Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire normalis, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normalis, hogy a ferjem allandoan programol?

Figyelt kérdés

Tizeneve vagyunk hazasok (40-esek vagyunk) , 2 tiz ev koruli gyerekkel. Szep kertes hazban lakunk, anyagilag kozepes szinten elunk.

A kerdesem a hosszabb hazassagban elo felesegekhez szolna. Az en ferjem, velemenyem szerint rettenetesen sok programot szervez es emiatt nagyon tulterhelt az eletunk.

Mindketten teljes munkaidoben dolgozunk, emellett a ferjemnek van tobb professzionalis elfoglalsaga (ezekkel nem keres extra penzt, csak erdeklodes miatt csinalja), emellett az egyik gyerekunk versenyszinen sportol (heti 4-5 edzes + versenyek), masik gyerekunkkel sokat kell tanulni. Es erre jon ra az a rengeteg program. Igazabol ugy erzem a ferjem keptelen megulni a helyen. Nem bir itthon tolteni nyugiban egy fel napot mondjuk, mindig csak menne es menne. Vagy vendegek jonnek, vagy mi megyunk, vagy o megy ceges ugyben, konferenciakra utazik, regi baratai hivjak ide-oda, csak egy vacsora, csak egy kis osszeules. Es ha jon egy iskolai szunet, akkor is csak menni es menni majdnem minden aldott nap.

A gyerekek birjak, mert nyilvan imadjak a programokat, nekem viszont iszonyat faraszto. Lelkileg kimerito.

Mondanom sem kell a hazunk rendbetetelere jutunk el a legkevesbe, emiatt sokat vitazunk. Ferjem szerint jojjon a takaritono, kertesz, mindenre szerelo. Szerintem ezek tobbseget mi is meg tudnank csinalni...

Ha pedig veletlenul ugy jon ki, hogy a ferjem itthon van egy napot mondjuk a hetvegen es nincs program betervezve, akkor is tuti kitalal valamit hogy mennie kelljen.

En jatszodelutanokat szervezek a gyerekek barataival, kirandulast a kozelben, erdei setakat, rollerezest, szoval ilyen "kicsi" programokat.

Ferjem pedig inkabb a messzebbre, menjunk a hegyekbe, vagy utazzunk, ettermezzunk, vendegeskedjunk programokat szereti, inkabb a penzszoros, nagyzolos programokat.

Evente 3-4szer nyaralunk, hetente minden nap van sport a gyerekeknek, minden masodik hetvegen 2 napos verseny, es emellett a rengeteg tanulas. Most is ket nyaralas kozott lesz 4 nap "uresen", ferjem kitalalta ugorjunk le a horvat tengerpartra addig (1 nap oda kocsival, 2 napot ott toltunk, 1 nap vissza...nekem ez elkepzelhetetlen hercehurca mindossze 2 nap tengerpartert).

Tul sokat kerek, hogy nyugisan legyen itthon? Hogy neha-neha szereljen meg valamit, furjon fel egy kepet a falra? Hogy ugy mutasson ferfipeldat a gyerekeknek hogy munka utan hazajon, itthon van, foglalkozik a hazunkkal, szoval jobban jelen van az eletunkben?


ápr. 3. 13:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Ennyi ideje vagytok házasok és nem tudtok kommunikálni?

Igen, normális ő is meg te is. Csak épp nem egyforma igényetek van.

Én feleség vagyok, szintén mozgékony életvitellel, a férjem mindig itthon punnyadna. De megbeszéljük és mindenki kedvében jár a másiknak. Nálunk így működik.

ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Hát őszintén szólva szerintem teljesen normális, ilyen típus. Én is ugyanilyen vagyok, csak nőben. Oké, nincs gyerekem, többek között ezért nem is tervezek, mert szabadon szeretnék élni, jönni-menni stb. Tehát nem tudom beleképzelni magam egy házas, gyerekes férfi helyzetébe.

De! Azt azért nagyon megtanultam, hogy a szabadidő eltöltésének módja az egyik legfontosabb kérdés a párkapcsolatban. Nekem szinte minden kapcsolatomnál ezen csúszott el a dolog, hogy másképp akartuk eltölteni a szabadidőnket... "Jaj, már megint menni kell, de hát múlt hétvégén is voltunk", "Jaj minek már megint étterembe menni, miért nem jó itthon". "Most komolyan ezért vagy azért kimozdulni?"

Ez a 2 típus soha de soha nem fogja egymást megérteni. Nekem ez a normális, ahogy a férjed csinálja, míg más ezen teljesen kiakad és azt látja, hogy már megint mehetnékje van. Fogalmam sincs ezt hogy lehet megoldani, szerintem sehogy, ez alkati kérdés, ezért hangsúlyozom ki mindig társkeresésénél, hogy pontosan ilyen férfit szeretnék. Nagyon fontos, hogy hasonló életvitelt preferáljatok. De szerintem ahhoz is van köze, hogy inkább extraveltált, tehát neki ez a feltöltődés, míg egy introvertáltat hamar kimerítenek a társas események.

Én amúgy a helyedben örülnék neki, de hát mások vagyunk :)

ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Szimplán csak nem illetek össze.

Érdekes hogy erre most jössz rá...

Van aki mozgalmas, van aki otthonülősebb típus

ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Add nekem a férjed, majd én megyek vele.
ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
A férjed ÉL. Teljesen jól csinálja, az életnek semmi értelme ha nem töltjük meg minél több élménnyel. Ha te nem ilyen típus vagy, az is oké, de ha ennyire nem tudod elviselni a személyiségét akkor miért alapítottál vele családot? Nem változtathatod meg alapjaiban valami más személyiségét, hiába vársz a csodára. Ha nem akarsz vele menni, akkor ilyenkor ne menj, élvezd az énidőt.
ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Rosszul választottál, érdekes, hogy egy évtized kellett, hogy rágyere arra, hogy más a habitusotok. Nekem is volt örökmozgó párom, rájöttem, nem az én pályám, mert én szeretek dögleni, koktélt szürcsölni a medence parton, megebédelni, lepihenni. Tenni-venni magam körül. Az állandó programozástól már rég kinyírtam volna magam.
ápr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdés alapján elsőre azt hittem, egyedül jár el nélkületek. Ez is normális, az is. Csak ideális esetben az igények találkoznak, pláne tizenéves házasságban. Egyik rokonomék ugyanígy élnek, mindig van valami verseny a gyerekeknek, úgy járnak külföldre hosszú hétvégézni mint más a sarki boltba. folyamatosan járnak barátokhoz napokra, aztán mennek tovább másik programra. Szerintem húsz év alatt mióta házasok, csak akkor ültek otthon egy hetet amikor a férjének szalag szakadása volt síbaleset miatt. Ellentétben mi a férjemmel kirobbanthatatlanok vagyunk, itthon csináljuk a kertet, házat, mindig van valami építeni-szépíteni való. Mi nem is éreznénk jól magunkat sehol, ha “itthon hagyunk” valami feladatot.

Alapvető működésben egyikőtök sem tud megváltozni, az egyetlen megoldás az lehet, ha egyszer az ő programját “kibírod”, utána viszont ő mond le valamiről és maradtok otthon pihenni/ lakást szépítgetni.

ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Tipikus! Ha nincsen probléma, akkor csináljunk egyet!😅 Ha úgy érzed, hogy elhanyagol, mondd meg neki, hogy te figyelj Józsi, több időt szeretnék veled tölteni, mert úgy érzem elhanyagolsz! Ennyi. Mi ebben olyan nehéz?? Biztos nagyon rossz lehet évente 3-4x nyaralni, pihenni, szórakozni. Én szerintem 5 éve nem voltam nyaralni, mert az anyagiak sajnálatos módon nem adottak. Szóval, majd ha ráérek akkor megsajnállak.☺️ Keress valami elfoglaltságot magadnak szerintem!
ápr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Termeszetesen kommunikalunk, csak nem igazan jutunk dulore. Mar jartunk parterapiara is, mindenfele modon probalunk kozos utat talalni.

Megbeszeljuk, megigeri segit tobbet aztan par het es ugyanott tartunk. Javasoltam adjuk el a hazat, koltozzunk kisebbe/lakasba, de o nem akar mert szereti a nagy kertes hazat. Neha van hogy egyedul elkuldom a gyerekekkel es akkor en tudok egy takarito napot csinalni, de ez sem a legjobb megoldas (mielott meg kritika erne, messze nem csillivilli a hazunk, csak a minimumot csinalom es neha egy nagyobb takaritas).

Van, hogy szinte csak aludni jar haza, es amikor vegre hazajon akkor meg csaladostul menjunk.

Mikor osszekerultunk akkor nem volt se gyerek, se haz, se kocsi, mentunk mint a mergezett eger. Egy hazassagban azonban valtozik minden, hisz az eletkorulmenyunk is valtozik, mi is orgeszunk, gyerekek szuletnek, termeszetes ez a folyamat es jobb esetben a partnereknek egy iranyba haladnak/fejlodnek/valtoznak. Csak nalunk en az a gondoskodo, tisztasagkedvelo, tyukanyo tipus lettem, mig a ferjem mar jopar eve a bakancslistajat eli ki.

Azota nagy hazat vettunk, csak en takaritom. Nagy kertunk van, csak en tartom fent. Ket kocsink van, csak en takaritom oket. Ket gyerekunk van, en viszek minden reggelt, a gyerekkoruli feladatok nagy reszet is en intezem, en tanulok veluk + bevasarlas, fozes neha, pakolas, szemet elvitele stb. Tizeneve csinalom, teljes munkaido mellett, egyszeruen elfaradok.

Szabadidomben festek, polcokat szerelek, butorokat rakok ossze, kertben tamfalat epitek, keritest szerelek, fakat vagok ki...es meg van par nyulunk is akiket en latok el. Soha nem erek a vegere, es mindig van valami a haz korul amire azonnal reagalni kell kulonben meg nagyobb problema lesz.

Ferjem meg neha osszepakolja a konyhat vagy kifoz egy tesztat. Persze nagyon megdicserem ilyenkor, de hat mivel nincs itthon azert el sem jut oda hogy barmit is megcsinaljon...o tipikusan az az ember aki ha lerak egy targyat valahova akkor 3-4 honap mulva jut el oda hogy elpakolja. Nyilvan addigra en mar reg elrakom a helyere kulonben megfulladnank a szethagyobb cuccok kozott.

Nagyon leterhelt eletunk van, a fenti kommentek kozul parat nem tudok hasznalni hisz ossze sem lehet hasonlitani gyerektelenek eletevel peldaul. Iszonyat nagy melo egy hazat fentartani es konkretan rankrohad ha nem gondozzuk folyamatosan. A gyerekkel nem tanulok egy hetig maris hozza a rossz jegyeket. Csak a mindennapi mukodesunkhoz valo feladatokat minden keso estig csinalom (6-ig dolgozom, 10kor fekszik a gyerek, ejfelig iszogatunk/beszelgetunk/egyutt vagyunk, utana erek ra barmit is csinalni).

De igazatok van, nekem is kene kicsit lazabbnak lennem, jofejnek es kicsit letojni mindent majd lesz valahogy es menni programolni. Csak ugy erzem ezzel mintha meg egy reteg bort huznanak le rolam es mar amugy sem tudok hova szetszakadni. Egyebkent nemsokara megyunk ujra parterapiara....

ápr. 3. 14:57
 10/18 anonim ***** válasza:
36%

jaaa, hogy akkor nem neki való a családosdi. Hát, így szokott ez lenni. Apuka éli a megszokott életvitelét, az egykori pörgős nőből meg házi cseléd lesz. Fuh de ritka a magyar házasságok körében. Jahhh, mégsem.

Na miért is nem szeretnék gyereket? Na miért is? :D

ápr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!