Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bejelenthető-e a házasságkötés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bejelenthető-e a házasságkötési szándék csak az egyik fél jelenlétével?

Figyelt kérdés
Menyasszonyom jelenleg külföldön van, de a nyáron szeretnénk (bizonyos okoknál fogva) mihamarabb összeházasodni. A XV. kerületi önkormányzat honlapján azt olvastam, hogy náluk elegendő a bejelentéshez az is, ha csak az egyik fél jelenik meg, és hozza magával a másik fél okmányait. A kérdésem az, hogy nincs-e erre valamilyen jogi szabályozás, vagyis hogyan lehet az, hogy itt elvileg lehetséges, még más önkormányzatnál nem?
2014. ápr. 10. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy mindkét félnek jelen kell lennie. De érdemes őket felhívni, vagy személyesen megkérdezni, lehet hogy nálatok máshogy van.
2014. ápr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Jégtánc ***** válasza:
Őket kellene holnap felhívni,mert ténylegesen csak ők tudják megmondani.
2014. ápr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha esetleg mégsem lehet (bár annyi mindenről mondják, hogy nem, és mégis:)), akkor olyat lehet, hogy felmentést kértek a 30 napos várakozási idő alól, és akkor akár 2 nap múlva meg lehet a polgárit tartani, és gyorsan aláírni az anyakönyvi hivatalban. Ehhez viszont komoly indok kell (nálunk a külföldön lakás volt), és ezt papírokkal igazolni is kellett. Budapesten is van több kerület, amiről hallottam, hogy ez megoldható, de rá kell kérdezni, és az átfutási idő akár 1 hét is lehet.


Van amúgy egy anyakönyvvezető a Pilisben, akinek neten szkennelve is elég lett volna beküldenünk az adatainkat, és ez elég lett volna, nektek ez is opció lehet, ha nincs túl messze tőletek, vagy hajlandóak vagytok emiatt utazni. De keress meg több ezzel foglalkozót is, és kérdezz rá, biztos találni fogsz olyat, aki megoldja.

2014. ápr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!