Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek, hogy megmentsem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy megmentsem a házasságom?

Figyelt kérdés
Az utóbbi egy évben eléggé megromlott a kapcsolatom a férjemmel, gyakoriak a viták, mindig ingerültek vagyunk egymással. Elég sok megpróbáltatáson keresztülmentünk az utóbbi időben, de ez még nem ok arra, hogy ne tudjuk tovább együtt élni. Két kislányunk van, én még itthon vagyok gyesen, ő vezető beosztásban dolgozik. A környezetváltozás, közös időtöltések, programok csak átmenetileg oldják meg a problémát, akkor mindig nagyon boldogok vagyunk, szeretjük egymást, aztán megint visszatérnek a borús hétköznapok. Borzasztóan félek, hogy elveszítem. Ő 40 én 35 éves leszek.
2014. febr. 1. 19:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
74%
nagyon nagy klisét mondok,de szerintem beszéljétek meg,hogy mit is vártok egymástól,mit is akartok,de az én szüleim elváltak,és szar apa nélkül felnőni,de nem ez a lényeg
2014. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem beszélj erről a pároddal őszintén. Mond el neki, hogy szerinted megromlott a kapcsolatotok, de nem szeretnéd ezt tétlenül nézni, szeretnél tenni érte, hogy jobb legyen. Kérdezd meg, ő hogy látja, szerinte is megromlott-e, és hogy ő nem érzi-e úgy, hogy változtatni kéne. Csak ha mindketten fogjátok akarni, hogy jobb legyen, és mindketten, együtt fogtok tenni a közös célért, csak akkor lehet pozotiv változás - szerintem. Ha ő is együttműködő, tárjátok fel együtt az okokat, vajon mi vezetett idáig, és próbáljatok együtt megoldásokat keresni, mi javithatni a kapcsolatotokon.
2014. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbáljátok megbeszélni a dolgot, ha nem megy akkor forduljatok szakemberhez. Ha így sem megy akkor legalább elmondhatjátok hogy mindent megpróbáltatok. De ehhez az kell hogy te és a férjed is meg akarjátok menteni a házasságot, mert ha a férjed már feladta akkor nem lehet mit tenni.
2014. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"közös időtöltések, programok csak átmenetileg oldják meg a problémát,"


Ilyesmit rendszeresen kell szervezni, nem havonta egyszer.

2014. febr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

esetleg nézzétek meg a Szerelempróba c. filmet, hátha segit valamiben. Könyv is van ehhez kapcsolódóan.


Vagy miután leültetek közösen megbeszélni a problémát, irjon össze a férjed mondjuk 4 legfőbb dolgot, ami őt zavarja, és szeretné, ha másképp lenne, vagy te másképp csinálná, ugyanúgy te is ird össze és igyekezzetek változtatni. Ha mindig ingerültek vagytok egymással - az jó, ha már tudatositjátok, hogy ez igy nem jó. Legközelebb mikor már épp felemelnéd a hangod, számolj el magadban tizig, és próbálj meg nyugodt hangnemben észérvekkel érvelni. Ha a férjed kiabál, mond meg neki, szintén nyugodt hangnemben, hogy veled igy léygszives ne beszéljen, és majd ha lehiggadt, megbeszélitek emberi módon - észérvekkel.

2014. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
és próbálj meg kedvesebb lenni hozzá, a kedvében járni, csak úgy, nem azért mert szeretnél tőle valamit, hanem pusztán szeretetből. pl. készits neki reggelente kávét, vagy mikor pl. magától felporszivózott, dicsért meg érte és köszönd meg, hogy segit, vagy ha boltban jársz vegyél neki egy csokit v. bármit amit szeret. Ha kérdezi miért kapta, mond meg, hogy azért, mert szereted, és rá gondoltál.
2014. febr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Ez a könyv kell neked:

[link]


(ne tévesszen meg a cím, olvasgass bele egy könyvesboltban)

2014. febr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet kérdezni, hogy milyen jellegűek a viták? Ki támad és mivel? És a másik fél miben gondolkodik máshogy? Csak mert az ilyesmit meg lehet beszélni, de ebből akkor lesz pozitív eredmény, ha megvan annak a motivációja, hogy nem akar elveszíteni ő sem téged, és hajlamos alázattal, józan ésszel dönteni, és kompromisszumot kötni. Viszont ha nincs motivációja, nem akar foggal körömmel ragaszkodni hozzád, hozzátok, az is lehet hogy magában őrlődik, és kiugrót keres. A szitu még mindig jobb mintha sosem vitáznátok, hanem csak a szőnyeg alatt lenne minden. Ennek ellenére a dolgok legmélyére kell ásni, és az nem könnyű egyikőtöknek sem, komoly önkritika kellhet, és annak az őszinte felismerése, hogy esetleg én magam mit csinálok rosszul.
2014. febr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A probléma gyökere egyrészt a borzasztó stresszes munkahelye, másrészt hogy igazán nem voltam támasza, én is inkább problémáztam mindenem és "öltem".... hülye voltam, beláttam, szembenéztem a hibáimmal és próbálok változtatni, de azt hiszem késő...
2014. febr. 3. 08:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Probalj vissza menni dolgozni. Amikor mi zatony kozeleben voltunk en ezt kertem a felesegemtol. Megtette.


Azota jobb. Neki udvarolnak. Nincs kiszolgaltatva nekem. Es ugy erzi, hogy ujra hasznos. Es rajtam sincs az a nagy nyomas, hogy en egyedul vagyok felelos a csalad anyagi helyzeteert.


Nyugodtan megpusztulhatok mar!!! ;D

2014. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!