is írnék ilyen szerződést.
2023. máj. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok felháborodva, nem gerjesztek sehol vitát, csak érdeklődöm. Nálunk természetes, hogy féltjük egymást a családtagjainkkal. Ki hívja fel valaki figyelmét, hogy ne gyalogoljon bele vakon valamibe, ami számára kedvezőtlen, ha nem a családja?

Az esetlegesen lehetséges jövőbeni törvénymódosításokra hivatkozni nekem fura, de legyen. Mivan, ha úgy módosul, hogy a házassági szerződések semmisek? :) (Jó jó tudom, sarkítás... de kb. ennyire tartom komoly indoknak.)

6# Neked köszönöm, én is így látom!

A többi értelmes választ is köszönöm.

2023. máj. 10. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!