Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogosan várja el a férjem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan várja el a férjem, hogy megszervezzem a keresztelőt?

Figyelt kérdés

Egyikünk sem vallásos, templomi esküvőnk sem volt emiatt.


A lányunk születése óta a család nagyon erőlteti a keresztelőt. Én ezt nem szeretném, amit meg is mondok mindenkinek. A férjem azonban nem ilyen határozott, szerinte illene megkeresztelni mert mit fognak majd szólni az oviban meg az iskolában meg "mindenki" akarja. Mondtam hogy rendben, ha ennyire akarja, akkor nem bánom, bár hazugságnak tartom (az esetleges keresztszülők sem vallásosak, a családban senki nem az, senki nem fogja keresztény életre nevelni).

Pár hete mondogatja, hogy akkor nézzek utána hol van keresztény templom, mennyibe kerül, beszéljek a családdal hogy ki mikor ér rá - mondtam neki hogy eszemben sincs erre időt és energiát áldozni. Ha ő meg akarja keresztelni szóljon hogy mikor és hol, ott leszek. De ennyi.


Azóta nagyon haragszik rám, szerinte ez az én dolgom, sőt, kutya kötelességem.


Mi a véleményetek? Engedjek neki a békesség kedvéért?


2014. jún. 14. 14:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem akarod, ő meg egyáltalán nem is biztos benne akkor felesleges. Senkit nem fog érdekelni, hogy meg van-e keresztelve vagy sem. Véleményem szerintem meg hülyeség ez a keresztelősdi. Majd a gyerek eldönti később, hogy akarja-e.
2014. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem ,nem a "kutya kötelsséged". én ateista vagyok ,illetve más a választott vallásom(buddhista),nálunk volt templomi esküvő,mert a férjem fontosnak tartotta,ami neki fontos az nekem is az. Neki tettem esküt a templomban,nem az "ISTENNEK". Szóval az ő családja tipikus templombajáró,szóval az anyosom intézte a keresztelőt,én úgy érzem semmi hátránya nem származik belőle,ismerjen meg mindent ,és itt a vallásra és világnézetre gondolok. én sem titkolom ,hogy nem hiszek "Istenben". Nem ,nem a kutya kötelességed ,én azért nem sztrájkolnék miatta.
2014. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
*anyósom
2014. jún. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
13%
Kérdező, most rontok a %-omon! Ha ilyen feleségem lenne, mint TE, akkor nem lenne a feleségem!
2014. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
9%
Én adtam neked pacsit!
2014. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
6%

Menj el érdeklődni a paphoz.Katólikus nem fogja megkeresztelni,mert nem vagytok házasok Isten színe előtt. A református talán.Általában előtte oktatásra kell járni,megházasodni temolomban,és majd utána keresztelő.

Tehát ne veszekedj,hanem érdeklődj,hogy mire hajlandó a helyi pap.

2014. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
De miért a nő érdeklődjön ha a férj akarja megkereszteltetni?
2014. jún. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

Száz, hogy nem keresztelném meg, a világ egyik legnagyobb képmutatása. Se te nem hiszel benne, se a férjed, sem a rokonok. Fogják be a kásalesőjüket, és hagyják, hogy úgy neveljétek a lányotokat, ahogy akarjátok. A férjed viselkedése meg szörnyű. Mi az, hogy elvárja, hogy te intézkedj, mikor ő akarja, bár ő sem hiszi az egészet... Az egész hülyeség úgy ahogy van.

A kutyát nem fogja érdekelni, hogy meg van-e keresztelve. Mit fognak szólni az ovigbna/iskolában? Mintha bárkit is érdekelne az oviban meg az iskolában az ilyesmi.

2014. jún. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Hogy mit fognak szólni az oviban? Ja, mert a Petike csak annak adja oda a kék homokozólapátját, aki meg van keresztelve, és Katika is csak azzal játszik körjátékot. Aha.

Ha a férjednek fontosabb "mindenki" véleménye és akarata, mint a tiéd - és a sajátja - akkor szervezze ő.

A férjednek vagy egyáltalán saját akarata/véleménye, vagy csak a "mindenkié"?

2014. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%
Senkit sem erdekelt se oviban se suliban, hogy meg vannak,e keresztelve a gyerekek. Sot, azota mar Spanyolorszagban elunk es itt sem erdekel senkit, hogy nincsenek megkeresztelve. A ferjednek ha ez fontos,akkor nezzen utana es intezze el. Nincs eloirva, hogy gyereknek csak az anyja intezhetne, o is ugyanolyan jogu szulo, emelje fel a feneket es masszon el o a templomba megkerdezni.
2014. jún. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!