Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért terjedt el ennyire a...

Miért terjedt el ennyire a gyerek verés? Ilyenkor normális ha a gyerek elkezd gondolkozni a költözésen? Milyen lelki trauma érheti? Erre megoldás van?

Figyelt kérdés
Én pl, tinédzser vagyok, nem tagadom vannak néha velem problémák..főleg mióta van barátom..elég jól tanulok, az eredményem napról napra jobb.. viszont anyukám otthon nap mint nap az iskolával stresszel..mióta van barátom és tud róla folyamatosan büntet (ami előtte nem volt megszokott)nagyon agresszív velem..minden nap ilyen mondatok hogy "falba verem a fejed" "megütlek úgy hogy meghalsz" nem tudom már kezelni a helyzetet..elegem van belőle és nem tudom hova jutunk így..

2013. febr. 11. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem terjedt el jobban szerintem, sőt, régen sokkal elfogadottabb volt a gyerek verése, vagy az ezzel való fenyegetése.

Felnőttként is azt gondolom, hogy egyáltalán nem csodálom, hogy költözéssel kapcsolatos gondolataid vannak. Viszont a helyzet sokszor patthelyzet. Megoldás többféle lehet, szülőtől és gyerektől is függ. Tudok olyanról (fiú), aki sok év tűrés és nyelés után, mikor az apja megfenyegette, akkor egyszerűen visszafenyegette. Súlyosan, de hatásosan. Kb. olyasmit mondott, hogy most már nem gyerek, így az apja nem tehet vele többé, amit akar és hogy ha megüti, úgy üsse meg, hogy utána ő jön.

Nem recept, nem ajánlat, csak abban az adott helyzetben (testi erejüket is figyelembe véve) a legjobb megoldás volt. Azóta sem bántotta az apja, meg se kísérelte többé, se fizikailag, se szóban.

Remélem, nálatok nem ilyen vészes a helyzet azért. Sokan tűrnek, mert nem tudnak mit csinálni, aztán ha nem javul a viszony, hamar lelépnek, ha mégis, akkor talán tovább maradnak, de az ilyenek akkor is fájó emlékek maradnak.

2013. febr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Természetes ha egy ember elkezd gondolkodni( korátol függetlenül). Mondjuk azon, hogy minden fillért a szüleitöl kap, azt hogyan tudja meghálálni? ( Ha nem igy van, más a kása.) Költözz el, tartsd el magad! Rendben
2013. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban anyám állandóan,mindenért vert, főleg azért, mert ő ideges volt... később abbahagyta a dolgot, mert rájöttem, hogy a verés, azon kívül, hogy megalázó, nem tesz semmit. (nem voltam rossz gyerek) Egyszer, amikor épp hozzákezdett volna a veréshez, meg sem rezdltem, csak kinevettem. Utána jött a lelki terror, ami ellen tehetetlen voltam.

Szerintem azért elterjedt, mert ez a legegyszerűbb módja annak, hogy a gyerekre rákényszerítsék az elmebeteg szülők, amit épp kitalálnak. De ez szélsőséges eset, nem arról beszélek, ha olykor ráüt egyet a felnőtt a gyerek popsijára.


A következménye nálam az volt, hogy elkezdtem azon gondolkozni, hogy ha a saját anyám így bánik velem, mit várnék el a többi embertől... Gondolhatod, mennyire bíztam az emberekben, teljesen befordultam stbstb.

Sok év kellett ahhoz, hogy megnyíljak ismét a világnak.

2013. febr. 12. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az egyik előttem válaszolónak: régen tényleg többet verték a gyerekeket. Gyerekkoromban nekem is volt, hogy néha, amikor megérdemeltem rávertek a fenekemre és semmi bajom sem lett belőle, mivel ennek ellenére nagyon szerettek és mindent megadtak nekem. A baj akkor kezdődik, amikor a szülő az agresszivitását ezzel vezeti le és hozzá még lelki terror is párosul. Na az tényleg tönkre tud tenni egy gyereket, ráadásul egy tinédzsernél ez már nem is vezet semmire. Csak dacot vált ki belőle.
2013. febr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én ilyenen nem gondolkoztam el hogy visszaüssek, még is csak az anyám.. Azt hittem hogy nem fog érdekelni az egész, de nem így van..Nem az ütés fáj, hanem azok amiket mond..Nem hiszem hogy egy anya feladata a gyereke megalázása..Az én szememben napról napra kicsinyül és már abszolút nem nézek fel rá..
2013. febr. 12. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!