Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy győzzem le ezt az érzést,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy győzzem le ezt az érzést, el lehet nyomni? Rájöttem, hogy idegesít nevelt lányom. Nemsokára jön a tesó. Hogy lehet ezen javítani, lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés
Párommal 5 éve ismerkedtünk meg, 2 éve élünk együtt. Neki van egy kislánya aki csak engem ismer az anyukáját nem. 5 éve járok hozzájuk, 2 éve ténylegesen én is nevelem sajátomként...eddig...eddig nem volt semmi baj, teljesen úgy kezeltem és neveltem mintha a saját lányom lenne. Most jön a tesó, szerencsére zavartalan volt a terhességem így ugyanúgy tudtam a kislánnyal foglalkozni mint előtte és ő is nagyon várja a tesót semmi féltékenység nincs benne. Bennem viszont valami megváltozott...tudom nem szép dolog és mindig azt hangoztattam, hogy soha nem tennék különbséget stb. de most hogy lassan világra jön a babám egyre inkább idegesít nevelt lányom. Egyszerűen azt érzem, hogy nincs türelmem hozzá. Se erőm, se kedvem túlságosan foglalkozni vele. 8 éves a kislány, ráadásul pont a "szemtelen" korszaka kezdődött az eddig kis aranyos lánynak. Na nem olyan vészes, de akkor is idegesít sokszor. NAgyon türelmetlen vagyok mostanában vele és hirtelen haragú. Olyanokért leszidom sokszor amiért tudom, hogy nem kellene. Napközben elvagyunk, de van hogy már 7 után lefektetem, hogy csend legyen és nyugtom legyen tőle. Nem tehetek róla, nekem se jó így mert sokszor lelkiismeret furdalásom van de például az is zavar ha odaül az ölembe, vagy átölel nem jó érzéssel tölt el inkább feszélyezve érzem magam olyankor. Persze ezeket az érzéseimet nem mutatom ki felé, nem tudom miért alakult ez így az utóbbi időben.:( Zavar az is, hogy senki nem foglalkozik vele (sajnos a saját apja sem, mert alig van sajnos itthon) szóval, hogy a saját rokonai se foglalkoznak nagyon vele és úgy érzem rám szakadt minden amit eddig szívesen, lelkesen csináltam most tehernek és kényszernek érzem. Segítsetek légyszi! Nem akarom páromat se elveszíteni, mert szeretem nagyon, de úgy érzem a lánnyal nem vagyunk egy hullámhosszon mostanság.
2014. jún. 18. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem csak átmeneti állapotról van szó. Most várod az első gyermeked, mindent hirtelen másként érzékelsz (normális!) és még ráadásul a nevelt lányod is új korszakba lépett. Semmi baj, minden megoldódik. Megszületik a baba, nyilván központ lesz az első időkben, de majd látod, hogy a két gyerek milyen édes együtt és közben te is felengedsz kicsit, hogy minden rendben van, és minden visszaáll a maga útjára. Nyugi :) Lábjegyzetben írom csak, ha úgy érzed nem megy egyedül, nyugodtan beszélgess szakemberrel is.

Egyébként le a kalappal előtted, hogy sajátodként neveled a kislány, igazi ember vagy és maradj mindig ilyen!

2014. jún. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen összejöt a sok "apróság".

A leány 8 éves, nehéz elviselni őket, tudom :)

Ha jól értem, a terhességed végén jársz. Fáradt vagy, dolgoznak a hormonok.

Az meg, hogy a családja nem foglalkozik a gyerekkel, még egy lapáttal rátesz.

Jó lenne, ha beszélnél a pároddal (akkor is, ha nehéz), mert amikor megazületik a kicsi, akkor vele sokat KELL foglalkoznod és a nagylányak ezt meg kell értenie. Ebben pedig csak apuka tud segíteni. Neki kell foglalkozni a leányzóval is!

Kitartás :)

2014. jún. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Hát pedig jó lesz ha változtatsz ezen de gyorsan mert rámehet a párkapcsolatotok. vagy ha az nem is, de egy gyerekéletet tönkretehetsz/megkeseríthetsz. És ez nem szép dolog. Ráadásul tönkreteheted a 2 tesó közti kapcsolatot is egy életre.


Nekem is van az előző házasságomból született gyerekem, akit 3 éves kora óta a párom nevel ( az apja nem tartja vele a kapcsolatot), most már 13 éves. Sok vitájuk volt/van mióta kamaszodik még nehezebb vele, de sosem tűröm hogy másként kezelje mint a közös gyerekünket. Sőt, fogalmazhatnék úgy is hogy bármi veszekedés van anyatigrisként védem a nagyot és "ölre" megyek érte. Tudom nagyon jól hogy milyen nehéz a kis lelkének hogy az apja le se tojja.

Annak a kislánynak is borzasztóan nehéz lehet hogy senki nem foglalkozik vele, és ráadásul még te is kezded kirekeszteni...


Egyébként a saját gyerekeddel is lesz majd olyan érzésed hogy húú na most aztán nem vagytok egy hullámhosszon, és nem is érted majd hogy ha te A-t mondasz ő miért vágja rá hogy B. De csak azért is ellenkezik.

2014. jún. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a lány biztos féltékeny előre a kistesóra ,ez természetes is mert tudja hogy most nem ő lesz a középpontban és ő is most pörög és minden pillanatot kiszeretne használni,nincs mese ilyenkor ha lehet akkor próbáld átvinni a "barátnőihez" vagy a "barátnőit" áthivatni játszani,legalább azzal is lefoglalja magát és nem rajtad lóg,vagy menjetek ki a játszótérre ott hagy játsszon más gyerekével.

Ami az érzéseid illeti,most terhes vagy és tudtodon kívül biztosan kibírhatatlan :) Természetes hogy a hormonok miatt másképp érezhetsz dolgokat.Na meg hozzájön az is hogy nevelt lány.Senki sem várja el Tőled hogy úgy szeresd mint a sajátod!Szeretheted őt is de úgy mint a sajátod úgy sem fogod szerintem,de azért próbáld szebbé tenni neki is a napokat,főleg hogy apuka sokat dolgozik és nem foglalkozik vele senki sem.

2014. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Kismamaként fel vannak borulva a hormonjaid. Nyugalomra vágysz. Ha majd a második gyereked fogod várni lehet hogy a z első gyermeked türelmetlensége is zavarni fog. Tekintsd ezt átmeneti állapotnak. Kérd meg a kislányt hogy legyen tekintettel az állapotodra mert most sok nyugalomra van szükséged.
2014. jún. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%

"Kérd meg a kislányt hogy legyen tekintettel az állapotodra mert most sok nyugalomra van szükséged."


Nem a gyerek felelőssége, hogy tekintettel legyen egy felnőttre. ne tedd rá a felelősséget. Ez önzés.


Kérdező: azért, mert valójában nem szereted a gyereket. Eddig azért "szeretted", mert meg akartad szereni az apját. Aki a gyerekeket szereti, az nem válogat, hogy saját vagy nem saját. Ne szúrj ki a kislánnyal, éppen elég trauma az a számára, hogy már nincs édesanyja.


Tudod, hogy a mesterségesen szított testvérféltéknység - amelyet MINDIG a szülők hibás hozzáállása és nevelése okoz! - addig is elfajulhat, hogy a gyerek rátámad a testvérére? Eszednél legyél! Sem a terhesség, sem a hormonok nem ürügy arra, hogy bántsd ezt a gyereket, ahelyett, hogy szeretnéd.


Ha nem tudod szeretni, legalább ne bántsd. Van elég baja nélküled is.

2014. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
szerezni az apját
2014. jún. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Nyugi engem a sajat lanyom is idegesit, most 35 hetes vagyok es a lanyom 4 eves. Olyan bicskanyitogato stilusa van es csunyan visszabeszel, hogy egyszeruen nincs turelmem allandoan fegyelmezni. Hiszteria es nyavogas megy egesz nap es faj a fejem tole.

Remelem ez elmulik.

Szerintem nincs koze ahhoz hogy sajatod vagy sem. Egyszeruen most masra kell figyelned es pihenned kell.

2014. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudsz legyőzni semmit. Fogadd el hogy ezt érzed és kész. Ne haragudj ezért magadra. Kismama vagy aki gyakran fáradt. A lényeg hogy ne éreztesd a kislánnyal. Az senkinek sem lenne jó. Ha olyan képességeid lennének hogy elkezdenél egy szirupos szeretetet kifejleszteni az ellenérzés helyére a kislány irányába akkor is éreznéd hogy mindez nem az igazi. Inkább fogadd el hogy jelen pillanatban ezt érzed és kész. A kislány meg azt érzi és kész. Ha el akarnád önmagad előtt nyomni az érzéseidet az csak olyan lenne mint amikor a pirulós ember elhatározza hogy soha többet nem fog elpirulni ha bemegy a boltba. Sejtheted hogy az első közértlátogatás után rákvörösebb lenne a pirulós ember mint addig bármikor. Az érzésekkel is ugyanez a helyzet. Engedd meg a kislánynak is hogy elmesélje a félelmeit a kistesótól. Engedd meg önmagadnak is hogy belül azt érezd amit. A lényeg hogy a kislány ne tapasztalja a te ellenérzéseid. Abból csak fölösleges gubancok alakulnának ki.
2014. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!