Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Minek házasodnak össze minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minek házasodnak össze minden áron olyan emberek, akiknek már a kapcsolatuk se jó?

Figyelt kérdés

A környezetemben rengeteg munkatárs, barát, ismerős (25-30 év közötti, főleg nők) úgy kergeti a házasságot, mintha kötelező lenne. Hozzámennek az első kevésbé barom pasihoz, vagy kevésbé sárkány csajhoz, hogy behúzzák a strigulát. Sokakról tudok olyan sztorikat, megcsalások, többszöri szakítás, toxikus féltékenység, vagy csak totál eltérő személyiségük van, hogy nyilvánvaló a válás pár év múlva. Már 3 olyan van is, akik elváltak. Miért fontos ennyire 2-3-4 év ismeretség után megalkudni, belemenni egy házasságba, csak hogy lehessen mutogatni a drága lagzis képeket meg nászutas fotókat? Csak én látom így?


28 F



2023. máj. 14. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Sokan látják így, mások meg másként látják. Mindenki vágyik arra, hogy valakinek a legfontosabb legyen és vele éljen. Szeretnének apukák meg anyukák lenni és boldogan élni. Ez a kiinduló pont. Aztán, hogy ebből mi lesz később arra meg nincsenek felkészülve. Nem feltétlen romlik meg a házasság, így aztán sokan hiszik, hogy nekik szerencséjük lesz vagy hogy jól választottak. Az, hogy nem választanak jól elsősorban azért van, mert tapasztalatlanok. A 2. házasságok sokkal nagyobb eséllyel maradnak meg.
2023. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
A Facebookon jól mutat. Azon felül a csaj befogja a hisztis csipogóját .
2023. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Mert semmire nincs garancia. Hasonló személyiségű párok is szétmehetnek. Olyanok is akik öt, hat évig együtt vannak előre berendezkednek, hogy mire jön a gyerek már minden meglegyen. Semmit nem kockaztatnak.Aztán jön egy nagy szerelem egy harmadik fél személyében és minden borul. Nem egy ilyet tudok.
2023. máj. 15. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Csaladot, gyereket akarnak, hitelt akarnak felvenni, csokot, babavarot, ezeket csak hazasoknak adjak.
2023. máj. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Azert mondjuk 4 eves kapcsolatban szerintem ertheto ha valaki hazasodik, az mar nem szamit elhamarkodottnak. En most mentem ferjhez 3 ev utan, es nem az elso jottmenthez.

Az en kornyezetemben inkabb max 1 eves kapcsolatokban hazasodnak, azert mert terhes a csaj. Persze ezekbol a parosokbol majdnem mindegyik elvalt mar 1-2 ev utan. Elozo jol irja, a babavaro meg a csok miatt megszaporodtak a hazassagok, kerdes, melyik tart ki sokaig.

2023. máj. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

4-es, csakhogy a jelenség nem újkeletű.

Ez már kb. 15 éve is így volt. Kifulladt, elfáradt 6-8 éves kapcsolatokat megfejeltek egy házasságkötéssel, aztán egy év múlva váltak. Én sem értem, hogy mire számít ilyenkor az adott ember/párocska. De a jelenség "divat", rengeteg ilyet látok magam körül.

2023. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Régi öregek bölcsessége: hosszú kötél elszakad. Tehát kifulladhat egy kapcsolat ha a pár a vegteldnsegig húzza az időt a házassággal. Mert annyira de annyira biztosra akarnak menni.
2023. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert aki benne van, nem látja, hogy nem jó. Az ember fél elveszíteni, amije van és pláne fél az ismeretlentől. Panaszkodik, de ragaszkodik. És ez egy önvédelmi mechanizmus, belevetíted a másikba, amit akarsz. Könnyebb, mint felvállalni magad előtt is, hogy éveket áldoztál arra az életedből, hogy rossz irányba menj. És akkor megmagyarázod inkább, hogy miért jó így is vagy miért nem lehet jobb úgyse. Aztán meg az ember barátai sem szólnak, hogy na ezt nem kellene, csak utána, hogy hát igen, már akkor sem értettem, mit kerestek ti együtt.
2023. máj. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pedig egyszerű:

Párkapcsolatban élni sokszor önmagában egy státuszszimbólumnak számít. Mintha elérne az ember azáltal valamit, hogy van partnere. Mintha az mutatna valamit az ő értékéből, hogy valakinek ő kell.


Ha senki sem jegyezné el vagy vette volna el úgy érezné ő kevesebbet ér.


Mindenki a saját boldog befejezését hajszolja.

2023. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

36 éves nő létedre kellemetlen lesajnáló pillantásokat kapni a saját anyádtól hogy téged még nem jegyeztek el és még senki sem akart feleségül venni.

Ez kimondatlanul is egy erős nyomást helyez az ember lányára.


Főleg úgy hogy nem így képzeltem én sem az életemet.


Lassan ott tartok bárkihez hozzámennék. 😃


Na ezért látsz olyanokat amiket példának hozál fel a kérdésedhez.

2023. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!