Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A ti férjetek tud bocsánatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A ti férjetek tud bocsánatot kérni? (párok, lányok, fiúk, férfiak, nem férjek is írhatnak! )

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom a kb. 10 évnyi párkapcsolataimból következtetve, hogy a férfiak nem tudnak bocsánatot kérni, legalábbis tőlem nem.:D


Vagy csak ők másként fejezik ki, mert nem olyan magas az érzelmi intelligenciájuk, mint a nőké?


Vagy a férfilétbe nem fér bele, mert megalázkodásnak látják? Még akkor sem, ha megbántanak valamivel? Vagy ők nem érti meg ezt a "nem az a baj, amit mondasz, hanem ahogy mondod" dolgot?


Miért nem akarnak (ésszel) megérteni bennünket? Mi mindig mindenben kedvezünk, meg akarjuk érteni, "jaj, csak férfi", ezen az oldalon is ezt tapasztalom. De minket nem kellene ugyanúgy megérteniük?


2014. máj. 22. 09:00
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
Tud, de az tény, hogy ritkán és nehezen. Egyébként a férfiak, a "nem az a baj, amit mondasz, hanem ahogy mondod" dolgot tényleg nem értik, ez női dolog. Na, de nem csak a férfiaknak vannak hibáik, mi nők is tudunk alakítani, az utolsó bekezdéseddel nem tudok egyetérteni teljesen.
2014. máj. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
56%

Első pár évben ha megbántott-szerencsére mindig csak apró hülyeségekkel-,akkor képes volt inkább órákra elvonulni,csendben sunnyogni,hátha elfelejtem.

Aztán mindig nkem kellett odamenni hozzá,hogy nem-e beszéljük meg,aztán mindig bocsánatot kért szépen.De erre mindig jópár órát kellett várnom.

Aztán rájöttem,hogy nincs kedvem ilyenre pazarolni az időnket,ha megbánt,akkor nem ngedem elvonulni,egyből átbeszéljük,bocsánatot kér, és kész.

(ha én bántom meg,ugyanigy működik)

2014. máj. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
#2 Mintha rólunk írtál volna :O
2014. máj. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
42%

Ferfikent, en nem ertem ezt az ""nem az a baj, amit mondasz, hanem ahogy mondod"" dolgot.


Mivan??


Arra reagaljatok, amit mondunk. Ez az "ahogy mondod" olyan mint a lathatatlan alkotmany, vagy a hatterhatalom, azt lehet belemagyarazni amit csak gondoltok...

Amit mondtam szo szerint azt gondolom szo szerint, nem kell mogottes tartalmat feltetelezni, mert NINCS. Ha lenne, akkor azt mondtam volna es nem azt amit mondtam :)


30f

2014. máj. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

első: miért nem tudsz vele egyetérteni? ha nem értik meg, mert férfiak, akkor miért nem AKARJÁK megérteni? szóval elfogadni, hogy mi érző emberek vagyunk, akik ki tudják mutatni. És most nem a hisztizésről beszélek.


második: Pont erre akartam utalni, hogy azzal sokkal jobban megbántanak legalábbis engem, ha elvonulnak és kussolnak. Elképesztő törést tud benne egy ilyen okozni, elveszik a bizalmam egy időre. "nem akarom megbeszélni" és társaitól a világból ki tudnék szaladni. És elönt valami düh, hogy miért robotként működnek ezek...vagy kinek a hibája ez?


Hiszen látom pl. az egyéves unokaöcsém, csupaszív baba, és aztán az ilyenből kortársi nyomásra egy ilyen ember lesz 20 év múlva. Ez nagyon szomorú.

2014. máj. 22. 09:07
 6/46 A kérdező kommentje:
3. válaszolónak: nyelvtanórán pl. tanultuk, hogy a hangsúly igenis fontos, úgy értem azt, hogy "ahogy mondod" pl. a "tessék, itt a pohár vized" mondatot lehet úgy mondani, hogy TESSÉK (bammeg), vagy Tessék (szivecském). A zárójeles a hangsúlyozást jelenti.:)
2014. máj. 22. 09:09
 7/46 anonim ***** válasza:
94%
Én férfi vagyok. Igen, ha kell a feleségemtől és a gyerekeimtől is bocsánatot kérek. Néha a békesség kedvéért még akkor is, ha engem ért sérelem.
2014. máj. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
71%

Az én férjem tud bocsánatot kérni, szokott is. Nálunk ez oda-vissza működik.

És ő érti azt, hogy "nem az a baj, amit mondasz, hanem ahogy mondod" :) Sajnos már nekem is sikerült megbántanom ilyennel őt.

Szerintem amiket írtál nem érvényes általánosságban a férfiakra, csak a te férjed éppen ilyen.

2014. máj. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
19%

Persze, hogy tud...

Szomott is, ogaz nem gyakran..

De az is tény, hogy nehezebben veszi észre azt, hogy valamivel megbantott..

Ne várd, hgy ésszel megértsenek minet nőket, mert tényleg nem fog menni, és ez nem a ferfi hibája, hanem a mienk, nőként..

De ez fordítva is igaz... Vanank dolgok amire a férfiak is legyintenek, ogy hiába, ő "csak nő"

Tehát a 2 dolog szerintem teljesen kipülönböző..

Az tény, ha nem latják, hogy hibásak, akkor nem fognak bocsánatot rni, mert szerintük nincs miért...


A férjem ilyenkor azt mondja:

"Látom megbántottalak, bocsánat érte, nem volt szándékos, mert nem tudom, hogy mi az ami bánt, és nem ígérem, hogy legközelebb nem következik be"

2014. máj. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
12%

1. vagyok. Meg akarnak ők érteni, de mi nők nem vagyunk azért olyan egyszerűek, ezt be kell látni és a férfiaknak nem olyan bonyolult a gondolkodásuk, mint nekünk. Ahogy az előttem lévő úr is írta, ők azt mondják, amit gondolnak, nem bonyolítják túl, azt már mi tesszük. Persze arra sem figyelnek, hogy amit mondanak azt esetleg bántó módon mondják, de nincs ehhez érzékük és kész. Nem tragédia, legalábbis számomra.

"Mi mindig mindenben kedvezünk, meg akarjuk érteni, "jaj, csak férfi"". Ezzel azért nem értek egyet, mert nem mindenki csinálja így, én sem. Azért mert férfi nincs minden elnézve neki, de azt akkor is el kell fogadni, hogy a férfiak mások és nincs értelme elvárni, hogy női aggyal gondolkodjanak, mert nem tudnak. Nem is akkora baj ez.

2014. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!