Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csak túlreagáltam a dolgot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak túlreagáltam a dolgot vagy másnak is rosszul esett volna ez a megjegyzés?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy gyerkkori barátja X, aki mániákus hazudozó, többször vette rá hazugságra a páromat is, ezzel majdnem tönkretéve a kapcsolatunkat.

A párom még évekkel ezelőtt egy teljesen más szakmáról váltott a mostani munkájára. 3 hónap betanulási időszaka volt, ami alatt szinte szóról szóra be kellett vágnia egy vaskos oktatási anyagot. Nagyon sokszor elbizonytalanodott, hogy ez nem fog neki menni, nem tudja megtanulni, nem tudja megírni a teszteket stb. Éjszakákat tanultunk át együtt, amit tudtam segítettem, kikérdeztem, tartottam benne a lelket, amikor már zokogott, hogy ez nem fog neki menni, a végére már én is megtanultam vele együtt. Sikeresen vette az akadályokat, megszerette az új munkáját és nagyon jó is lett benne.

Most megint kénytelen új munkahelyet keresni, mert megszüntették az ő csoportját, ezért próbálok neki megint mindenben segíteni. Tegnap elmondtam neki, hogy mennyire büszke vagyok rá, hogy akkor is ilyen jól megcsinált, megtanult mindent, most is menni fog. Erre átölelt és azt mondta, hogy igen és én mindezt X-nek köszönhetem és hálás lehetek neki. Visszakérdeztem, hogy mit is mondott és elmagyarázta, hogy X támogatása és segítsége nélkül nem ment volna neki. Egy világ dőlt össze bennem. Észrevette, hogy valami bajom van és belekezdett egy elég átlátszó magyarázkodásba, de érezhetően csak azért, hogy mentse a még menthetőt.


2013. aug. 26. 07:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

És X miben és hogyan támogatta?

Picit nekem is rosszul esett volna, de ennyire azért mégsem, mint neked, mert az egy dolog, hogy segítettél, tanulnál vele, és támogattad, ez egyébként minden egészséges kapcsolatban a minimum, amiért nem kell várni egekig való magasztalást!

2013. aug. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván ő valamiért így érzi. Kimondta az első őszinte gondolatot, ami a száján volt.

Az nem derül ki a leírásodból, hogy X miben támogatta. Na megy egy dolog, ha Te leírod, egy másik pedig, ahogy a párod látja. Át kellene ezt az egészet beszélnetek, mert benned marad a tüske.

2013. aug. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Na itt jön be az, hogy lehet hogy te úgy érzed hogy rengeteget segítettél neki, de neki erre a segítségre ezek szerint nem volt igazán szüksége.


Lehet hogy a haverja csak annyit mondott, "öreg, nagy lehetőség, jó fejed van, hajrá, és menni fog." és ez neki nagyobb támogatás mint hogy te vígasztalgatod amikor sírdogál meg kikérdezgeted meg minden amit ő nem is kért. A pasid nem kislány.

Ettől függetlenül nem mentél az agyára az anyáskodással, szóval szerencsére túlzásba nem vitted. de látod hogy nincs rá szüksége.


35/N

2013. aug. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Ennyiből, amit leírtál, nem tudhatunk válaszolni. Csak nézd meg, miket írtak előttem: mindegyiküknek igaza lehet, vagy egyiküknek sem. Egyszerűen nem tudunk eleget a helyzetről.


Ha neked rosszul esett, akkor egyébként tök mindegy, hogy NEKÜNK hogyan esett volna. Tisztázd a barátoddal a dolgot, hogy aztán minél hamarabb túllépjetek ezen a dolgon. Elég műprobléma egyébként szerintem...

2013. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Amikor olvastam, azt hittem több pillanatra, hogybaz anyja vagy. Kikérdezed? Meg te is megtanulod vele? Nekem ezt anyám csinálta még nagyon régen, amikor verset kellett megtanulni. Szerintem keress magadnak inkább egy férfit. Plusz, akiket ennyire befolyásolni tud a barátjuk, azok mind gyenge jellemek.
2013. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
nem reagáltad túl. A "párodnak" nincs semmi fogalma a normális párkapcsolatokról... lehet szerelmesek egymásba x-szel...
2013. aug. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is rosszul esett volna, ha segítek valakinek és ilyet vágna rá, főleg, ha a párom az.

Amúgy, miért lenne egy pasi kislány? Sztem csak önbizalomhiánya volt. Miért nem kérdezted vissza, hogy X ilyen sokszor kikérdezett? Beszéljétek meg mindenképpen!

2013. aug. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem egekig magasztalást vártam, csak azt, hogy legalább megemlítse, hogy jól esett neki az én támogatásom is és ne még nekem kellene hálálkodnom a haverjának.

Én írtam az önéletrajzát, mert azt mondta, neki ez nem menne. Ő kérte, hogy segítsek, nem egyszer és nem kétszer. Nem akartam anyáskodni felette és magamtól eszembe nem jutott volna, hogy egy 25 éves emberrel leüljek és úgy tanuljak mint egy 8 éves gyerekkel, de mivel ezt kérte, megtettem.

Megkérdeztem, hogy miként támogatta X. Azt mondja nem tudja, csak jó érzés volt, hogy számíthatott rá.

Az egészben az az aranyos, hogy most is megkért, hogy írjam már meg az önéletrajzát meg a motivációs levelét, mert kell neki holnapra és még ő volt megsértődve, hogy azt mondtam, írják meg X-el.

2013. aug. 26. 08:56
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint valamiért nagyon számít neki X véleménye.


Jól tetted, hogy hozzá küldted. Bajlódjon vele most már a barátja, majd kiderül, mire mennek.

2013. aug. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Ne X-el írják meg, hanem mondd neki el a bajodat, hogy ha Őrá sokkal jobban számíthattál, mint X-re akkor Ő is megírhatná! Így csak össze fogtok veszni és félreértések lavinája indul el. Menj oda hozzá és mondd meg Neki a bajodat úgy, ahogy ide leírtad! Ne legyél/legyetek már gyerek!
2013. aug. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!