Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Gyerekkori/Kamaszkori kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekkori/Kamaszkori kapcsolatból házasság?

Figyelt kérdés

Szerintem nem annyira egyedi eset, a párommal "együtt nőttünk fel", fiatalon is házasodtunk. Alapvetően komolyan veszem a házasságot magát, ha nem lettem volna biztos a kapcsolatban nem történt volna meg.

De sokszor megkapom, hogy úgy se együtt fogunk megöregedni, nincs ilyen hogy fiatalon megtalálod az igazit. (Mindkettőnknek voltak egyébként kapcsolatai előtte) valamilyen szinten rosszul esik, hogy bolondnak néznek és leszólnak, ha egyszer valami jól működik, mondjam azt, hogy márpedig váljunk el és nem neked fogok gyereket szülni mert úgy se együtt öregszünk meg?!

A kérdésem az lenne, tényleg ennyire "furcsa" a kapcsolatom vagy vannak mások is akik nem keresgéltek 25-30 éves korukig?



2023. júl. 1. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért esik rosszul? Inkább ki kéne őket nevetni, vagy egyáltalán figyelembe se venni!

Hogyha egyszer biztos vagy a kapcsolatban, akkor miért kell más véleményére adni? Inkább azon légy a társaddal együtt, hogy működjön a házasság!

2023. júl. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Legyél büszke hogy nektek sikerül. Ne akarj másnak megfelelni. Csak irigy rád, mert nem a 100. Emberrel vagy együtt, hanem az elsővel.
2023. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a kellemetlen, hogy itt magyarázkodsz erről. Nyilván a mai társadalomban nagyon sokan nem találják a céljaikat és fogalmuk sincs, hogy csináljanak tartós párkapcsolatot, mert teljesen más minták ömlenek ránk.


De most ez neked miért fontos, ha te jól vagy?

"sokszor megkapom," kitől? Milyen kontextusban? Kérdezte őket bárki, vagy csak belekontárkodtak az életedbe amihez semmi közük? Vagy panaszkodsz nekik a kapcsolatodról, látják, hogy nem klappol, nem megy és ebben a kontextusban megy a duma?

Ha szerinted minden oké nálad, és nem is kértél tőlük tanácsot, akkor ne magyarázkodj, másrészt ha kéretlenül okoskodnak, meg is mondhatnád nekik, hogy törődjenek a saját dolgukkal.

2023. júl. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oszinten fogalmam sincs miert esik rosszul.

Nem szoktunk veszekedni, nyilvan vannak mindkettonknek idegesito szokasai (nem nagy dolgokra kell gondolni, csak ilyen hulyesegekre hogy ki hogy nyomja a fogkremet stb)

Minden nap osszebujva alszunk, mondjuk egymasnak hogy szeretlek. Eljarunk randizni, beszelgetunk. Nem latok semmi fele problemat a kapcsolatban.

Lehet az a bajom, hogy ha en latnek / tudnek egy ilyen parrol en azt mondanam "dejo maradjon is igy" nem pedig azt hogy "ugy is elvaltok" 😅

2023. júl. 1. 22:13
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as, olyan kontextusban ha egy beszelgetes alkalmaval kiderul miota vagyunk egyutt, vagy ha a nevembol adodoan latjak hogy hazas vagyok es ebbol megint jonnek a kerdesek mikor hogy stb. (Pedig sok evfolyamtarsam, osztalytarsam hazas mar szoval nem gondolom extremnek)

Soha nem mondok olyat, hogy nem erzem vele jol magam, hiszen mint irtam is tulajdonkeppen utoljara talan 5 eve vesztunk ossze😂

2023. júl. 1. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért esne és esik is szarul maga az elmélet, mert baromira félelmetes, hogy a házasságok nagyon arányban végződnek válással mint nem, mindenhonnan hűtlenségek sztorijairól hall az ember, akkor mondjuk jön hozzá, hogy a szüleim a kapcsolata is el vont rontva már tini koromban, nem láttam jó mintát otthon, a környezetemben is mennek szét az emberek, és se tudom, nem tanultam meg, hogyan kell jól kapcsolódni. Vagy pl. beszélgetek fiatal korom óta online emberekkel, ahol rengetek ember a párja mellett néz új hús után.... ilyen társadalmi közegben ha valaki nem idealista naíva, és nem biztonságosan kötődő - vagy biztonságosan is kötődik, de a párja nem - persze, hogy nagyon esélyes hogy nem tart ki két ember egymás mellett.


Az másik dolog, hogy mit és hogyan közölnek veled. Szimplán modortalanság ilyet odakommentelni egy beszélgetésben! Kezeld a helyén.

2023. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor lehet az is szamit, hogy en ugy nottem fel a szuleim ossze jottek 16 evesen, hazassag, csalad es meg mindig egyutt. Voltak kisebb- nagyobb bukkanoik, hullamvolgyek, de kitartottak. Nekem igy mondhatni ez a "normalis".

Aztan lehet en elek egy hatalmas buborekban.

2023. júl. 1. 22:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Régen én is azt hittem, hogy az ilyen gimis kapcsolatok kizárt, hogy egy életre szóljanak. Most 35 vagyok és a volt gimis olytályomban hárman is az akkori pasijukkal élnek, csak már házasként, gyerekekkel. Nem tudom, mennyire boldogok, és hogy ez így is marad-e, de most úgy látszik, nem is olyan ritka ez, mint hittem.
2023. júl. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

16 voltam mikor osszejottunk.

Idén vagyunk együtt 10 eve :) együtt nőttünk fel vegulis. Sz@rd le ki mit mond a lényeg hogy nektek jó legyen 🥰

2023. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!