Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Munkamegosztás házasságban a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munkamegosztás házasságban a gyed után: ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van, nyár eleje óta újra dolgozok.

Amíg itthon voltam, nagyrészt mindent én csináltam. Így utólag lehet, hogy ez hiba volt, de azt hittem meg tudjuk majd oldani. Hát nem.


Már beszéltem vele szépen, csúnyán, írtunk listát hogy mik a napi dolgok, ki mit csinál, de mégis rám marad a dolgok nagy része.

A másik, hogy szerinte természetes hogy én intézem a gyerekekkel kapcsolatos dolgokat. Én megyek szülőire, táppénzre stb. Pedig korábban beszéltünk erről és megígérte, hogy felezzük az ilyeneket.


Van valami javaslatotok? Nálatok hogy működik?


2013. szept. 1. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igy kenyelmesebb neki, te morogsz, de tenyleges kovetkezmenye nincs. Vele irasd le h mit vallal, aztan mutasd fel a papirt ha kihuzna magat alola.
2013. szept. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk jól működik, mert a férjem felnőtt ember és meg is csinálja amit megígér. Nálad csak a válás marad, mert azért az számít, hogy munka mellett egy vagy két embert szolgálsz-e ki. Én befejezném a kapcsolatot ha ilyen lenne a "társam".
2013. szept. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak most megyek vissza októbertôl dolgozni, de a férjem (pedig 2 munkahelyen is dolgozik) jelenleg is segít, és még többet fog, ha munkába állok.

3 gyermekünk van. Minden nap friss ételt fôzök, hétvégén sütök is valami édességet. Amikor itthon van a férjem, bográcsban ô fôz, kérte tanítsam, mert amikor itthon lesz, ô szeretne megfôzni, ne kelljen elôbb felkelnem.

A legnagyobb lányunk iskolás, a szülôi értekezletekre mindíg ô megy, enyém az óvodai.

A heti bevásárlást ô oldja meg, lista alapján vásárol.

A nagytakarításban is kiveszi részét, illetve sokszor ô porszívóz, míg én fôzök.

Szóval a lényeg, ha már ennyit segít akkor is, ha már dolgozom, nagyon fogok neki örülni, mert kevesebb minden szakad a nyakamba.

Emlékeztetsd többször a férjedet arra, hogy segítsen neked, mert egy embernek ez sok!

2013. szept. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Mi párterápiára mentünk mert én addig csináltam mindent egyedül meg morogtam amit nagyjából le se szart míg besokalltam és közöltem hogy elválok és nagyon komolyan is gondoltam aztán jött a párterápia ahol nem csináltak mást mint ők is leíratták hogy mik a teendők ki mit csinál és nekem egy bazi hosszú lista jött ki neki meg szinte semmi nem volt a papíron. De úgy hogy az agyturkászok mondták hogy ez gáz úgy elfogadta és megváltozott azóta egészen rendben vagyunk nagyjából.
2013. szept. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen kérdést olvasok itt, és ilyenkor olyan bután nézzék magam elé

Amikor otthon voltam a gyermekünkkel, az alatt az egy év alatt többet segített. Emlékszem az elején szinte mindent o csinált én annyira kimerült voltam, aztán szép lassan én is kezdtem kivenni belőle a részem.

Mára már minden a régi, ketten csinálunk mindent, reggel ő viszi bölcsibe du. én megyek érte.

Ha kell mos, főz , takarít, nem kell ezt külön meg beszélnünk van szeme látja ha mosatlan van a konyhába. Nem tudom csak gondolom, hogy talán ez azért is így van mert szeret és nem akarja hogy minden teher rajtam legyen, boldog feleséget szeretne

2013. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem erti mi a baj,abrazold neki.Keszits kis zacskokat kavicsokkal toltve,amire felirod a kulonbozo teendoket.Pl munka,(ilyenbol kettot csinalj)fozes,mosas,takaritas,bevasarlas,vasalas,mosogatas,furdetes,gyerekekkel kapcsolatos teendok,agyazas,meg barmi ami eszedbe jut.Utana kerd meg,hogy valogassa ki ezekbol azokat amiket te csinalsz,es tartsa az osszes zacskot egyszerre a kezeben.Te pedig kivalogatod ekozben azokat amiket o csinal(fontos,hogy ne felejtsd el azokat a teendoket sem felirni,amiket valoban o csinal,ha van ilyen)

Igy vizualisan is erzekelheti,hogy egy ido utan a te teendoid nem fernek el a kezeben zacskok formajaban,mig az o teendoit te minden gond nelkul tartod.

Ha ez nem valik be,akkor tenyleg marad a parterapia,hatha kivulallo szemelyre jobban hallgat.

2013. szept. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Emiatt nem válnék, inkább megoldanám a problémát. A házasság nekem erről szól, nem arról hogy ha probléma van akkor el kell válni.


A szülés előtt megosztottuk a dolgokat.

A gyerekek mellett mindent meg tudtam csinálni napközben, így esténként együtt tudtunk lenni a gyerekekkel, hétvégén közös programokat csinálni. Nem láttam értelmét otthagyni a mosatlant, ha volt időm megcsinálni, hogy aztán ő csinálja ahelyett, hogy velünk van.


Kipróbáljuk a párterápiát.

2013. szept. 1. 12:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Meg valami: ha orakra vagy napokra lebontva nem ugyan annyit dolgoztok,akkor keszitheted a munka zacskokat pl.8 oras,vagy 4 oras felbontasban,igy mindenki annyit tud elvenni belole,amennyit kell.Nehogy ez adjon okot kesobb vitara.

Persze ez csak egy otlet,de igy a legkonnyebb abrazolni azt,hogy minden feladatnak sulya van.Meg a bekovesedett agyu ferfiak szamara is lathatova valik a kulonbseg.Ha az eredmenyt latva szerinte ez a termeszetes,akkor Neked kell elgondolkozni,hogy van-e ertelme igy egyutt elni.

2013. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Emiatt nem válnék, inkább megoldanám a problémát. A házasság nekem erről szól, nem arról hogy ha probléma van akkor el kell válni."


Akkor engem le lehet pontozni,mert én meg váltam emiatt!

Rengetegszer leültem vele beszélni,rengetegszer vitáztunk,ideig-óráig jó volt minden,aztán megint rám szakadt az összes dolog,úgy hogy gyerek mellett fizikai munkát végeztem,ő meg irodában ült,és nem értette,miért b..szogatom,hogy ez így nem működik.


Oké hogy írod,nem akarsz válni,csak vannak olyanok,akik egyszerűen ilyen típusok,anyuci úgy nevelte őket,ezt látták tőle otthon, el lettek kényeztetve.....


"szerinte természetes hogy én intézem a gyerekekkel kapcsolatos dolgokat"


Mért?

Csak te akartad a gyerekeket,ő nem?

Az övé is a gyerek ugyanúgy.....

2013. szept. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nyilván ha évekig így marad, akkor más a helyzet. De korábban nem ilyen volt, ezért sem akarom 3 hónap után feladni.


Talán másnak van olyan ötlete, amire én még nem gondoltam és beválik.

2013. szept. 1. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!