Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságkötés után automatikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötés után automatikusan jár a házastársnak haszonélvezeti jog, vagy csak akkor ha az ad neki?

Figyelt kérdés
2013. júl. 8. 02:14
1 2
 1/16 Salx Narval ***** válasza:
22%
Én úgy tudom, hogy automatikusan jár az első perctől a házasság fennállásáig.
2013. júl. 8. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem jár. A haszonélvezet jellemzően az özvegyi joghoz kötődik. A házastárs halálakor a leszármazott/ak (gyerek/ek) megöröklik az elhalt tulajdonrészét. Ez a tulajdonrész terhelődik meg az özvegy holtig tartó haszonélvezeti jogával, aki haláláig használhatja az ingatlant, akkor is ha semmi tulajdonrésze nincs benne. (sőt a tulajdonos csak akkor használhatja az ingatlant ha azt neki a haszonélvező megengedi neki) A haszonélvezeti jog erősebb a tuljadonjognál, tehát nem igazán életszerű, hogy valaki a saját tulajdonára előre haszonélvezeti jogot adjon a házastársának.
2013. júl. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Az özvegyi öröklés változott idén.

1. Egy gyerekrészt örököl az özvegy, tehát 2 gyerek esetén 3 felé oszlik az örökség.

2. Az elhunyttal életvitelszerűen lakott ingatlan és ingóságok felett továbbra is haszonélvezete lesz.

3. Leszármazó (gyerek) hiányában az özvegy és az elhunyt szülei (ha még élnek) örökölnek fele-fele arányban.

2013. júl. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Salx Narval ***** válasza:
9%
Jó pofa vagy, írod, hogy nem jár, majd leírod, hogy mégis csak jár.:D Amúgy a nem jár-on kívül, igazad van.:D
2013. júl. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Salx Narval ***** válasza:
79%
Még a jelenlegi van érvényben, jövőre fog érvénybe lépni március körül, ha jól emlékszem, de így igaz, elfogadták már.
2013. júl. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

1. Nem jár haszonélvezeti jog, az akkor van, ha a házastárs meghal.

2. A változások jövő márciusban lépnek életbe, és az azután bekövetkezett öröklés megnyíltára vonatkoznak majd.

2013. júl. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Úgy olvastam, hogy 2013-ban lép életbe a 2012-es rendelkezés, de lehet, hogy rosszul olvastam.


A lényeg: élő házastárs esetén nem jár semmiféle haszonélvezet, csak elhunyt házastárs után.

2013. júl. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Salx Narval ***** válasza:
57%
Én sem írtam azt, hogy élő házastársnak jár,azért nem írtam le mert úgy gondoltam az egyértelmű, hogy valamelyik félnek meg kell halnia ahhoz, hogy a másiknak járjon. De a házasság ideje alatt, bármikor előfordul haláleset, az eső perctől az utolsóig, nem?
2013. júl. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Salx Narval ***** válasza:
79%
2013. júl. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
Jövő március 15-től él az új Ptk.
2013. júl. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!