Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen ha csak a pár egyik...

Mi legyen ha csak a pár egyik tagjának fontos a házasság, a másik ellenzi?

Figyelt kérdés

Lány 26, fiú 35. 4 éve vannak együtt, 3 éve együtt élnek. A fiú egy nem házasságból származó gyerekét is nevelik, az idő 70%-ban, nemsokára állandóan csak ők.

A lány hagyományos családmodellben nőtt fel, neki érték a házasság, mindig úgy képzelte, feleség lesz egyszer. Családot szeretnének közösen is, kb 2 év múlva, de a fiú nem akar házasodni, bár a lány a kapcsolat elején leszögezte, hogy akkor folytassák csak, ha arra kerülne a sor, hogy majd gyerek lesz, hogy az csak házasságba szülessen. Most a fiú mégse szeretné, csak simán együtt élni, mindenféle papír nélkül. A lány pedig biztosan nem szülne ha nem lenne férjnél. A fiú szerint anélkül is házaspárként kezelnék őket, talán már most is, de akkor meg miért nem lehet összeházasodni. A lány majd felhajtást sem szeretne, csak a legszűkebb családot, tanúkat meghívni. Ha amúgy jó lenne a kapcsolat, kinek kéne engedni, vagy egyiknek se, és szétmenni?


2012. dec. 28. 14:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és ugye azért jött fel a dolog, mert szóba került, mikor jöjjön a gyerek majd, ekkor mondta a fiú, hogy ő mégse akar házasságot hozzá.
2012. dec. 28. 14:19
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Valakinek engednie kell.Nálunk én voltam az.A férjem házasságpárti,én ellene voltam.A mai napig úgy gondolom,hogy a papír semmin sem változtat,viszont láttam,hogy ez neki mennyire fontos,ezért hozzámentem.Buliztunk egy jót,és élünk ugyan úgy,mint előtte.
2012. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha a pasi igazán akarja ezt a lányt, akkor megtenné neki,amire vágyik. A pasi ezekszerint már házasodott egyszer, ugy van vele, hogy minek ujra. En a lány helyében lépnék, mert mindenkinek joga van az elképzéleseit megvalósitani.
2012. dec. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

"Ha a pasi igazán akarja ezt a lányt, akkor megtenné neki,amire vágyik."


Ez mindkét félről elmondható.

2012. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
Ha a páromat szeretem, papír nélkül is szeretem. A papír nem ad hozzá semmit; és az egyik fél már megtapasztalta ezt és csalódott is a házasság intézményében. A nőnek kellene engedni szerintem.
2012. dec. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Direkt írtam, hogy nem volt házas, az a gyerek nem tervezett volt.

Az utolsó szerint, pedig a nő engedjen, bár ő már sok éve megmondta, mit szeretne, és végül is a férfi akar változtatni.

2012. dec. 28. 15:17
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Erdekes világ van, hogy a házasságot már "csak" egy papírnak veszik. Hová lett a súlya a házasságnak?

26N

2012. dec. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%

Na! Már azt is tudjuk, hogy a kérdező a nő. :D

Ha neked nem a párod, hanem az fontos, hogy házas legyél, hagyd ott.

2012. dec. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Miféle "család" lenne az, ahol a férfi meg akarja tartsni a függetlenségét? Mert gondolom ezért nem nősül. Ha nem vagy méltó arra -őfelsége szerint- hogy a felesége legyél, akkor mi értelme gyereket vállalni?
2012. dec. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9%

Ez olyan mint a vallás: egy ateistának sem tudod megmagyarázni, hogy neki kell, egyenesen szüksége van a vallásra, nélküle egy senki.


"Ha amúgy jó lenne a kapcsolat, kinek kéne engedni, vagy egyiknek se, és szétmenni?"

Ezek szerint nem jó a kapcsolat. Tehát a kapcsolatod azért rossz mert nem hajlandó elvenni. Érdekes..

2012. dec. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!