Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan települhetek külföldi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Peter303 kérdése:

Hogyan települhetek külföldi feleséggel Magyarországra?

Figyelt kérdés

Kolumbiában házasságot köttöttem, most azonban szeretnénk Magyarországra költözni.

1. Hogyan szerezhet Schengen vizumot? Kell-e ehhez előre megkötni egy egészségbiztosítást?

Mit kell tartalmaznia egy meghívólevélnek?

Úgy tudom, csak 3 hónapos turista vizumot kaphat, mert a családegyesítős fajta csak Braziliában igényelhető meg. Mivel nincs magyar követség, a svájci adja a Scengen vizumot.


2. Ha már ide jutott, hogyan lehet neki magyar bejelentett lakcíme, és hosszabb távú TB je?


Légyszives lépésről lépésre írjátok le a teendőket.



2014. jún. 18. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Hol éltek most? Kolumbiában? Akkor a brazíliai magyar konzulátust kell felkeresni, és ők mindent elmondanak.


Előhívó:

00-55-61

Telefon:

3443-08-36, 3443-08-54

Ügyelet:

00-55-61-8177-97-00

Fax:

3443-34-34


Konzul:

Dudás Mihály


E-mail: consulate.brz@mfa.gov.hu

2014. jún. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bogotában élünk. A Braziliai kiutazás túl drága volna. Inkább Schengen visaval szeretnénk megoldani, mint rengeteg más kolumbiai.
2014. jún. 18. 17:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor hívd fel telefonon a konzuli hivatalt, vagy írj emailt nekik. Ők tudják pontosan, mi a teendő, mert hozzájuk tartozik Kolumbia képviselete is.
2014. jún. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezzel a turistavízummal vigyázzatok, az én volt férjemnek is végigcsináltuk, mert szintén dél-amerikai.

Megkapta a 90 napos turistavízumot, majd szerettük volna hosszabbíttatni otthon, de közölték, hogy azt nem lehet, mert ez a fajta vízum nem hosszabbítható, csak a nagykövetségen keresztül igényelheti meg. Menjen haza és kérje újra. Ugyanis a 90 nap után köteles elhagyni az országot. Az volt a mázlink, hogy abban az időben csak tiszteletbeli konzulátus volt az országában, így a környező országok (Szlovákia) magyar nagykövetségén is meg lehetett csináltatni.

De ez régen volt, még az EU tagságunk előtt, azóta lehet, hogy változott, de nézz utána. Néha az az út az egyszerűbb és az olcsóbb, ami elsőként nehezebbnek látszik..... A ti esetetekben lehet, hogy célszerűbb a most problémásabbnak tűnő családegyesítéses....


Ha nincs nagykövetség Kolumbiában, tiszteletbeli konzulátus tuti van, és ők továbbítják, nem biztos, hogy nektek Braziliába kell utazni. Kérdezz rá, mert nem tartom valószínűnek.

Ha jól emlékszem, a mi papírjainkat Argentínába továbbították, de nem kellett odautazni.


A pontos ügyintézést nem tudom, már rég volt a miénk és azóta lehet, hogy változott sok minden, de ezeknek mindenképp járj utána:

-turista vízum hosszabbítható-e Magyarországon, vagy előtte el kell hagyni az országot és újra megigényelni

-Kell-e Braziliába utazni, vagy elég, ha a helyi képviseleten beadjátok a papírokat és ők továbbküldik.


Arra pedig figyelj, hogy bármit mond bárki, még több forrásból tájékozódj, mert nekem volt olyan, hogy téves információt mondtak.

Pl. az egyik magyar nagykövetségen el akartak hajtani, hogy utazzon haza, amikor meg mondtam hogy a külügyminisztérium szerint mivel náluk nincs nagykövetség, így a környező országok nagykövetségének is be lehet adni, akkor rávágták, hogy jaaaa, jóóóóó. Akkor adja be hozzájuk.

Szóval ha nem tudom, hogy mi a szabály, akkor simán elhajtanak és kifizetünk egy csomót fölöslegesen a repjegyre.

2014. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A vizumot nem kell "hosszabbitani". Elso teendo: hazassag hazai anyakonyvezese, hogy legyen a kezetekben magyar hazassagi anyakonyvi kivonat.


Ha ez megvan, akkor akar turistavizummal beutazni Magyarorszagra, majd a BAH-nal igenyelni tartozkodasi engedelyt. 3 honapon tuli tartozkodasra jogosult a magyar allampolgar harmadik orszagbeli csaladtagja, felteve hogy igazoljatok a szukseges anyagi fedezetet stb. (Magyarul irsz egy eltartasi nyilatkozatot neki, es csatolod a te jovedelemigazolasodat, lakhatasrol pl tulajdoni lapot es befogadasi nyilatkozatot, stb)


www.bmbah.hu ott nezelodj, le van ez irva rendesen.


Egeszsegbiztositas a vizumhoz termeszetesen kell, otthon pedig be kell majd jelentkezni a TB-hez, lehet sajat magad utan fizetni a jarulekokat (hacsak nem valtozott ez a szabaly).

A bejelentett lakcimet intezi a tartozkodasi engedely kiallitasa soran a BAH, kap lakcimkartyat is.

2014. aug. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!