Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
6 éve élek a párommal, én 29, ő 31 éves. Mikor összejöttünk tudtam, hogy házasságellenes, de fiatalok voltunk, nem törődtem vele, gondoltam idővel benő majd a feje lágya. Szeretjük egymást, barátaink szerint is álompár vagyunk. Egész eddig nem volt bajom ezzel az élettel, lehet kapuzárási pánikom van, lehet féltékenység, hogy öcsém jövőre, barátnőm idén házasodik. Látom az ezzel járó örömet a szemükben és nekem is elkezdett hiányozni az, hogy hivatalosan is a páromhoz tartozzak(nem kell lagzi se). Ő viszont hallani se akar róla, mivel a szülei csúnyán váltak el, és megmaradt a tüske benne és a húgában. Érzem, hogy szeret, de elkezdtem rettegni, mi van, ha csak azért nem vesz el, mert nem kellek neki eléggé? Mi van, ha majd egy napon elhagy egy fiatalabbért akit pár hónap ismeretség után feleségül vesz? Nyilván nem ti fogjátok megmondani a választ a kérdésemre, de kíváncsi lennék a tapasztalataitokra és véleményetekre. Ér a szerelem annyit, hogy lemondj a házasságról?
2014. jún. 29. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

És mi van, ha holnap leesik egy meteor a földre és pont őt találja fejbe?

Már megint túlbonyolítjátok az egészet és spekuláltok a jövőt illetően. Mi értelme?

Ha te házasodni akarsz, ő meg nem, akkor beszéljétek meg. Ha ő nagyon nem akar változni, akkor neked kell eldöntened, hogy mennyire fontos neked a házasság. Ha nagyon, akkor nem ő az embered. Ennyi.

De még az is lehet, hogyha őszinte lennél, akkor meglepődnél...

2014. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyan párt, ahol a fiú szülei szintén csúnyán váltak és hallani se akart házasságról, de a lány szüleit látva végül meglátta azt is, hogy lehet szép házasságban is élni. Talán ez hatott, mert a lány em erőltetette a házasságot, de aztán a fiú egyszercsak megkérte a kezét, sőt az egész lagzit szinte a fiú szervezte meg. Szóval talán szép példákat kellene mutatni a párodnak, ha van ilyten a környezetetekben.
2014. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
A párom is úgyanígy volt, csúnya válás volt a szüleié, testvérével együtt benne volt a tüske. Én vágytam a házasságra, megszerveztük, belement a kedvemért. 60 nappal az esküvő előtt lemondta. Nagyon fáj, de mivel más dolgok működnek és szeretjük egymást, megpróbáljuk papír nélkül. Én azért bízom benne, hogy egyszer elvesz feleségül.
2014. jún. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

A barátod őszinte volt már az elején. Megmondta neked, hogy sosem fog nősülni, te ezt elfogadtad. Akkor ne várd, hogy megváltozik a véleménye. Ha akkor jó volt akkor most is jó lesz.

Az meg, hogy nem kellesz neki eléggé vagy jaj, meg fog csalni, nos ha elvenne feleségül akkor is megcsalhatna, elhagyhatna. A házasság ezt nem fogja megakadályozni.

Én tényleg nem értem, hogy ha valami az első hetekben elfogadott és jó volt akkor X idő után miért nem jó?

Élvezd az életet, legyél boldog, hidd el nekem: Nem egy papír fog boldoggá tenni.

2014. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele erről, és hallani se akar róla, de a húga is pont ilyen. Láthatta pedig, hogy a szüleim szeretik egymást. Azt mondta, hogy papír nélkül is életünk végéig szeretni fog, és kitart mellettem.
2014. jún. 29. 22:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan (ex)párt, akik 7-8 év együttélés után összeházasodtak, majd fél éven belül el is váltak. A srácnak túl nagy nyomás volt, hogy hivatalos, 'kötelező' lett a kapcsolat. Ha boldogok vagytok, és terezitek a közös jövőtök nem egy papírtól lesz jobb.
2014. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha valami rossz élmény érne egy dologgal kapcsolatban, ami egy életre megbélyegzi az adott témához való hozzáállásomat, akkor engem is nehéz lenne meggyőzni. Lehet inkább feladnám az adott kapcsolatomat, csak hogy azokra a dolgokra ne kelljen gondolnom, amiket átéltem.

"Mi van, ha majd egy napon elhagy egy fiatalabbért" Ha elvesz is ugyanúgy megteheti. Sosem értettem, hogy aki ilyet feltételez a párjáról, az miért akar egyáltalán vele lenni? Ennyi a bizalom? Házasságban is ennyi lenne? Állandóan figyelnéd, hogy 1. elég fiatalos vagy-e 2. megcsal-e?

Milyen élet ez? Nem jobb békében, szeretetben élni? Ennyire fontos az, hogy mások férjként-feleségként, vagy párként gondolnak rátok? Hogy minek hívhatod?

Ha igen, akkor tényleg nem ő az embered. Ha meg ő az embered, akkor el kell fogadnod, hogy neki nem megy a házasság, mert számára egy borzalmas dolgot képviesl, nem úgy mint számodra.

2014. jún. 30. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem helyesen tisztában van vele, hogy miért nem akar házasodni, és azt mondta el neked indokként.

Ha gondolod, motiváld, hogy ezt dolgozza fel, menjen olyan foglalkozásokra, ahol segítik ezt. Megvan az apropója: az, hogy szeretnéd magasabb szintre emelni a kapcsolatotokat.

2014. jún. 30. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2- es.. Nem minket ismersz?

Mi épp így voltunk

Nem mondanék le az értékrendemről.

Ha a másik igazan szeret előbb utőbb úgy is elvesz, ha nem annak az oka nem a családi háttérr lesz, hanem az, hogy bennünk nem biztos.

Persze nincs azzal baj, hgy egy pár nem akar hazasodni, ha egyik fel sem akar.

Viszont ha az egyik igen, akkro szeritem a másiknak bele kell mennie, ha nem akkor ott valami gyanús.

Mert a egtöbb házasságellenes érve az, hogy házasság nélkül IS lehet szeretni a másikat, és boldogan élni.

Igen kehet, amíg mindkét fél ezt akarja.

Ha "IS" akkor nyugodtan házasodhat ő is nem?

Szerintem a házasságellenesek csak félnek az igazi elköteleződéstől,

Érv: mert oyan sok válás van... Jah, mintha kevesebb szakítás volna, ha valakik együtt maradnak egyébként, azok válni sem fognak.

2014. jún. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

lassan 24 éve élünk együtt mindenféle papír nélkül van 2 gyerekünk


volt egy idő mikor nagyon akartam a házasságot - körülöttem akkor sokan házasodtak - de a legtöbb 2-3 éven belül felbomlott pedig nem egy volt ahol több éve éltek már együtt előtte....


végül lemondtam róla, nem akartam h mi is így járjunk ..

egy eljegyzést tartottunk és vettük egy pár gyűrűt, volt egy nagy buli/lagzi? :-) és ezzel ki is éltem a házasságra való akarásomat

olyan volt mint egy esküvő esketés nélkül :-)


és a válasz: nekem ér ennyit, még most is nagyon jó h együtt vagyunk, és ennyi év után elmondhatom h nem a házasság az ami egyben tart egy párt

hanem a szeretett és a tisztelet a másik iránt


egy kapcsolatban néha le kell mondani olyan dolgoktól amit szeretnék, kompromisszumot kell kötni, gondold át h az elmúlt 6 évetek milyen volt, mennyi mindent tett a párod azért h együtt maradjatok, szinte biztos vagyok benne h ö is lemondott olyan dolgot ami szeretett volna - érted

2014. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!