Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csak a válás és költözés a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak a válás és költözés a megoldás?

Figyelt kérdés

A házasságunk igen nehéz válságon megy éppen keresztül. Nem szeretek ott élni (kicsi, felújítandó vidéki ház), ahol már hosszú évek óta élünk, de ez a hely a férjem álma, nem akar (vagy nem szívesen)mond le róla. Én költözni szeretnék (városba) mert napi több mint egy óra csak az autózás (ennek a költsége sem elhanyagolható). Sok pénz kellene a ház rendbetételéhez, átépítéséhez, ami nincs.

Már nem találjuk a közös hangot semmilyen téren, szinte mindenen vitázunk, eltávolodtunk egymástól. Mindkettőnk munkahelye elég küzdelmes. Egy közös kiskorú gyermekünk van. Naponta sírok, nem hiszem, hogy ez az állapot így normális. (Egyéb gondok is vannak...) Aki tud hasznosat tanácsolni szeretettel várom. 30 éves nő vagyok.


2013. nov. 22. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Párterápiát érdemes lenne megpróbálni, mert a leírásod szerint leginkább a kommunikációval van gond kettőtök között. Hátha szakember feltudja oldani ezt a feszültséget köztetek.
2013. nov. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hasonló a szitu nálunk is, annyi hogy itt én vagyok a férj..

válás lesz szerintem

2013. nov. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Valóban rossz a kommunikáció, illetve nincs is, max. napi 10 perc, az is vitába fullad...


Kedves 2. válaszoló! Mit várnál a feleségedtől, hogyan lehetne jobb? Hogyan lehetne megmenteni a házasságot? Te mit szeretnél tőle?

2013. nov. 23. 10:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem sok mindent várok már tőle, ez a hajó már elment, évek óta szívjuk egymás vérét, anyóséknál lakunk vidéken, nekem 2x fél óra az utazás a munkahelyemre naponta, és nem bírja megérteni hogy sok. Már nem beszélek róla mert ugyis vita lesz belőle, ezt akkor a gyermek bánja. Inkább csendben elválunk.. az meg a másik hogy fél éve semmilyen testi kapcsolat nincs, nekem meg hiányzik..
2013. nov. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 strawberryhillside válasza:

KOMMUNIKÁLJATOK!!! Becsülendő hogy meg szeretnéd menteni a házasságot, főleg a gyerek számára nagyon fontos ez (saját tapasztalatból mondom, akármekkora a gyerek nagy trauma lesz számára a válás) Ha a férjed is fontosnak tartja a házasságot, akkor biztosan van a válásnál jobb megoldás.

Teljesen érthető, hogy sírsz, mindenkinek vannak az életében mélypontjai és a munka, gyerek, anyagi gondok hármasa nem segít a helyzeten. Fontos, nagyon fontos, hogy szánj magadra időt, amikor minden mást kikapcsolsz körülötted és hagyod a gondolataidat csapongani. Számomra egy 10-15 perces hajnali séta vált be, nagyon gyakran bőgve indulok el és mire hazaérek, letisztulnak benne a dolgok, megnyugodok. Ha sehogyan sem tudsz elmenni, a meleg zuhany alatt is hasonló hatást érhetsz el. Lenyugodva pedig jobban tudod elviselni a nehéz szituációkat.

Ezután jöhet a kapcsolatépítés a férjeddel: Próbáljatok meg a szoros munkaidő mellett is kettesben elmenni valahova (pl. egy nyugodt kávézóba) és beszélni a dologról. Mondd meg neki őszintén, hogy mi zavar, min szeretnél változtatni. Fontos, hogy elmenjetek mert otthon mindig ott van a mosatlan, a tv vagy akármi, ami miatt nem tudtok tejesen egymásra figyelni. És (remélhetőleg ő is nyitott rá, hiszen biztosan látja a problémákat)keressetek kompromisszumos megoldást amivel valamilyen szinten mindketten ki tudtok egyezni. Párterápia is sokat segíthet, ha kettesben nem tudtok fesztelenül beszélni ilyen dolgokról.

Esetleg kereshetnétek egy olcsó (akár bútorozatlan) albérletet a városban, kb. megegyezne az ára benzinköltséggel vagy még olcsóbb is lenne és nem is kéne bejárni. Hétvégén pedig lehet dolgozgatni a házon, így a férjednek arról sem kéne lemondania.

Remélem sikerül megoldanotok a helyzetet, kitartást!!

2013. nov. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!