Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kilépnél egy jó házasságból a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kilépnél egy jó házasságból a teljesen bizonytalanért?

Figyelt kérdés

Mindketten a harmincas éveink elején járunk, gyerek nélkül, házasságban, és alapvetően boldogok vagyunk, jól kijövünk egymással, de van pár dolog, ami nekem tüske, és nem megoldható/megbeszélhető.


Sokszor gondolok ezek miatt arra, hogy jobb lenne külön utakon folytatni, ugyanakkor szeretjük egymást, és ez is tart minket össze.


A páromon kívül nem volt más kapcsolatom, így nincs viszonyítási alapom, hogy milyen lehet egy kapcsolat egy másik emberrel. Lehet, hogy jobb lenne, de lehet, hogy soha nem találnék senkit, akivel ennyire jól kijövök, ráadásul ezzel a döntéssel nagyon megnehezíteném mindkettőnk életét. Ugyanakkor nem akarom megvárni a 40-es kapuzárási pánikolós időszakot, amikor még nehezebb lenne minden.


Egyik döntést sem érezném rossznak, és valószínűleg együtt maradunk, de kíváncsi vagyok, hogy ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2014. jún. 3. 09:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%

Fontos az, hogy ne legyenek tüskék... ezeket meg kell oldani vagy túllépni rajta... mert szétmar.


Ha alapvetően jó a kapcsolat akkor beszélni kell a tüskékről... nem a megoldás, hanem a továbblépés miatt.


Mert amíg a tüskék ott lesznek addig lehet bármilyen idilli a kapcsolat... az csak látszat.

2014. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért hogy megtapasztaljam milyen a másik azért nem lépnék ki.31éves vagyok 10éve házas, a férjem volt az elsö komoly kapcsolatom,nem szándékozok kilépni a házasságból.

Viszont ha nemlenne jó akapcsolatom simán lépnék,addig mennék mig nem érzem magam boldognak,nem elégednék meg egy csak "elvagyunk"-kal

2014. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Írj példát is, mert így nem lehet jó tanácsot adni. Semmi konkrétumot nem írtál.
2014. jún. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
58%

30as évek elején még se nem késő se nem hamari a váltás! De ha úgy döntesz hogy váltasz, akkor ha megismersz egy embert akivel lehet hogy nem jó, jön a második-harmadik akivel szintén. Legalábbis nálam ember is volt akivel ideig óráig jó volt de aztán hosszú távon még sem jöttünk ki.


Az igazit nagyon nehéz megtalálni!

Sok sok év!



Egyébként mi az a tüske? Talán megcsalás? Mi az ami nem megbeszélhető?

Tudod hogy nincs lehetetlen csak tehetetlen. Tégy azért hogy a kapcsolatod jobb legyen. Bár lehet hogy csak arra van szükséged hogy meglásd nélküle nem jó....

2014. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

erre a házasság előtt kellett volna gondolni, nem házasodni akkor ha másokkal akarsz még lenni

szerintem hagyd ott, inkább most, mint később

2014. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Ha tüskék vannak benned, akkor az nem mondható igazán boldog házasságnak. Szerintem. Miért nem lehet megbeszélni, megoldani ezeket? Mekkora horderejű dolgok ezek? Ha nem nagy dolgok, akkor meg kell próbálnod túllépni ezeken és ha szereted a párod, akkor maradjatok együtt. Ha nagy horderejűek, akkor ezek előbb-utóbb tönkre fogják tenni a kapcsolatot. Csak azért, hogy legyen valaki melletted, nem szabad egy megromlott kapcsolatban benne maradni, mert boldogtalan leszel.
2014. jún. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

A tüskéket meg kell beszélni,és mindent meg kell próbálni megoldani.Egy kapcsolat két emberen múlik.

Nincsenek már meg a közös tervek?


A bizonytalanért nem érdemes szerintem elhagynod. Közös döntésnek kell lennie.Ja és valóban nem biztos, hogy jobb egy másik férfival...


Én maradnék a párom mellett, ha már hűséget fogadtam, és elgondolkoznék, hogy mi az,ami hiányzik. Én speciel szeretnék gyereket, lehet ennek kellene lennie a következő szintnek a kapcsolatban. De csak természetesen, ha úgy érzem, szerelmes vagyok...

2014. jún. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Te tudod mik ezek a "tüskék" és mennyire tudsz ezekkel együtt élni. A párodnak is tüskék ezek vagy csak neked???

Ha nem tudod elengedni ezeket a tüskéket, és bár megoldani nem tudod, de arra vársz, hogy maguktól eltűnjenek vagy a párod változtasson valamit azért, hogy ne legyenek, akkor az nagyon komoly baj! Mert ha most nem megoldható, akkor később se valószínű...

Ha most eltűröd, akkor később is szó nélkül el kell tűrnöd!


Ne az legyen, hogy jövőre szülsz egy gyereket, aztán bekattansz, hogy téged zavarnak azok a tüskék.... Akkor már késő, akkor nemcsak a saját házasságot rúgod fel (ami még a kisebb baj), hanem a gyereked gyerekkorát is tönkreteszed!


Egyszer már kimondtad hogy jóban-rosszban, stb... Akkor vedd is komolyan, vagy pedig mielőbb válj el, még amíg nincs gyerek, és neki a bizonytalanságnak!

Gyerek nélkül válni még a kisebbik rossz.


Ha pedig nem válsz, akkor felejtsd el, hogy bármit is felhánytorgatsz később a párodnak! Így mentél hozzá, így fogadtad el...

2014. jún. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Nekem is a párom az első szerelmem, és nem hinném hogy képes lennék kilépni ebből. Jól megvagyunk, mindenben megértjük egymást, nem veszekszünk stb. Nem hinném, hogy ezt azért mert vki tetszik (mert mért ne tetszhetne vki külsőleg) eldobnám. Látom a barátnőim közel a 30hoz vergődni, folyton másokkal kavarogni, ők se boldogok. Néha irigykedem a kalandjaikra, ők meg az én kapcsolatomra. KInek ez kinek az.

Am mi nem megbeszélhető?

2014. jún. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Golan Trevize ***** válasza:
22%

"Kilépnél egy jó házasságból a teljesen bizonytalanért?"


És ugyan miért?

Egy bizonytalan, de jobbért talán.

De egy bizonytalan semmiért???

2014. jún. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!