Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Özveggyé válást követően...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Özveggyé válást követően mennyi ideig nem illik párkapcsolatba kezdeni?

Figyelt kérdés

Rengeteg lelki támogatást kapok egy kedves ismerősömtől és tudtomra adta, hogy ha majd készen állok rá részéről el tud képzelni egy komoly párkapcsolatot kettőnk között majd,sőt arra céloz, hogy velem szeretne megöregedni majd.

Nekem sokat jelent amit most tőle kapok, őszintén szólva közel állok hozzá, hogy beleszeressek.

Viszont félek a külvilág és kamasz gyerekeim reakciójától!



dec. 9. 08:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is várnék, egy évet legalább (ha komoly, hosszú kapcsolat után szakítás van, akkor is várnék ennyit, az is egyfajta gyászfolyamat).

Szerintem neked csak jól esik a törődés, ez a "kedves ismerős" meg így leírás alapján elég modortalan, tapintatlan, nyomolús. Mintha kihasználni akarná a nehéz helyzetedet.

dec. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%

Legalább egy évet, tehát négy évszakot illik, így tanultuk.

Gondolom azért éppen ennyi idő a minimum, mert ez alatt az idő alatt, minden ünnep, minden családi vagy személyes éves rituálé kiforogja magát, el lehet gyászolni, meg lehet élni a fájdalmat, a hiányt ( ha rossz volt a kapcsolat, akkor annak a fájdalmát).

Nemrégiben futottam bele egy néprajzi gyűjtésbe, hogy előfordult egyes településeken, olyan családokban ahol sok kisgyerek, nagy gazdaság maradt hátra, ott igyekeztek nagyon hamar újraházasítani a társ nélkül maradt férfit vagy nőt, még az évet sem várták ki.

dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
35%

En titokban belekezdenek. A kamasz gyerekek pedig, ha szerettek az apjukat, lehet, hogy soha nem tudnak jo erzessel elfogadni amugy sem.

Titokban randevuk, szex, es mikor publikussa teszem, akkor nem egybol robbantani, csak ovatosan.

dec. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Nálam 14 hónap volt. De annak alapján, amit írtál, akár most is megpróbálhatod. Mennyi ideje halt meg a férjed?
dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%
Én 1 évet várnék, még akkor is, ha megértem a helyzetedet, hogy eddig nem nagyon érezted szeretve magad, és most itt az esély a boldogságra. De ennek így nem jó a "marketingje", ha alig pár héttel vagy hónappal a temetés után már vki másnak a párja vagy... főleg a gyerekek miatt, őket úgy ki tudják egy ilyen miatt kezdeni suliban, mint a fene. Ha meg tényleg szeret a másik, ennyit kibír.
dec. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki özveggyé válik, mert meghal a párja, arról nem tehet senki.

Akkor tudsz új kapcsolatot létesíteni, amikor túltetted magad rajta.

Amikor úgy érzed, hogy lelkileg is és fizikailag is megerősödtél, akkor tulajdonképpen bármikor.

Ez lehet akár 2 hét múlva is, 2 hónap múlva is, de fél év múlva is.

A lényeg, hogy fölöslegesen ne kínozd magad.

Csak azért mert azt mondják, hogy illik kivárni az 1 évet, ezért semmiképpen.

Nem kell senkinek sem megfelelni, csak saját magadnak.

Ezt tartsd szem előtt.

Sok ember azért nem boldog, mert másoknak akar megfelelni.

Nemrég egy sokak álltal ismert TOP 10-es leszbikus teniszező azt mondta, hogy a saját boldogsága a legfontosabb, mindenki más levan sz@rva.

Te is ezt tartsd szem előtt.

dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora bunkó már a kedves ismerősöd, már ne is haragudj.


Nemrég vesztetted el a férjedet, de már lefektetne, ha tehetné (igen, ez is vastagon benne van neki).


Úgy rúgnám ki az ilyet, aki visszaél a sebezhetőségemmel, mint a franc.

dec. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nincs semmilyen szabály. Amikor úgy érzed, jól esne.
dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!