Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha annyi sokan élnek jó és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha annyi sokan élnek jó és kiegyensúlyozott házasságban, akkor miért van tele az internet házasságellenes "viccekkel"?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ember él olyan házasságban, hogy szeretik egymást a párukkal, törődnek egymással, megbeszélik a problémáikat és keresnek rá megoldást, de mégis gyakran találkozom olyan poszttal vagy viccel, hogy például egy idős bácsi azt mondja, az volt a legnagyobb balesete, hogy felhúzta az ujjára a jegygyűrűt, meg hogy egyszer mindegyik kapcsolat megromlik aztán elválnak az emberek, nem érdemes senkivel összeköltözni, stb.

Miért van ez? Valóban rossz dolog a házasság?


ápr. 10. 15:31
1 2
 1/11 A boldogság nem létezik ***** válasza:
0%
Mese. A legtöbb házasság olyan, hogy valamelyik fél dominál a másik felett és onnantól ugráltatja. Boltba ugrasztja, ide-oda viteti magát, ide a pénzt, hopp bohóc, pitizz.
ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert vannak olyan esetek is hogy, szar a házasság és nyilván nem arról készülnek a mémek, hogy az ember milyen jól érzi magát
ápr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Boomer poén. Kuki vicces, bina vicces, feleség lejáratása vicces. Ne keress benne logikát.
ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Régebben nem így nézett ki a házasság, sokkal inkább egy gazdasági érdekkapcsolat volt, de már a szabad szerelem időszakában sem volt szokás elválni, legfeljebb csak ha tényleg nagyon eldurvult a dolog.

Másrészt nyilván semmi nem tökéletes, szóval egy házasság sem mindig habostorta, a humor pedig egy jó eszköz a gőz kieresztésére.

ápr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Statisztikailag nézve azért egyértelműen rossz házasságból van több. Alapból a házasságok lassan több, mint fele válással végződik és azoknál is, akik együttmaradnak elég gyakran előfordul a megcsalás, bántalmazás, elhidegülés, stb. Ettől függetlenül vannak pozitív oldalai is, másképp senki sem házasodna.
ápr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek pont kezdenek kikopni. A szüleim korában még igen, ez volt a poén mindenhol, hogy mennyire utálják egymást a párok, de a valóságban én szerető kapcsolatokat látok sokkal többet.
ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Hiába pontoztok le, attól még igaz, amit írtam. Gyakorlatilag a mozaik család lett az új társadalmi norma, nagynéném iskolai osztályfőnök és látja mennyi probléma van emiatt. Ez meg nem azt jelzi, hogy az emberek annyira kitartanának egymás mellett. Sok fiatal is pont ezért nem akar belevágni, mert nincs jó mintája. Ettől függetlenül vannak jó házasságok is.
ápr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os, én is pont az ellenkezőjét látom ennek a dolognak, sokkal több szerető kapcsolatot látok a környezetemben, mint rosszat.
ápr. 10. 17:31
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapám imádja nagyanyámat, a csillagokat is egyesével lehozná érte.


Közben meg imádja ezeket a szar boomer vicceket - köztük azokat, amik nagyanyám "ellen" szólnak.


Ez ilyen generációs humor, nem feltétlen van mögöttük jelentés

ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam erről, hogy az én generációm (Y) látta ezeket a vicceket és rossz kapcsolatokat, és tanultak belőle. Nem vagyok híve a posztoljunk mindent SM-ra, de annyi jó kapcsolatot látni, ahol a párok nem csak szerelmesek, nem csak egy férfi/nő a törzsből, akit csak a saját neme ért meg, hanem konkrétan barátok is.
ápr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!