Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kérdésemet néhány ma és pár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérdésemet néhány ma és pár nappal korábban feltett kérdés és az arra küldött kommentek ihlették. Tehát leszűrtem az itt olvasottakból a férfiak kötelességeit?

Figyelt kérdés
A férfi köteles lehetőleg azonnal megkérni a lány kezét. A férfi köteles záros határidőn belül feleségül venni a nőt. A férfi köteles gyermeket nemzeni a feleségének. A férfi köteles eltartani őket. De egyébként meg húzzon el valamerre, mert akadályozza hogy az ifjú feleség nyugodtan "KERESHESSE A BOLDOGSÁGÁT". Ti hogy vélekedtek meglátásaimról?

2014. ápr. 17. 10:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%

Nem azonnal, de 2-3 egyutt toltott ev utan illik megkerni a kezet, es 1-2 even belul elvenni, ha a kapcsolat harmonikus es jol mukodik. Ha nem mukodik, inkabb keressenek mast.

Egy egeszseges lelkuletu ember szeretne gyermeket, a hazassagkotes utan par even belul altalaban szuletik is, ez az elet rendje.

Az anyuka otthon marad a picikkel, addig termeszetesen a ferfi tartja el a csaladot. Ez nem kerdes. Az utolso mondatod nem ertem.

2014. ápr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 LamboLover ***** válasza:
80%

Úgy, hogy te valószínűleg egy k.öcsög vagy, akinek savanyú a szőlő.

Hímsoviniszta vagy, és azt hiszed, nektek kell mindent megcsinálni, mi meg csak keressük a boldogságot igaz?

Hát fel kell világosítsalak, nem így van.

Persze, most dobálózhatnék azzal, hogy mennyivel egyszerűbb megnemzeni a gyereket mint megszülni, ami egyébként igaz is, de ezen senki nem fog változtatni. Én csak annyit mondok neked, hogy az írásod alapján eléggé fel van borulva az értékrended. Vagy összeálltál egy h.ülye r.ibnaccal aki valóban így gondolkodott, vagy egyszerűen csak azt hiszed, hogy te vagy a tökély, mi meg az elk.úrt szerencsétlenek. Ha nem változtatsz sürgősen ezen az undorító felfogásodon, nem lesz barátnőd/feleséged egyhamar, ja és előbb vagy utóbb valaki olyat le fog keverni neked, hogy vén trotty korodban is emlegetni fogod, mikor a halálod küszöbén egyedül fogsz ülni a verandádon, mert ezzel a mentalitással egy nő se akar majd hozzád menni. Neaggódjál tőled senki nem fogja elvárni, hogy megkér/feleségül vedd...

2014. ápr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
30%
Nem koteles, csak elvarjak. Az en parom a szulei elvarasa es a nekik valo megfelelesi kenyszer hatasara megkerte a a kezem es az eskuvot is kituztuk(mert hat ha 8-9 evig jartok es minden adott hogy osszehazasodjatok akkor mire vartok - ezt hallotta minden nap a szuleitol). Most lesz 32 eves en 26 vagyok. Az eredmeny? 2 honapra az eljegyzesre ra megcsalt majd meg egy honapig hazudozott mig nem szetmentunk. Szoval kotelezhetik, de a sajat hosszutavu boldogsagukat teszik kockara ezzel. En orulok, hogy szetmentunk mert az igy kotettett hazassagom maga lett volna a pokol.
2014. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%
Úgy, hogy nem vagy valami értelmes...
2014. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%

Köteles?

Azonnal megkérni - nem, de divat lett, és ezért sajnos a nők meghülyültek.

Elvenni - azért 1-2 éven belül csak illik, ha megkérte, nem kell megkérni ha nem akarja elvenni.

Nemzeni - ha mindketten akarnak gyereket, akkor mi a baj?

Eltartani - pofám leesne ha otthon vakarnám amíg párom gürizik csak.

2014. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%

A nő meg köteles évekig (10-15 évig) járni egy fiúval, mert az állítólag imádja, szereti, vele akarja leélni az életet, de valamiért még sem akarja elvenni feleségül és nem akar családot. A nő meg köteles egyedül maradni harminc akárhány évesen, mert a férfi addigra jött rá, hogy ja ő mégsem akarja a nőt, inkább egy másikat. Ezek után a nő köteles eltűrni másik nemtetszését, hogy micsoda nagy szingli ő, hogy még mindig nincs férjnél és gyereke sincs, milyen önző, hogy még mindig egyedül van és nincs családja. Köteles idegeskedni, hogy vajon képes lesz-e még x évesen teherbe esni, ha egyszer mégiscsak talál egy normális férfit.


Nem semmit sem kötelező, de ha egy férfi annyira szereti a párját, akkor amiket leírtál, azok nem kötelességek, hanem olyan dolgok, amire a férfi is vágyik. Ha nem vágyik, azzal sincs semmi baj, csak legyen annyira férfi a talpán, hogy ezt a nő szemébe meri mondani, és nem játszik vele.

2014. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Ezekre a kommentelőkre gondoltam, akiket könnyen ki lehet találni, hogy kik lehetnek. 55 éves vagyok, 32 éve házas, 30 éves lányom van. Tehát nem vagyok személyesen érintett. A kérdést KIZÁRÓLAG a korábbi kérdések és válaszok alapján tettem fel. Ezekre az építő jellegű hozzászólásokra számítottam egyébként!!!
2014. ápr. 17. 10:54
 8/27 LamboLover ***** válasza:
74%
Ha ez valóban igaz, elnézésedet kérem, amiért mondtam amit mondtam. Ettől függetlenül, aki így gondolkodik ahogy írtad, arra továbbra is érvényes az irományom..
2014. ápr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%
6-os szívemből szólt. Nem köteles senki semmire, de talán x idő után talán már várható, hogy tovább lépjenek a "járásnál" főleg, ha volt is már róla szó korábban. Nyilván itt nem arra gondolok, hogy soha nem beszéltek eljegyzésről, bár az is érdekes szerintem, de mindegy. Nem köteles feleségül venni, de ha már megkérte a kezét, akkor vegye is el, ne újabb pár évig csak ellegyenek. És nem, nem köteles nemzeni, de ezt most úgy adod elő, mintha ez valami nagy baj lenne, itt szintén csak azt tudom előhozni, hogy nyilván a nő is csak akkor "várja el", ha korábban már szó volt róla, ebben az esetben jogosan. Nem kell eltartani, nyugodtan otthon is lehet maradni a picivel 3 évig, dolgozni tudnak az anyukák is, de gondolom, ez már annyira nem tetszene. Nem, nem kell elhúzni, hogy keressük a boldogságot. Pont ez az, hogy otthon kéne maradni, és kicsit segíteni, hogy anyuka is tudjon néha kikapcsolni, és talán néha anyukát is elvinni néha valamerre, hogy ne egyedül, hanem együtt keressék a boldogságot!
2014. ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
54%

Biztos van ilyen is meg olyan is! Az én baráti körömben és rokonságomban ez nem jellemző, így nem mondanám, hogy ez annyira általános lenne.

Nálunk úgy volt, hogy a párom pár 3-4 év után kérte meg a kezem, de én ezt nem vártam el. Nem volt szempont. Azt tudta, hogy házasság nélkül nem fogok szülni, de akkor még egyáltalán nem is akartunk gyereket, csak az elején ezt elmondtam, hogy ha arra kerülne a sor, akkor előtte össze kell házasodnunk. Lehet, hogy sznobság, de fontos volt, hogy ha gyerekem születik, az házasságból legyen.

Szóval elvoltam gyűrűs menyasszonyként, azután sem vártam el, hogy elvegyen. Együtt éltünk, a kapcsolatunk szuper volt, ez elég volt nekem.

Az összeköltözés után 7-8 év után házasodtunk össze. Ő vetette fel, én meg rábólintottam. Az esküvő után pár hónappal kezdte mondogatni, hogy jó lenne egy baba. Mérlegeltünk, beszélgettünk róla sokat, aztán megegyeztünk, hogy belevágunk. Most 4 éves a kicsi.

2 éves kora óta bölcsis, mert én vissza mentem dolgozni. Nem szórom a pénzt, nem nézem hülyének a férjemet és nem használom ki. Egyenlőek vagyunk, egyformán kivesszük a részünket mindenből, a szabadságunk mindkettőnknek megvan valamilyen szinten. Persze ehhez az kell, hogy ő is normálisan álljon a dolgokhoz. Szeretünk együtt lenni, de hagyjuk egymást külön programokat szervezni is. Ennyi volt a felvetés, asszem.

2014. ápr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!