Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan beszéljem le róla a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan beszéljem le róla a férjemet? Lassan ott tartok, hogy kényszerítő eszközt alkalmazok.

Figyelt kérdés

Alapvetően nagyon ügyes, sokféle építőipari munkába beletanult önszorgalomból (amúgy teljesen más területen dolgozik). A lakásban is sok mindent meg tud csinálni, burkolás, stb.


Viszont egy ventillátorszerelésnél pár hónapja az isteni szerencsén múlt, hogy nem lett égett széndarab belőle. A fél társasház áramellátását levágta.

Akkor mondtam neki, hogy ilyen dolgokhoz hívjunk szerelőt, mert ügyes sok mindenben, de ezt nem lehet próbálgatós alapon csinálni/tanulni. Egyszer hibázik és annyi.


Most megint nekiállt villanyt szerelni. Kértem, könyörögtem, hogy hívjunk szerelőt, vagy egy haverját, akinek ez a végzettsége.

Puffog, ellenáll.


Kezdek ott tartani, hogy inkább legyen egy dühös, de élő férjem, mint egy széndarabom...


2013. júl. 28. 14:05
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Ja és arra sem hajlandó, hogy a főkapcsolót lekapcsoljuk a szerelés idejére.

A múltkori baleset is úgy történt, hogy "azt hittem az a biztosíték kapcsolja ezt a drótot", tehát vélelmezte, hogy nincs áram alatt, aztán kiderült, hogy tévedett.


Tényleg, nem érdekel, hogy mekkora balhé lesz belőle vagy milyen önértékelési gondja lesz, de lassan ott tartok, hogy kirúgom alóla a létrát, mert egy törött láb még mindig jobb, mint elszenesedni. (Oké, ez vicc volt, de tényleg kezdtek kétségbeesni)

2013. júl. 28. 14:07
 2/29 anonim ***** válasza:
25%

Nyugi, a 220v nem olyan vészes, nekem se szakmám ez, volt, hogy naponta 4x megrázott. És még mindig élek.

Mondjuk ha már az ipari áramhoz közelít(380v) na akkor szólj rá.

Bár olyan nem hiszem, hogy van a környezetetekben.

2013. júl. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
Azért a kettőhúsz se piskóta... Én se hagynám a helyedben. Egy ideig puffog, aztán majd rájön, hogy az ő érdekében tetted. Igazad van...
2013. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen igazad van,de nem értem,hogy mért nem cselekszel? Hívd fel a barátját,vagy a szerelőt,és kapcsold le a villanyórát,és lehet puffogni.
2013. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
48%

Hidd el, agyon tud ütni. Van annyi amper benne.


Kérdező, én a helyedben, amikor neki áll szerelni, szó nélkül levágnám a főkapcsolót. Ezt játszanám vele addig, míg meg nem unja. Mérgesek lesznek a szomszédok? Nem baj, bevállalnám.


Jó férfi vagyok, mondjuk a férfiak kicsit agresszívabbak. 28F

2013. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
5%
Bátor ember, hagyd érvényesülni. Mellesleg nem is olyan egyszerű szénné égni, ahogy te gondolod. Ha láttál villamosszékes filmeket, azokban sehol se égett szénné a delikvens, pedig 15000 Voltot vezetnek belé, és még jól be is nedvesítik az érintkező felületeket. Ilyenkor ha a férjed villanyt szerel, kapcsold le a számítógépet, mert annak tényleg nem tesz jót, a hirtelen áramszünet.
2013. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
Van egy rohädt egyszerű megoldás, vegyen fel gumikesztyűt így nem bäszhatja meg a 220. Illetve ha fémlétrán csinálja akkor gumicsizmát vegyen fel vagy egy gumiszőnyeget tegyen a létra tetejére.
2013. júl. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
55%

Villanyszerelő, ja...

Az én férjem is mindent megcsinál itthon, a villanyszerelést is.Soha nem volt semmi baj.Egyszer egy nagyobb munka lett, kértem hívjunk szerelőt.Hívtunk is.Eljött, kötözgetett mindent ide-oda, ami kellett az működött is, elment. Jártam-keltem a házban, amihez nyúltam, minden rázott, de úgy képzeljétek el, hogy a gáznak a réz csövei, a kilincsek a csapok, minden! Akkor volt a fiam 8 éves, ölembe kaptam, leültem vele egy székre a konyha közepén, közben hívtuk az ÉMÁSZ-t, és ők jöttek ki, ez a pali valamit úgy összekötött, hogy oda is ment áram, ahova nem kellett volna, szóval rendesen életveszélyben voltunk.

Lényeg, vannak kontár villanyszerelők is, ha a párod nem ért hozzá, inkább hagyni, mert nagy baj lelet belőle.

Ja, az egyik kolléganőmnek a férje egy képet tett fel a falra, pont bele szórta a szöget a falban lévő vezetékbe, amikor zuhanyoztak kis híja volt, hogy nem vágta őket agyon az áram.

2013. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon egyszerű ha valami elromlik azonnal hívj szerelőt nem kell leállni vitatkozni. A férjed meg duzzogjon ha ennyire éretlen. Nyugodtan mondd meg neki, ilyenkor, hogy nem érdekel a süketelése vannak dolgok, amikhez nem ért ezt tudomásul kell venni ebből ne csináljon hiúsági kérdést mert felelősséggel tartozik egy családért. Úgyhogy részedről befejezted ne is akarjon erről vitatkozni. Ennyi. Egy kicsit több határozottságot! A puffogással meg majd leáll ha megunja. Nem kell itt könyörögni önálló ember vagy egy szerelőt ki tudsz hívni.
2013. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Igen, fémlétrán áll, mezítláb. A létrán levő "gumipapucsok" szerintem lóf...t se érnek.

Lekapcsoltam a főkapcsolót és elraktam a lakáskulcsot (ajtón kívül van a főkapcsolója a lakásnak). Baromi ideges, de addig nem adom vissza, amíg nem végzett.


Én meg azért vagyok ideges, mert korábban megbeszéltük és akkor egyetértett, most megint kezdődik a "de hát én ehhez értek, ne becsülj le" mantra. De, az egyetlen dolog az a villanyszerelés, amiben lebecsülöm, mert tudom, hogy nincs meg hozzá se a tudása, se a tapasztalata.


Főkapcsolót pedig innentől csak a kíséretemben közelítheti meg, ha esetleg rá kell próbálni, hogy mindent jól kötött-e be.

Magamat is szivatom, mert nagyon rossz mobiltelefonról netezgetni, de valamit valamiért :)

2013. júl. 28. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!