Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság, gyerekvállalás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság, gyerekvállalás saját egzisztencia nélkül (csak az egyik fél rendelkezik vele)?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk együtt, ő 29f én 28n, együtt is élünk, jó a kapcsolatunk, közös jövőt tervezünk.

Párom minél hamarabb ekövőt és gyermeket szeretne. Nekem is ez minden vágyam, de engem aggasztanak az anyagiak.

Az ő lakásában élünk, amit még azelőtt vett, hogy megismerkedtünk volna. Ehhez a lakáshoz nekem jogilag soha nem lesz közöm, tehát egy esetleges válásnál nekem mennem kell. Ez így is van rendjén. Ezért szeretnék saját lakást venni, esetleg ezt eladni, és közösen házat épiteni. Egyfajta biztosítékként, mert ugyan nem a válásból indulok ki, csak szeretnék abban a tudatban élni, hogy nélküle is életképes vagyok.

Jól keresek, de így is minimum 3-4 évre lenne szükségem ahhoz, hogy sajátot tudjak venni. Ha viszont gyereket szülök, nem tudok már félre tenni. ő viszont ezt nem akarja megérteni, nem akar ennyit várni a családalapítással, mert ugye szerinte mindenünk megvan.

Mi ilyenkor a megoldás? Már arra is gondoltam, hogy felajánlom neki, hogy megveszem a lakása felét, kifizetem. Egyelőre külön kasszán vagyunk, ez meg is felel, de megbeszéltük, hogy házasság után közös kasszán leszünk. Mindketten jól keresünk egyébként.

A lényeg, hogy ő most szeretne családot, én pedig akkor, ha már én is "letettem valamit az asztalra". Mert bár mindenünk megvan, de ez csak addig igaz,amíg együtt vagyunk, ha valami balul sül el, akkor nekem mindent előről kell kezdenem egyedülálló anyaként. Nem jobb, ha ad nekem egy kis idöt, hogy én is biztos alapokon álljak?

Rosszul gondolkozom? Neki lenne igaza, és bele kellene vágni a dologba?


2014. jún. 13. 15:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha van annyi pénzed hogy megvedd a lakása felét akkor miért nem veszel egy kisebbet és kész? (Feltételezem minimum 2 szobásban laktok ha gyereket akar a párod és szerinte minden megvan).
2014. jún. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Ketten a nullarol vegyeket egyutt hazat/lakast. Ha esetleg valas, akkor majd azt felezitek.
2014. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Jól gondolkozol, de azért ennyire nem kellene a válásra koncentrálni a gyerekvállalás előtt. Persze az sem jó, ha valaki egyáltalán nem gondolja át a dolgokat. Valószínűleg van annyi pénzed, hogy tudj egy kisebb lakást venni, pl. én most vettem egyet 3,2 millióért Budapesten 24 nm-es, nyilván nem a legjobb környéken, de nem is egy trágyadombon, az emberek néha azt hiszik, hogy vagyonokba kerül egy lakás, pedig nem. Tehát ha ennyid van, akkor már nézelődhetsz nyugodtan, ha megvetted a lakást utána kiadod, az abból bejövő pénz már behet is a bankba, plusz akár a gyesnek egy része is, ezt meg tudod beszélni a pároddal. Én nem ajánlanom az összeépítkezést, mert ha tényleg válás lesz, akkor az a legnagyobb szívás. Ha nem szeretnél lakást venni, akkor kamatoztasd a pénzed, de így sokkal kisebb haszonra számíthatsz.
2014. jún. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%
Kérd, hogy vehesd meg a lakása felét, vagy irassa kettőtök nevére. Ha ezt megteszi, azonnal belemész a gyerekvállalásba.
2014. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
32%
Hát én nem mennék bele gyerekvállalásba, ha a házasság után nem közös az élettér. Tök jogos a kérésed. Ha közös kasszán lesztek úgyis, fölösleges megvenned a lakás felét. Annélkül is lehetnél társtulajdonos, vagy vegyetek egyet közösen. De semmiképp se a külön vagyonra koncentrálj, hanem a közösre. Ne külön céljaitok legyenek, hanem közös céljaitok.
2014. jún. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%
Ön felelősségteljesen gondolkozik.
2014. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

"vagy irassa kettőtök nevére. Ha ezt megteszi, azonnal belemész a gyerekvállalásba."


Mégis miért lenne olyan hülye, hogy neki adja a fél lakást. Együtt élnek úgyis közös ha meg válnak miért adna egy fél lakást annak aki semmit nem tett érte?


Kérdező egy évig te egy évig ő marad otthon gyed-en aztán semmi nagy kiesés nincs akkor. Azért jobb esetbe el sem váltok nemhogy gyerekvállalás után 1-32 évvel.

2014. jún. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Most nincs még annyi pénzem, hogy kifizessem a lakása felét. Az annyi, mint egy kis lakás ára. 3-4 év alatt tudok annyit összespórolni. Viszont addigra elvileg közös kasszán leszünk, mert valószínűleg jövőre esküvő.

Inkább a gyerek kérdés a probléma. Ha szülök, nem tudok félre tenni. Most sokkal jobban keresek, mint a gyed lesz, és 4-5 évig otthon leszek, mert két gyereket szeretnénk. Utána is valószínűleg csak részmunkaidőben tudok majd dolgozni,amíg kicsik a gyerekek, mert nagyszülők messze vannak, és olyan a munkaidőm.

Egy esetleges válásnál viszont elég lenne amit részmunkaidőben keresek, családi plusz gyerektartás, ha van hol laknom. Egyszerűen csak szeretek minden eshetőségre felkészülni. Rengeteg olyan kérdés van itt, ahol azért nem tud valaki kilépni egy rossz kapcsolatból, mert az anyagiak nem engedik.

Párom egyébként nem tudna otthon maradni a gyerekekkel, vállalkozó. Ha nem dolgozik, bezárhatja a boltot.

Lehet, hogy az lesz a megoldás, hogy közösen veszünk egy lakást, azt előbb összedobjuk, annak legalább a fele az enyém lenne.

Vagy ragaszkodjak a külön kasszához?

Igaza van annak, aki azt írta, közös célok kellenek. Maximális egyet értek. De ha gyereket vállalok, akkor onnantól én nem sokat hozok a konyhára. Akkor pedig ha közös is a kassza, én hogy "hisztizzek", hogy vegyünk egy lakást, mert mi lesz, ha elválunk... :)

2014. jún. 13. 18:56
 9/26 anonim ***** válasza:
53%
Nem kellene ennyire a váláson kattognod. Biztos, hogy érdemes egy ilyen ingatag kapcsolatnál gyereket vállalni? Azért a felelősségteljes gondolkodás és aközött, hogy szinte biztos vagy benne, hogy elváltok majd, azért van különbség. Van saját vagyonod, tedd be a bankba és majd ha esetleg váltok és gyerek van, kiveszed a pénzt és gondolom a párod sem hagy téged és a gyerekét fedél nélkül, ennyi kockázatot be kell vállalni. Itt most nem arról van szó, hogy egy vasad sincs, mert akkor most én sem ezt javasolnám.
2014. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem a váláson kattogok, hidd el. De ezer olyan kérdés van itt, hogy a párom 20 év után válni akar, mit tegyek és még sorolhatnám.

A kapcsolatunk stabil. De rengeteg házasság megváltozik pl. ha jön a baba. Vagy szimplán kapuzárási pánik, akármi.

Ezer dolog történhet.

Nem jobb, ha akkor inkább néhány év múlva szülök, de akkor nem kell aggódnom, mi lesz, ha egyedül maradok. Mert neki ilyen problémája nincs. Nem jogos elvárás, hogy egyenlő esélyekkel induljunk?

Ha pedig együtt maradunk, akkor eggyel több ingatlanunk van, kiadjuk, bevétel, vagy jó lesz majd a gyereknek...

2014. jún. 13. 19:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!