Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon nagy a baj? Nem tudom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon nagy a baj? Nem tudom, mit tegyunk! A hazassag elotti felvett hitelt behajthatjak a masik felnel?

Figyelt kérdés
A nejem a hazassagunk elott /sot, az osszeismerkedesunk elott/ elment keszfizeto kezesnek. Kb. 10 eve tortent, viszont mara kiderult, hogy az ados nem fizet.... Mar a bank tovabbadta a tartozast egy koveteleskezelonek. Jelen allas szerint vihetik a lakast, amiben lakunk??? O a haszonelvezo, en a tulajdonos. Hazassagkotesunkkor irattuk at /az o oroksege volt a lakas/. Tehermentes lakas.

2013. okt. 6. 14:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Azt nem, de minden ingóságot igen, illetve a fizetését is tilthatják.
2013. okt. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A gépkocsi ingóságnak számít? Mert van egy öreg autó (nem sokat ér) én vagyok a tulaj, ő az üzembentartó.
2013. okt. 6. 15:05
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
ha te vagy a tulaj akkor nem
2013. okt. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak az ingóságot, de szerintem ez nem játszik, mert azt mondhatjátok hogy minden a tiéd, és ki is lehet pakolni mindent, ami értékes máshová.


Örökölt a feleséged, ha jól értem, ő volt a tulajdonos, az új lakásban viszont már nem ő lett, hanem csak haszonélvező? Hát ügyes volt nagyon, sokkal rosszabb státuszba került, a haszonélvezeti jog értéke az életkorral együtt folyamatosan csökken. Viszont ha haszonélvező és a tiéd a lakás, akkor ezt sem vihetik el.

2013. okt. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
39%

És a sorrend: fizetés, ingóság, ingatlan.

A feleséged fizetésének egy része ugrik, legjobb lenne, ha a lakásból is kijelentkezne vagy elválnátok.

Egyedülállóként nagyon kicsi összeggel terhelik meg a jövedelmét.

És mivel kezes volt, nem lesz kibúvó, a bank menni fog hozzátok! Az élet nem játék ebből is látszik.

2013. okt. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem új a lakás. A nejem örökölte a lakást 7 éve, amiben élünk jelenleg is. A házasságkötésünk után elajándékozta nekem 3 éve, ő maradt a haszonélvező.
2013. okt. 6. 15:19
 7/20 anonim ***** válasza:
Az ingóságot csak akkor, ha a ti neveteken van, de ha más nevén van és ezt számlával tudjátok igazolni(pl.:Bútorbolt) akkor nem vihetik.
2013. okt. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha számlával nem tudjátok az ingóságot bizonyítani, akkor még mielőtt az eljárás elindulna érdemes mindent eladni vagy ha nem tudjátok, akkor veszni hagyni..
2013. okt. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
3 De a kérdező a férj, vagyonközösségben vannak-közös a teher is, és itt bukik a buli.És ha most lépnének bármit is, ebben a szakaszban, az már vagyonkimentésnek számít és Btk-s.
2013. okt. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Tehát mindkettőjük fizetésének a 33%+ a meglévő ingó és ingatlan vagyon.Ameddig a tartozás fennáll.
2013. okt. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!