Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért változik meg minden?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért változik meg minden?

Figyelt kérdés

Hat éve vagyunk együtt a párommal, két éve házasodtunk össze, és most azt érzem, kezd minden a feje tetejére állni.

Néha füllentésen kapom, vagyis dolgozott azért ért ilyen későn haza, aztán másnap már azt meséli, hogy mikor tegnap söröztek a haverjával...

Nem vagyok egy hárpia, tényleg szeretem ha otthon van és tud segíteni, mert van mit, de nem harapom le a fejét, ha egyszer-egyszer elmegy a haverjaival. Megkérdeztem, miért csinálta, azt mondta, nem tudja. Ha bevásárlás után megkérem, hogy jöjjön értem, és még húsz perc múlva sincs sehol, felhívom, hogy hol van, rendszeresen közelebbi helyet mond, ami mondjuk további két perc lenne, ő mégis húsz perc múlva érkezik. Tudja, hogy a hazugságokra vagyok a legháklisabb, és újabban mégis ezt csinálja. Miért?

Mondanom sem kell, ezeken napi szinten összeveszünk, és már kezdek nagyon belefáradni.


A legújabb őrülete meg az, hogy ne találkozzak többet a legjobb barátommal (a barát fiú én meg lány). Eddig havi egyszer mindig nála aludtunk, vagy ő nálunk, a párom ragaszkodott ahhoz, ha én is megyek ő is jön, amin én nem problémáztam. Most hirtelen, röpke hat év után miért lett féltékeny?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. júl. 3. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudom, elcsépelt tanács, de ezt vele kell megbeszélned.
2014. júl. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Vaj van a füle mögött én azt mondom. 30/N
2014. júl. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kicsit gyanús a viselkedése. Ha hirtelen lett féltékeny és eddig 6 éven keresztül nem volt, akkor nyilván magából indul ki, lehet, hogy most jár mellékutakon és ezért ezzel próbálja elterelni, hogy ő csinál rosszat, de téged gyanúsít vele. De ezt így látatlanban nem tudjuk megmondani, beszéljétek meg. Ha most hazudozik, akkor mi lesz, ha gyereketek lesz? Ha már most sem számíthatsz rá, mi lesz akkor.

Mi is 5 és fél éve ismerjük egymást a férjemmel és 2 éve vagyunk házasok, de nálunk minden tökéletes, szép és jó és nagyon boldogok vagyunk, valamint őszinték. Mi lenne több év múlva, ha már most ilyen gondok vannak? Legjobb, ha leültök és tisztáztok mindent. Mond meg neki, hogy nem fogadsz el "nem tudom" választ. Szeretnéd hallani, hogy mi a baja, mitől tart veled kapcsolatban, hogy hazudozik? Hisz te sosem bántottad, ha a haverokkal eljárt, akkor most miért gondolja úgy, hogy hazudozni kell emiatt. Sok sikert és sok boldogságot Nektek!

2014. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha valóban nem ugrasz a torkának minden apróságért, nincs "minek mész már megint sörözni", "már voltál a héten, minek most is", miért vele mész", miért most jössz haza", "hol a francban voltál eddig" stb. tipikus sárkánykodás, akkor én is csak arra tudok gondolni, hogy valami nagyon nem stimmel, lehet, hogy félrejár. Ha régen nem volt jellemző a hazudozás, és tényleg semmi okot nem adtál erre a viselkedésre, akkor valami más miatt változott a helyzet, ami vele történt, és nem veled kapcsolatos.

Mi fél éve vagyunk házasok, 5 éve együtt, ha ilyenen kapnám a férjemet, és biztos lennék benne, hogy nem miattam van, én azt gondolnám, hogy van takargatnivalója.

N26

2014. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lynn-it válasza:

Egy párkapcsolatnak az anya-gyerek kapcsolat mintájára vannak fejlődési fázisai:

1.szimbiózis/MI/-mindent együtt,egyformán gondolkodunk..

2.differenciálódás/ÉN/-ami nekem fontos,amiben én más vagyok..

3.kitekintés/ŐK/-független tevékenységek, hobbik..

és ha mindezt túlélték,

4.újraközeledés/TE/- a másik fél értékeinek felfedezése rózsaszín szemüveg nélkül.

Probléma abból adódik, ha fáziseltolódás van a felek között.Az egyik lazítana a köteléken, a másik szorosabbra fogná..

Szerintem a férjed most a 2.fázisba ért. Ha tudsz róla, hogy egy kapcsolatban törvényszerűen vannak változások, akkor nem fogsz megijedni, sem őt, sem magadat nem fogod hibáztatni és bölcsen tudod kezelni a helyzeteket. A kapcsolat megromlása nem törvényszerű, leginkább a "bepánikolás" miatti rossz reakciók indítják be.

Azért írtam, hogy ne gondolj rögtön a legrosszabbra.

2014. júl. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt kétlem, hogy félrejárna. Tudom, hogy minden szexuális igényét kielégítem, hogy nőként én vagyok számára a legtökéletesebb.


Minden kérdőre vonásom a hazugságokból fakad. Nincs bajom azzal, ha van élete tőlem függetlenül is, azt nem szeretem, ha erről titkolózik, vagy hülyének néz, és hat év után ismerem minden rezdülését, ahhoz, hogy tudjam, mikor nem őszinte. Csak hiába kérdezem, ő háborodik fel.

Elég bonyolult az életünk, ami miattam van, és néha azt érzem, hogy próbálna egy kicsit menekülni az egészből, de nem akar megbántani azzal, hogy mondja. Sajnos próbáltam már vele erről beszélni, de nem igazán lehet.


Utolsó, erről tudnék esetleg bővebben olvasni, vagy amit leírtál ennyi?

Köszönöm nektek!

2014. júl. 6. 22:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Házassákötés után semmi de semmi nem változik meg.

Ha egy férfi azt mondja "egy perc és ott vagyok", és megjelenik 20 perc múlva, az nem több mint amikor egy nő azt mondja "egy perc és kész vagyok", és elkészül 20 perc múlva. Nem kell ebből nagy ügyet csinálni.

Ha elmegy nélküled bárhova titokban, akkor az nem a házasság miatt van. Egyszerűen nem tisztáztátok le kellőképpen mit vártok el egymástól és azt sem, hogy amit elvártok, azt a másik tudja-e teljesíteni.


Ideje leülni és átbeszélni újra/vagy végre a "szabályokat".

2014. júl. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 lynn-it válasza:

Azért ez nem annyira egyszerű, kedves G.T.A., hogy megbeszélni, szabályokat újraírni, és kész! Olvashattad, hogy ez nem nagyon jött össze eddig, mert a férj ebben nem partner.

A felháborodással lehet a legjobban hárítani a megbeszélést, ami minden esetben valamit leplezni hivatott,pl.haragot, félelmet, szégyent stb. -amit nehezére esik felvállalni.

Szerintem őt úgy lehetne "becserkészni" egy beszélgetésre, hogy Te kezded azzal, amire gondolsz, hogy őt bántja veled kapcsolatosan, /amiről azt írtad, hogy nem akar megbántani/, talán akkor csökkenne az ellenállása,mert először figyelmet és megértést kapna tőled szemrehányás helyett, és sokkal inkább hajlandó lenne végighallgatni azt is, hogy neked mi fáj ebben az egész megváltozott helyzetben. És ha már elindul a higgadt kommunikáció, akkor lesz eredmény is.

Most megnéztem, ha beütöd a keresőbe, hogy -A párkapcsolat fejlődési fázisai- sok jó dolgot találsz, az enyémhez Dr. Mogyorósi-Révész Zsuzsa ill. a Mediácós Iroda szövege áll a legközelebb.

2014. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


És mi van akkor, ha nem tudok rajta változtatni, mert nem is akarok.

2014. júl. 7. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!