Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti mit gondoltok arról, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok arról, ha a házastársak nagyon eltérő szintű végzettséggel rendelkeznek?

Figyelt kérdés
Nem rég hallottam olyan véleményeket, hogy "azok miről tudnak beszélgetni?" Meg hasonlók. Leginkább annak örülnék, ha régóta ilyen házasságban élő emberek írnának nekem választ.

2013. ápr. 24. 23:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Semmit.
2013. ápr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Szintén semmit.


NEM a végzettségtől függ ugyanis, hogy ki mennyire okos, értelmes és művelt.


Lehet hülyébb egy háromdiplomás valaki, mint egy szakmunkásképzőt végzett ember.

2013. ápr. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem csak akkor lehet két embernek közös témája, ha hasonló dologgal foglalkoznak. Lehetnek közös hobbijaik is, vagy csak simán érdeklődhetnek a másik dolgai iránt, engem pl. nagyon sok minden érdekel, de nem lesz mindenből diplomám. :) Nem a végzettségtől függ, ki mennyire és miben tájékozott. (Nem élek házasságban, ez csak az én véleményem.)
2013. ápr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
Hmmm... sógornőm és sógorom két külön "kaszt" volt. Egy értelmiségi asszony és egy bárdolatlan fizikai munkás férj. Nem a fizikai munkáson volt a hangsúly, a bárdolatlanon. Nos, ők nem jöttek színházba együtt, koncertre, velük nem beszélgettünk azokról a könyvekről, amikről általában szoktunk, mert az úr nem olvasta őket. Vagy külföldön, mások előtt a viselkedés, mint kategória. Hát, nem volt egyszerű, a legjobb indulattal sem.
2013. ápr. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 intrepid ***** válasza:
9%
Jellemzően, ha a férfi az iskolázottabb, akkor nem okoz problémát. Ha a hölgy képzettebb, akkor nehezen állja meg, hogy ne fitogtassa.
2013. ápr. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%

Mi is így vagyunk és nem jelent problémát! :)


24N

2013. ápr. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
35%

Ha a férfi a magasabb végzettségű, az a kapcsolat még valahogy fungálhat egy darabig, vagy egész hosszan is, ha a nő alávető típus, szüksége van arra, hogy felnézzen az ő okos férjére, és a férfinek kicsi az önbizalma: ilyenkor abba kapaszkodik, hogy ő az okosabb.


Fordítva sokkal nehezebben megy. Okos nő soha nem válasszon magánál butább férfit (okos férfinak sem szabadna), mert annak a kapcsolatnak nincs jövője.

2013. ápr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Azt sosem értettem, hogy jön ide a "miről tudnak beszélni". Miért, egy bölcsész szakon végzett meg egy mérnök informatikus miről tud beszélni? :-)


Anyukám 20 éve él a nevelőapámmal. Anyukám most csinálja a 2. diplomáját, nevelőapámnak érettségije van. Katona volt, aztán nyugdíjba ment most pedig lassan 10 éve polgármester a faluban. A lakók nagyon szeretik, tisztelik. Sokat olvas, képben van a világ dolgaival.

2013. ápr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Van ilyen ismerősöm, és ha megkapom végre a diplomám, mi is ilyenek leszünk. Hát nem hiszem, hogy nagy a különbség :) Az ismerősék női tagja a szakmunkás, a srác a diplomás, és azon kívül, hogy el tudott a szakmájában helyezkedni és többet keres, semmi különbség sőt! A lány egy könyvmoly, iszonyat sokat olvas, nagyon különleges természet és nagyon aranyos is. Tényleg nagyon okos!


Nálunk én (lány) leszek diplomás, de semmivel se vagyok okosabb, mint a barátom. Kb. ugyanolyanok vagyunk minden téren. A különbség köztünk, hogy az én szüleim támogattak, az övéi pedig nem támogatták az egyetemi a továbbtanulást. Ennyi.


Ennek ellenére az én alacsony végzettségű párom jól táncol, jól énekel, sokat olvas, kifogástalanul ír, szépen rajzol, verset ír, stb :) egy igazi művész! És köszi jól elvagyunk :)

2013. ápr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

Nő vagyok, diplomám van, a páromnak "csak" egy szakmunkása.

Bár tök más a munkaterületünk, a hobbink, érdeklődési körünk azonos, illetve a két gyerek elég kimeríthetetlen téma ezen felül.

Bár az idők során többször voltak vitáink, az soha nem került elő, hogy neked ilyen végzettséged van - neked alig van valamid.

8 éve élünk együtt boldogan.


Ellenpélda a szüleim, apám diplomás bunkó, anyám nem a szakmájában dolgozó szakmunkás. Anyunak sokszor a szemére lett vetve, hogy csak ennyit meg annyit keres. Felnőtt fejjel érettségizett le, szerzett új szakmát (amit szeret is), csinálta meg a jogsit. Ez persze megint nem tetszett a faternak.

2013. ápr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!