Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan értessem meg a férjemme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy nem akarok egyelőre vagy talán sosem másik gyereket?

Figyelt kérdés

Szeretném kiírni magamból, ami nyomaszt. Köszönöm, ha olvassátok.

Kettő hónapja műtöttek endometriózissal, ami évekkel ezelőtti császár miatt alakult ki. Eleve a császárt sem akartam, de ebbe most nem akarok belemenni. Az életem 3 éve teljesen fel van fordulva, úgy érzem. Februárban fedezték fel az endometriózist, júniusban műtöttek. Mire odajutottunk a műtéthez, már a belet is érintette. Férjem is bent volt a műtétben, 10 cm-es bélszakaszt távolított el.

Én nagyon össze vagyok törve és becsapottnak érzem magam, mind a férjem, mint az operáló orvos részéről. A férjem a műtét napjáig azt súlykolta belém, hogy neki azt mondta az orvos, ennek a gyógyszere a műtét. Akkor örültem ennek, mert én nagyon ellene vagyok a gyógyszeres, hormonos kezeléseknek. A műtét előtt 10 (!) perccel zúdította rám az orvos elég bunkó hangnemben, hogy adni akar utána kezelést, mert 2 oldali petefészket érintőre ő ad gyógyszert. Könyörgöm, ezt ő március elején is látta UH-n , hogy 2 oldali. Nem értem, miért nem lehetett elmondani akkor, mert már onnantól felkészítettem volna magam erre a hormonos szarra. A férjem meg csak egy mamlaszként hallgat. Igen, tisztában vagyok vele, hogy a terhesség, mint vérzés nélküli állapot visszaszoríthatja , vagy almúlaszthatja az endot.. De ez csak vagylagosság. Velem soha senki nem bánt úgy, mint az operáló orvos, aki igazi bunkó ordenálé módon mondott olyanokat is, hogy inkább hízzak meg a kezeléstől, mert mondjuk azt mertem kérdezni, ennek milyen mellékhatásai lehetnek és nem akarok ruhatárat cserélni. 15 éve jelentős súlytól szabadultam meg, szinte terhesség után 2 héttel már a hasam is lapos volt, vigyáztam magamra. Most is vigyázok magamra, de úgy érzem mindenki csak követel tőlem. Most kezdek új munkahelyen is, versenyképesebb fizetéssel. Van egy 5 éves kislányom és már ő is kérdezi, anya, mi a baj? Nagyon sokféle gyógynövényt szedek, ami elvileg klinikailag bizonyított hatással van az endos szövetek csökkentésében. 1 db gnrh injekción vagyok túl, ami nem piszkálta a súlyom, sőt fogytam 3 kilót. Bár hozzáteszem, enni sem merek. Mindenesetre nem akarok másik gyereket, mert lelkileg teljesen össze vagyok zuhanva. Én legalább belátom, hogy egy baba egy másik emberi lény és beláthatatlan következményi lennének annak, ha érzelmileg nem tudnék vele lenni, úgy ahogy lennie kellene. Nekem most itt van ez a probléma, nem akarok meghízni és az 5 éves kislányom. Őt az előző kapcsolatomból "hoztam". Nagyon rosszul esik a férjemtől, hogy akkor ott, mikor történt az operáció nem állt ki mellettem eléggé, mellesleg egyidősek is az orvossal és csak követeli a gyereket tőlem. Már az is megfordult a fejemben, jobb lenne elválni, mert hitelünk sincs. Már nem tudom, mivel tennék jót. Mindenre vágyok, csak másik gyerekre nem, az az igazság. Nyugalmat szeretnék magam körül. 34 éves vagyok , valamihez fiatal, valamihez már idősebb.

Köszönöm, ha olvastátok. Szeretnék megkérni mindenkit arra, hogy sértő és bántó kommentet ne írjanak. Pszichológushoz is járok,mert nagyon nehéz volt olyan szakembert keresni, aki nem ráz le azzal, hogy most ne a hízással foglalkozzak, mert az nem számít.


2023. aug. 8. 15:05
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
91%
Én eleve a pszichológust javasoltam volna, de akkor ezek szerint jársz. Szerintem idővel a pszichológus segítségével árnyaltabban látod a helyzeted és olyan döntést fogsz tudni hozni, ami a legjobb.
2023. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Remélem én is. Maga a gyerek érkezése normál esetben is egy normatív krízis. Még a legjobb házasságot is próbára teszi.
2023. aug. 8. 15:13
 3/46 anonim ***** válasza:
30%
2: ez pontosan így van. Szerintem a páros és az orvos hozzáállása lehet a kulcs, megnyomhatott valami gombot, valami gyerekkori élményt... De ez csak tipp. Majd felfejtitek a pszichológussal.
2023. aug. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Olyan értélemben megnyomott vmi gombot, hogy nekem mindig is voltak gondjaim a súlyommal. 15 éve vagyok vegán , nekem így sikerül tartani a súlyom és a fogyás is ekkor indult be. Nem tudok egyet érteni a bunkó stílussal. Amikor vitt a férjem varratszedésre, kérdeztem, minek visz? Ő is ki tudja szedni a varratot... azt mondja, hallgassuk meg mit mondd az orvos. Kérdeztem, szerinted mit tudna mondani, ha az orvostudomány jelen állása szerint valójában nem is gyógyítható az endometriózis? Ok, elmentem vele, és mit értünk el? Semmit. A nagy semmit, ugyanis gnrh és fog. gátlót javasolt. Meg is mondtam, hogy ezt a verziót más is el tudta volna mondani, sőt olyan alapon, akár ki is pakolhatott volna, ha amíg menstruálok fog. gátlót kelljen szednem? Pl azt még úgy nem szeretném. Én azt érzem, hogy a férjem orvosként és emberként is teljesen magamra hagyott és nem akarok ilyen fiatalon elcseszni az életem olyan hormonterápiával, amitől elhízhatok. Nekem ez nagy probléma. Tegnap azt mondta a férjem, megírta az orvosnak még 1 hónappal ezelőtt, hogy akkor írja fel a felhőbe a gnrh injekciót és állítólag azt is megírta neki, szarul vagyok lelkileg és 3 kilót fogytam a "semmiből".

Egyébként nem lett az injekció felírva, másik orvost kért meg, mert csak nőgyógyász írhatja fel. Hát már nem tudom. Legszivesebben egyedül lennék most. Olvasgatok mindenfélét egyébként, hogy valaki ettől a szuritól 1 hónap alatt 10 kilót hízott... szuri nélkül is lehet hízni ennyit, ha vki csak fekszik és eszik.

A másik gondom pedig az, hogy szerintem az ember csomó mindenre nincsen ráhatással az életben. Én szeretném uralni a testem és nem akarom, hogy "idegen injekció" átvegye felette az irányítást. Ezek a gondolatok vannak bennem. Szerintem ez nem könnyű annak sem akinek van már gyermeke és annak végképp, akinek még nincs.

2023. aug. 8. 15:36
 5/46 anonim ***** válasza:
77%

Sok mindent kell átbeszélned azzal a mókussal,mert rengeteg súlyos

gondot cipelsz magadban..Talán a testsúlyod köré csoportosul,

de leginkább az tűnik fel,mennyire félsz attól hogy elveszítsd

a kontrollt a tested felett.Szerintem beszéld meg a férjeddel

minden gondolatod,és hogy nem akarsz gyereket.

Mert lehet hogy ő még igen.

2023. aug. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Ő akar gyereket, de én nem. Most komolyan. 34 éves vagyok, nehogy már életem további évtizedeid kövéren éljem le, mert endom van, amit csak ilyen szarokkal kezelgetnek.
2023. aug. 8. 15:51
 7/46 anonim ***** válasza:
91%

"követeli a gyereket tőlem"

Amikor összeházasodtatok, szerettetek volna majd közös gyereket, csak most közbeszólt a betegség?

2023. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj hogy te elvileg nagykorú vagy, vagyis felnőtt, de hagyod hogy a férjed átvegye az irányítást szó szerint, a tested felett.

A TE testeddel TE rendelkezel és nem ő. Még akkor sem ha házasok vagytok.

Senki sem birtokolhat senkit!

Mi értelme lenne egy olyan terhességnek amire kvázi kényszerítve vagy, pszichésen úgy végigcsinálni az egészet, hogy te rosszul vagy már a gondolatától is? Arról nem is beszélve hogy a gyerek már az anyaméhben érzékel mindet, főleg az anya lelkiállapotát, még azt is ha nem igazán akarták hogy megszülessen. Mi értelme rettegésben végigcsinálni egy terhességet és a szoptatást, vagy mindent ami hormonális problémákat okozhat?

Persze a másikat ez nem érdekli, ő csak "használni akarja a testedet", már elnézést a kifejezésért.

Gyereket akkor kell vállalni ha MINDKÉT fél boldogan várja a megérkezését, és nem úgy hogy az egyik a pszichiátrián fog kikötni a félelmei miatt.

A férfi részét annyiban lehet megérteni, hogy neki is joga van gyereket vállalni, ha nem veled akkor mással.

2023. aug. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
86%
Nem szülnek neki, inkább elválnék.
2023. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 Sunshinedoll ***** válasza:
90%

Egyrészt szerintem az, hogy a férjed követelőzik gyerek után, úgy hogy a te eleve nem egészséges tested fogja megviselni, enyhén érzéketlen és tripák dolog. Nekem azt mondaná, hogy a férjemet nem érdekli, hogy vagyok testileg-lelkileg, csak mert neki gyerek kell, amivel statisztikailag majd te fogsz az esetek 90%-ban bajlódni, nem ő.... én megfontolnám, akarok-evele lenni a jövőben, hogy fog az ilyen ember vigyázni rád, ami férji kötelessége lenne?

Másrészt meg mondjuk azért szerintem nem a túlsúlya legborzasztóbb dolog, amivel egy életet le lehet élni, de ezt te tudod.

2023. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!