Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Külföldre szeretnék költözni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldre szeretnék költözni, de a párom nem szeretne jönni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan emberek válaszát kérném, akik voltak hasonló szituációban, és az érdekelne, hogy hogyan döntöttek, és miért úgy.


Régebben már dolgoztam Skóciában, és most újra szeretnék kiköltözni és ott letelepedni, azonban a párom, akivel együtt vagyunk már majdnem tíz éve (nem házasodtunk össze, de vehetitek annak), ő nem szeretne, mivel a szülei itt élnek Magyarországon, és akkor ritkán tudna velük találkozni.

Ti mit tettetek / tennétek ebben a szituációban?



2012. szept. 10. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Megértem a párodat. Szerintem nem tudod megváltoztatni a döntését, de egy próbát megér. Költözz ki nélküle, ha 10 éves kapcsolatban nincs gyerek, akkor lehet hogy neked nem ő az igazi.
2012. szept. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha szeretem a párom, akkor 17 Skócia sem elég ahhoz, hogy elköltözzek innen és itt felejtsem.
2012. szept. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi kompromisszumot kötöttünk: megyünk, de maximum 10 évre.


Már van egy gyerekünk, ő megtanul majd angolul és valószínűleg már kint fogom szülni a kistestvért. Közben sajnos az én anyukám is beteg lett és belegondoltam milyen lenne, ha nem tudnék mellette lenni :-( Szóval már én is úgy érzem, hogy így lesz jó.

2012. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1. Gyereket tervezünk, de még 1-2 évet várnánk vele, amíg rendeződnek anyagilag a dolgaink.


2. Ittfelejteni nem akarom, viszont én itthon nem érzem jól magam, épp ezért kérdezem, hogy ki hogyan döntött és miért.


3. 10 év azért elég szép "kompromisszum" :) Mi volt az oka, hogy ennyi időt adtál neki?

2012. szept. 10. 13:36
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, ha megvan az okod, arra, h kimenj oda dolgozni (pl itthon nincs állásod vagy nem fizetik meg, nem tudtok olyan életkörülményeket teremteni, amelyre vágytok), akkor mindenképpen menj ki.

10 éve vagytok együtt, tehát gondolom nem vagytok már gyerekek, legalább 30-asok vagytok. Így viszont, ha egy felnőtt, önálló férfi inkább az anyja szoknyája mellett akar maradni, mintsem a párjával kiköltözni egy jobb élet reményében... akkor nem érdemes miatta itt maradnod. Szerintem.

2012. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5: Az igazság az, hogy én vagyok a férfi :)
2012. szept. 10. 15:56
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Na most Skócia még sem a világ másik fele. Repülővel 1,5-2 óra az út.

Én is egy nyugati országban élek és igaz, sokkal de sokkal kevesebbet látom a szüleim, de az egész megváltozott. Ha hazamegyek akkor az együtt töltött idő sokkal aktívabb, mivel csak "beszélgetni" tudunk a neten, ezért sokkal elmélyültebb a kapcsolatunk, szóval nem rossz ez így. És ha bármi gond van, akkor azonnal ott a repülő.


Ráadásul állandóan csak azt hallani, hogy milyen rossz Magyarországon, milyen nehéz munkát találni, mennyi az adó stb.


Ha a párod ezt nem érti meg és még csak meg sem akarja próbálni, akkor jobban el kellene beszélgetnetek.

2012. szept. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

De fura! Tisztára azt hittem, hogy hölgy a kérdező! Nos, akkor az előző válaszomat annyiban módosítanám, hogy amennyiben egy felnőtt nő nem képes elszakadni a szüleitől, akkor nem is éri meg vele lenned. De tényleg. Ez mindkét nemre vonatkozik szerintem.

Persze azért figyelembe kell venni azt is, hogy ő el tudna-e helyezkedni kint. Mert ha nem, akkor én sem mennék egy idegen országba azért, hogy otthon üljek. De mivel te csak a szüleit hoztad fel, gondolom tényleg nincs más "kifogása", csak hogy anyucitól apucitól távol lenne. Nos... én mennék a helyedben.

2012. szept. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló volt nálunk a dolog, a férjem (akkor még csak párom) menni akart, én nem, mert a család... aztán úgy alakult hogy a családomba akkorát csalódtam mint egy ház, és már csak egy cél lebegett a szemeim előtt, hogy el innen de jó messzire.

Szóval azóta külföldön vagyunk, nem bántuk meg, de tényleg kellett egy kis idő (1év) míg rábeszéltem magam. Néha felhozta a témát, hogy ne feledkezzek meg róla, meg volt előttem már példa, szinte az összes barátunk kint volt már akkor. Végül nem erőszakolta ki, hanem én kezdtem másképp látni a dolgokat.

A családom is tett olyat amivel nagyon megbántott, de ez arra volt jó, hogy ne vágyjak vissza. Meg láttam hogy mennyire szegénység van, én is elvesztettem a munkám, belegondoltam, hogyha betegek lesznek esetleg, akkor az nem elég hogy fogom a kezüket, gyógyszer kell, orvosnak pénz, azt meg nem tudok adni ha nem lépek. Úgyhogy léptem/léptünk egy nagyot.

Beszéljetek róla sokat, esetleg menjetek ki kirándulni, vagy csak szétnézni. 10 éves kapcsolat már olyan mint egy házasság, szóval szerintem mindenkinek engedni kell kicsit, és nem az a megoldás hogy ha valami nem úgy van ahogy én akarom akkor válunk/szakítunk.

Sok sikert!

25N

2012. szept. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok: nálunk én akartam menni, én vagyok a nő. Férjem leginkább az anyja hatására akart maradni (sosem látlak titeket újra, 4 nap után fedezik fel a hullámat stb; 50 éves lesz idén).


A változást a józanság hozta: vagy megyünk, vagy maradunk és hitel, kisebb lakás, a gyerekeinknek nem fog "alapból" menni egy idegen nyelv stb.

2012. szept. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!