Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Külföldön kötött polgári...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kele ernőő kérdése:

Külföldön kötött polgári házasság Magyarországon is érvényes?

Figyelt kérdés
Ha pl Törökországba polgári házasságot kötünk, az érvényes itt Magyarországon is? Előre is köszönöm a segítségeket!

2014. ápr. 6. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Anyakönyveztetni kell az isztambuli vagy ankarai magyar konzulátuson, vagy személyesen a helyileg illetékes anyakönyvi hivatalban.
2014. ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Honosíttatni kell
2014. ápr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem is ez lenne a kérdésem :)

ha, otthon intézem ezt is ugy kell, hogy leforditattni az országos fordito irodában, majd bevinni a külügyminisztériumba hitelesitettni..és utána? okmányirodába beballagni a papirokkal? vagy hogyan?

2014. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem minden külföldön kötött házasság érvényes otthon. Pl. külföldön egyes országokban az egyházi és az állami esküvők is hivatalosak, de otthon az egyházit nem fogadják el.


A ti esetetekben a polgárit szerintem elfogadják.

Nekünk is honosíttatni kellett, hivatalos fordítás kellett, azt pedig az anyakönyvi hivatalban leadni és kaptunk egy magyar házassági anyakönyvi kivonatot.


Azt kérdezd meg, hogy a külföldi házassági anyakönyvi kivonatra kell-e apostile pecsét, mert arra nem emlékszem.

2014. ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
utolso, a hivatalos forditással nem kell bemenni a külügyre, hogy a külügy minisztréium által hitelesitve is legyen? (bocs, ha hülye kérdés)
2014. ápr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4!

Konkretan egyetlen kulfoldon kötött hazassag sem érvényes Magyarorszagon, amig nincs honositva. Amúgy pedig ha adott országban az egyhazi esküvő érvényes, akkor Magyaroroszagon ugyanúgy honosithato.

2014. ápr. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Én Törökországban házasodtam.

A hivatalos papírokat az OFFI-nál fordíttatam.

Az eredeti papírokra a külügyminisztérium adja az apostille-t, és a fordításokra a bp.-i török konzulátus adja a felülhitelesítést.

(Mivel az apostille is egyfajta felülhitelesítés, így gyakran keverik a kettőt. Az apostille azt hitelesíti, hogy az okmány hivatalos, az illetékes szerv adta ki, és a másik ország elfogadhatja azt. A konzulátusi fordítási felülhitelesítés pedig azt igazolja, hogy az OFFI fordítása hivatalos és megbízható.)

2014. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6: "Amúgy pedig ha adott országban az egyhazi esküvő érvényes, akkor Magyaroroszagon ugyanúgy honosithato."


Ez nem igaz, amikor először bementem otthon az anyakönyvvezetőhöz érdeklődni, hogy a külföldön kötött házasságomat hogyan lehet honosíttatni, mi kell hozzá, az első kérdése az volt, hogy egyházi vagy állami esküvő volt, mert az egyházit nem fogadják el.


Az, hogy egyik országban az is hivatalos házasság lehet ha két egynemű összeházasodik, az nem jelenti azt, hogy a másikban elfogadják és honosíttatni lehet. Béla hiába megy hozzá Güntherhez Hollandiában és érvényes az ott kötött házasságuk, amíg ugyanez nem elérhető Magyarországon, addig nem fogják hitelesíteni a házasságukat.



[link]


"az egyházi és a polgári házasság elismerése - egyes országok az egyházi házasságot a polgári házassággal egyenértékűnek ismerik el, más országok viszont nem. Ha Ön kizárólag egyházi házasságot köt, polgárit nem, majd másik országba költözik, feltétlenül nézzen utána, mit jelent mindez az Ön családi állapotára nézve;"


- vagyis nem minden országban számít házasnak...

2014. ápr. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia török ferjem van itt elek İstanbulban ha összehazasodtok akkor majd a török hazassagı anyakönyvı kıvonatban amı ıtt egy vörös kıs könyvecske nem csupan egy papirlap mınt Magyarorszagon,

abban kaptok ket db eredetı ıgazolast a hazassagkötesröl ezeket el kell vınnetek az Ankaraban vagy Istanbulban talalhato magyar nagykövetsegre ha itt İstanbulba mentek akkor Dr.felföldı Monıka magyar konzult kell majd keresned es ök egy kervenyt kıtöltve ehhez a papirhoz elküldık ezeket Magyarorszagra majd 3 honap mulva fog vısszaerkeznı a hıvatalos magyar hazassagı anyakönyvı kıvonat melyröl ertesıt a konzul asszony tıteket es szemelyesen atvehetıtek nala alaıras kell ra hogy atveszed te mınt magyar allampolgar. Ha barmilyen kerdesed van a hazassagot megelözö papirokkal kapcsolatban szıvesen leırok mındent,nyugodtan kerdezhetsz prıvat üzenetben rola. Pontosantudom a menetet mıvel nemreh volt az esküvönk ıtt Istanbulban. szep napot neked.

2014. okt. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!