Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ferjem egyszeruen lusta....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ferjem egyszeruen lusta. Emiatt dobjam el az egesz hazassagom?

Figyelt kérdés

15 éve vagyunk hazasok, ket 10 ev koruli gyerekunk van, szep hazban elunk, anyagi gondjaink sincsenek, habar nem is elunk nagylabon.

Altalanossagban veve sajnos ferjem egy lusta tipusu ember. Imadom, szeretem, jo apanak mondanam, de semmi amihez egy kicsi kis kitartas vagy kovetkezetesseg kell, semmit nem tudok rabizni.

Ha megkerem a hazimunkara, valamennyit megcsinal, egyebkent semmit. Ha megkerem tanuljon a gyerekkel, akkor leul, de magatol soha. Mindenert konkretan rugdosni kell, konyorogni, allandoan emlekeztetni.


Amiket szeret csinalni viszont, az a programolas, vendegeskedes, mindenfele hobbija van, karrierjeben szepen folyamatosan lepdes felfele, a vilag osszes penzet el tudna kolteni.

Emellett en megszakadok az otthoni teendokben, allandoan tanulok a gyerekkel, rohanok iskola-orvos-sportfoglalkozas es a sajat munkam kozott.

Es ha a tema elokerul, akkor en vagyok a harpia mert "nem kell olyan tisztasagnak lenni", "nem kell a gyereknek egyetemre mennie", "felesleges megcsinalni valamit a hazunkon jo az ugy meg" es a kedvencem "legyen takaritononk es akkor nem kell tobbet takaritani".


15 ev utan mar valahogy az alakult ki, hogy en vagyok az allando felelos mindenert, o meg neha neha segit, ha eppen van kedve es eppen nem depresszios mert a karrierjeben nem sikerul ugy elorehaladnia ahogy o tervezi (nekem ilyenek eszembe sem jutnak, hisz a csaladunk minden idomet lekoti). En csinalok mindent a hazon (fenntartasi es felujitasi munkakat), az egesz kertet teljesen en tartom fenn ("mert szeretek kerteszkedni ugyhogy gyakorlatilag ez nekem pihenes"), en tanulok a gyerekkel (ami nekem kulonosen nehez mert kulfoldon elunk es nem az anyanyelvem), en vasarolok be, en viszem el a szemetet, ajandekokat szerzek be, vendegeskedesre keszulok stb stb. Ferjem segit vagy nem, a napjatol es a csillagok allasatol fugg.

Faradt vagyok, megkeseredett es mar nem tudom hogyan elmondani neki mennyire elhanyagoltnak erzem magam emiatt. Mintha hetente elhagyna aztan visszajonne. Elmegy buvarkodni, ceges vacsorakra, ezzel azzal kapcsolatot epiteni, baratokkal talalkozik, elvezet 80 km-t hogy feltoltesse a buvarpalackjat amit csak az esti rutin idejekor lehet csinalni. Emellett hihetetlen hypohonder, en mar nem tudom kovetni mikor milyen orvoshoz megy mig en konkretan a labamon hordom ki az osszes)...en pedig amint van egy perc szabadidom a gyerek szulinapjat tervezem, probalok eloallni valami ujjal hogy motivaljam a tanulasra, onallosagra nevelem oket hogy takaritsak a szobajukat peldaul, a boltokat jarom hogy a kedvenc kekszuket beszerezzem vagy ha vegkepp renget szabadidom van akkor a barkacsboltban olvasgatom a festekeket vagy tanulom a betonozas alapjait hogy tudjak tamfalat epiteni a kertbe.


A gyerekek imadjak az apjukat, o is imadja oket, nincsenek itthon ajtocsapkodo veszekedesek, szoval nem eppen a valas fenyeget. Inkabb csak a ferjemnek mas erdeklodesi kore van mint a sajat csaladja, gyerekei es haza...ami vicces mert mindent o is ugyanannyira akarta mint en.


Azt pedig ne javasoljatok kerlek, hogy mindenre hivjunk szakembert mert egyreszt itt hihetelen draga a szakmunka masreszt a munkanak pocsek a minosege tehat csak komolyabb munkakra tudunk szakembert hivni, festesre, szerelesre, takaritasra vagy gyerekkel valo tanulasra nem.


Koszonom a konstruktiv segitseget, kerlek ne bantsatok igy is allandoan magam alatt vagyok. Ha elvalok 1000 km-re szakitom el a gyerekeket az egyik szulotol...hatalmasat veszitek, szoval minden erommel egyutt akarok maradni a ferjemmel.


máj. 23. 14:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
79%

Ne csinálj annyit, és ne csinálj mindent egyedül. Ne szakadj meg. Kinek lenne jó? És most sem jó, hogy fáradt vagy és megkeseredett, és egyedül érzed magad a gondokkal. Lejjebb kell adni a tennivalókból, pl. nem futkosni a kedvenc süti után, talán az a férjed kocsijába is befér búvárpalack mellé.

"legyen takaritononk es akkor nem kell tobbet takaritani" - mondta a férjed. Hát legyen. Ne te szakadj meg, hanem maradjon egy kis időd és erőd magadra is. Ne sajnáld a pénzt ilyesmire. Szerintem ő fel se fogja, hogy mennyi ingyen munkát végzel. Inkább fizessetek másnak, és együtt is pihenjetek, menjetek el valahova ketten.

Nem a maximális rend a fontos, hanem a jókedv, az örömmel, kellemesen együtt töltött idő.

Ja, és a gyerekek 10 év körül már tudnának egyedül tanulni, csak abban segíts, hogy szerinted hogyan kéne tanulni. Nem kell mellettük ülni.

máj. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Leclerc ***** válasza:
100%
Ki kel jelölni hogy konkrétan mikor és mi a feladata, és semmi esetre se megcsinálni helyette. Ja és belengetném a válást, ha nincs megcsinálva amiben megegyeztetek.
máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%

Egy manchild a férjed. Csak azt csinálja, amihez éppen kedve van, nem akarja megérteni, minek kell leülni tanulni a gyerekkel, vagy épp felújítani, karban tartani a házat?? Jézusom! Ilyeneket 14 évesen már felfogtam bőven, akkor hogy lehet, hogy egy felnőtt férfi ennyire szarik bele?

És az egy dolog, hogy neki nem fontos, de ha tudja, hogy neked az, akkor miért nem tudja megemelni a seggét?


És könnyű azt mondani, hogy te se csinálj annyit, de az nem működik, és ha fele ennyit dolgoznál is bőben sokkal többet dolgoznál, mint ő. Az érzelmi munkát is egyedül csinálod, gyakorlatilag mindenért te felelsz.

A férjednek is az anyja vagy kb, gondolom nem is tudsz nagyon felnézni rá, mint férfira, hisz mindenért könyörögni kell neki.


Ok, munkáját elvégzi, meg szereti a gyerekeit. És? Ez a minimum! Ettől nem kell hasraesni. Te is megcsinálod ugyanúgy, sőt még sokkal többet is.


Gondolkodj el, akarsz-e így élni életed végéig, mert ez aligha fog változni.

máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
85%
Ha nekünk nem lenne fizetett takaritonk, már elváltunk volna
máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
84%

Csinálj egy "beosztást" kinek, melyik nap mi a feladata és ahhoz tartsa magát.

A takarítónőt én megfontolnám a helyedben, legalább hetente egy nagytakarítás erejéig. A gyerekek sem olyan picik, nyugodtan segíthetnek pl.felporszívózni, elpakolni.

Biztos,hogy ott kell ülni mellettük amíg tanulnak? Az én fiam 10éves, odaültetem és ha kész van leellenőrzöm,de önállóan csinálja meg.

Próbáld kicsit lazábban venni, tényleg nem kell mindig mindennek tökéletesnek lennie.

máj. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
19%
5, miért ő csináljon beosztást???
máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
78%

Te fogsz betonozni nőként? Biztos nem csinálnam meg, ne haragudj! Szerencsére az én férjem mindent megcsinál (ő meg olyankor a ló túloldalára tud átesni egyébként), de ha kinyögné, hogy betonozzam le az udvart, biztos hogy nem. Elzavarnám másodállásba dolgozni, hogy nem, nem apukám! Megkeresed rá a lóvét és hívunk egy szakembert, aki megcsinálja. Ne legyél már ostoba, kérlek! A tanuláshoz pedig, ha azt akarod, hogy a gyereked eredményeket is érjen el, ahhoz kell a pedagógus, akinek ez a szakmája. Miért a gyereken spórolsz?! Apuka elszórhat egy rakás pénzt a hülyeségeire + orvosokra, vizsgálatokra, de fizetni a gyereknek egy magántanárt már derogál nektek?? A te fejedben is vannak bajok, kérdező!


Ülj le a férjeddel és osszátok be, hogy kinek mi a dolga a héten! Tegyétek ki a hűtőre vagy írja be a telefonba emlékeztetőbe. Én azt látom, hogy te egyrészt rohadtul nem vagy inkább rosszul kommunikálod a partnered felé a problémákat, meg azért valamelyest tetszik neked ez a mártír szerep. Anyukám olyan, mint te. Agyfaxt tudok kapni amikor felhív és elpanaszolta ezeket, pontosan ugyanígy és akkor kérdezem tőle, hogy minek csinálod meg? Együtt laksz még 3 felnőtt emberrel, nyugodtan oszd ki a feladatokat. Úgyhogy rázd meg magadat, vesd le ezt a mártír szerepet és mondd meg az írásnak, hogy mit csináljon meg! Problem solved.

máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
49%
Mert neki nem tetszik a mostani rendszer. Állítson össze olyat, amilyet szeretne.
máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Jót mond a 6-os, együtt kell leülni ezt megbeszélni - ki mit vállal, és mihez hívunk fizetett segítséget.
máj. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
70%
9! A férj már mondta neki, hogy hívjanak takarítónőt, a kérdező mártírkodik meg elégedetlenkedik folyton. Én meghallgatnám a másik felet is szívesen. Elég valószerűtlen, hogy apa elmegy búvárkodni és azt mondja a feleségnek, hogy oké, te addig betonozz/falazz otthon. Szerintem a kérdező úgy van vele, hogy már csak azért is megcsinálja, hogy aztán verhesse a mellét, hogy bezzeg ő...
máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!