Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi történik amikor 50 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik amikor 50 év körül az egyik válni akar?

Figyelt kérdés
Rengeteg ismerősöm ott hagyja a feleségét 50-es éveiben. Most a nagynénémet is elhagyta férje. De apukám munkatársai között is sok ilyen van illetve sokan mesélnek hasonló sztorit. Tényleg teljes életet tud utána is élni a férj? Egy fiatalabb növel mint a gyerekei anyjával? Még csak 33 éves vagyok, 3 gyermekünk van de teljesen összeomlanék ha igy elhagyna a férjem. Hogyan lehet ezt túlélni? Akik ephagyjak ilyenkor a feleségüket mar tényleg nem szerelmesek? Vagy vmitől megijednek,
2023. aug. 9. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Megunjak a tarsukat, probald ki hogy 20 evig ugyan azt a vajas piritost eszed minden nap. Szerintem te is elfelejtenedmiert mondtad azt h ez a kedvenc kajad husz evvel ezelott
2023. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Azt te sem gondolod komolyan, hogy egy 20-30 éves házasságban még szerelmesek a felek?

A szerelem egy hormonális változás ami kb 2-3 évig tart és ez alakul át idővel egy mélyebb kötődéssé.

Aztán 50 évesen jön a klimax (férfiaknál is jelen van csak másképp mint a nőknél), ami szintén a hormonok játéka. Ilyenkor szokott megjelenni a kapuzárási pániknak nevezett állapot. Ilyenkor sokan újítani akarnak, vagy végleg betelik náluk a pohár. Sokan ezért válnak. Még többen válnának egyébként ha nem lenne ennyi hitel a nyakukban, így maradnak benne a fosban.

És a válás nem csak férfiakra jellemző. Nők is válnak, ha anyagilag megtehetik. És sokszor nincs is harmadik fél, csak szabadulni akarnak a toxikus környezetből.

Amúgy aki házasodik, gyereket vállal, jobb ha rendelkezik egy "B" verzióval is, ha esetleg 10-20 év után elhagyná a másik. Sosem szabad egy életet a másik személyre alapozni, mert bármikor történhet vele valami (lelép, meghal stb), ami miatt egyedül kell helytállni, gyerekeket eltartani.

2023. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Nincs már szó szerelemről 20-30 év után, vagy legalábbis nagyon ritka. Gyerekek, megszokás, egymás tisztelete, szeretete tartja össze a házasságot, HA jól működik, de ehhez mindkét fél kemény munkája kell. Nem mindenkinek megy, és ha kirepülnek a gyerekek, könnyebb a válás is. Egyre gyakoribb lesz az 50 körüliek válása. Én is 53 voltam, amikor elhagyott a férjem.
2023. aug. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

#1

Azért az emberek többsége kicsit komplexebb és változatosabb egy szelet pirítósnál...

2023. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel rengeteg házasság végződik válással valahogy csak túlélik az emberek.

Az én szüleim is elváltak 20 év után. Az egyikük nem akart, ő össze volt omolva pár hónapig aztán szépen lassan helyrejött.

Ha nincs a kapcsolatotokkal semmi probléma feleslegesen idegesíted magad ezzel.

2023. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
33 évesen ne agyalj ezen, mert pont ezek a gondolatok fogják megmérgezni a kapcsolatotokat. Válnak amúgy emberek minden korosztályban. Van, aki az első házassági évfordulót sem éli meg.
2023. aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Sokszor az asszonykák is harpiák lesznek.
2023. aug. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Erre a szerelem dologra kiváncsi leszek, mi 14 éve vagyunk együtt és elmondhatom h még mindig szerelmes vagyok. Vannak hullamvölgyek de ő a mindenem.

Kicsit igazsagtalan ez női fejjel. Egy 50es pasi simán tud új családot alapitani, eztel szemben egy 50es nő már nem nagyon vagy nehezen. Borzasztó szomorunak tartom h vkik 20-30 évig együtt vannak aztán elválnak az útjaik. Már sosem fogja ezt megélni mással. Nem ertem miértnem fordulnak családterapeutához vagy pszichologushoz amikor érzik h gond van. Nyilván nem mindenki teheti meg anyagilag de aki igen az se csinalja

2023. aug. 9. 15:44
 9/14 anonim ***** válasza:

A családterapeutának is csak akkor van értelme, ha mindkét fél felfogja agyilag hogy baj van, és akarnak is változtatni. Ha már az egyik fél sz*rik bele az egészbe, akkor a másik egyedül hiába pattog.

Én már olyat is hallottam, hogy a pasi és a nő elmentek a párterápiára, megcsinálták az ott kapott feladatokat. Kipipálták mint amikor kész a házi feladat a suliban. Addig nem volt vita. Aztán amikor vége lett a terápiának, nem volt több feladat, akkor meg ott folytatták ahol régebben abbahagyták. Ugyanúgy vitatkoztak. Mert agyban nem hozták meg a tényleges döntést hogy változtatni akarnak azon ami nem működik.

2023. aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez pontosan így van. Van sajnos az a helyzet, mikor már annyira elmúltak az érzelmek, hogy azon semmilyen családterapeuta nem segít. Ilyenkor azt mondom, hogy jobb elválni, mint mindenáron együtt szenvedni. Egyébként meg 50+-os anyuka is tud párt találni, rengeteg a mozaikcsalád manapság.

De a lényeg, hogy ha jól megvagytok, akkor ne aggódj ezen egyelőre. Lehet, hogy 20 éven belül vége lesz a világnak és fölöslegesen aggódsz a váláson :D

2023. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!