Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egy feleség tehet arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy feleség tehet arról, hogy szereti a férjét vagy nem?

Figyelt kérdés
2014. febr. 7. 10:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Elmagyaraznad pontosabban, mit ertesz azon, hogy "tehet" rola?
2014. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

A szeretetet es a szerelmet nem lehet eröltetni.

Ha erre gondoltal.

2014. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Hogy beleszeret, arról nem tehet.

Hogy "kiszeret" belőle, arról sem tehet.

Hogy ezek után még a férje, arról tehet.

2014. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Az érzések nem szándékosak. Nem azért érez, vagy nem érez egy ember valamit, mert úgy döntött. Így biztos, hogy nem tehet róla, hanem aszerint érez, amit kivált belőle egy esemény, vagy a másik viselkedése stb.
2014. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Igen, tehet.

Ha nem szereti, ne legyen belőle az adott férfi felesége... ha nem megy hozzá, nem lesz nem szertő feleség és nem szeretett férj.

2014. febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártana tudni a pontos körülményeket.

Mert nem tudjuk, hogy már a házasság előtt sem szerette, vagy utána múlt el.

Meg aztán kétféleképpen lehet egy társat szeretni. Szerelemből, ami nyilván egy idő után elmúlik és átalakul, és ez lesz a másik szeretési forma, hogy már nem lángol úgy, nem vagyok szerelmes, de szeretem a páromat.

De mindkettő elmúlhat. És nyilván ha két ember tesz egy kapcsolatért, hogy jól kijöjjenek egymással, törődjenek, foglalkozzanak a másikkal, akkor az az alapvető szeretet nem fog elmúlni, de ha sokat veszekednek, nincs meg a tisztelet, a törődés, akkor könnyen kiábrándul az ember és könnyen távol kerül a másiktól, ami azzal járhat együtt, hogy bizony elmúlik a szeretet.

2014. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

Miért kell mindig bűnbakot keresni? Kommunikálni kell és úgy alakítani a dolgokat, hogy mindenki csak annyira sérüljön, amennyire muszáj.

Lehet, hogy közrejátszott a férj, ha nem foglalkozott a nővel, nem tudni kívülről, a lényeg, hogy már nem szereti és erről nem tehet!

2014. febr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Egy feleség akkor nem felelős az érzéseiért?
2014. febr. 7. 10:40
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

Úgy látom itt sokan olvasnak romantikus lányregényeket.

Én nem gondolom azt, hogy ha elmúlt a nagy szerelem feltétlenül el kell válni. Egyrészt jön a helyette valami, ami fontosabb a szerelemnél, a szeretet, a megbecsülés, a tisztelet, ami egy házasság alapja, másrészt a szerelem képes újra és újra fellángolni ugyan azon a személy iránt, még akkor is, ha ideiglenesen elmúlt. Nálam legalábbis így működik a dolog.

Nem a szerelem az amire építjük a házasságot, bár az elején a megléte elengedhetetlen.

2014. febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Igaza van az eddigi hozzászólóknak, viszont nekem eszembe jutott, amit Gary Chapman mond a szeretetről. Szerinte a szeretet döntés kérdése is egy idő után. Vagyis hogy bár elmúlt a szerelem a házastársam és köztem, de eldöntöm, hogy továbbra is szeretni fogom. Ez azt jelenti, hogy a jó tulajdonságaira összpontosítok, támogatom abban, hogy értékes és jó ember lehessen, segítek neki leküzdeni a rossz tulajdonságait, de megértő vagyok vele és a rossz ellenére is szeretem. Persze bizonyos határok között, vagyis nem tűrök el mindent, nem arról van szó. Van, aki már annyit vét ellenünk, hogy nem lehet már szeretni.

De elgondolkodtató, hogy manapság olyan könnyen kiszeretnek házastársak egymásból. Ha elmúlik a szerelem, elválnak, ellenségekké válnak, pedig azután még lehetne szereteten alapuló, tökéletes, boldog kapcsolatuk, de nem tudnak ezzel mit kezdeni. Csak ez már nem divat manapság.

2014. febr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!