Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyenek a török férfiak?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyenek a török férfiak? Illetve egy muslim férfi házasodhat egy nem muslim nővel?

Figyelt kérdés
2014. júl. 12. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Azok a férfiak, akik igazán jó és odaadó férjek, vallásos (muszlim) nőt vesznek el. Hiszen a nő lesz egész nap otthon a gyerekkel, és ha nem muszlim, akkor nem tudja az iszlámra nevelni.


Azok a muszlim férfiak (akár török, akár nem), akinek nem fontos, hogy muszlim legyen a felesége, annak nem fontos a vallás sem. És ha nem fontos a vallása, akkor nem istenfélő, és nem fog jól bánni a feleségével, és nem fél a félrelépéstől sem.


Persze a Koránban Allah megengedi a muszlim férfiaknak, hogy nem muszlim nőt vegyenek el, viszont akkoriban a többnejűség is gyakori volt, így ha valakinek pl. keresztény feleségtől volt gyereke, akkor volt mellette muszlim felesége is, aki a vallásra tanította a gyereket.


Szóval nem-muszlimként nem ajánlatos olyan muszlim pasival kezdeni, akinek nem fontos a vallása.

2014. júl. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Olvasd el ezt a kérdést és a válaszokat, aztán gondold meg, akarsz-e muszlim pasassal kezdeni.

2014. júl. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
a 26os válaszban írja le egy fickó a lényeget!
2014. júl. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Majd jól meglép ez is karcsikával.
2014. júl. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

Egyik ismerősömnek török a férje, és nagyon aranyos, életvidám, családcentrikus pasi, óriási tiszteletben tartja az anyósát, apósát, és mindent megtesz a családjáért.


DE! A pasi már tizenéves korától Bécsben él. Szóval nem Törökországban nőtt fel, nem az ottani szokások voltak rá hatással. És nem muzulmán, hanem hanafita, ami egy egészen más vallás. Pontosabban, az valamilyen más vallási ág.


Fontos tudni, hogy a török férfiaknak nagyon fontos, hogy a nő jó sokáig ne bújjon velük ágyba, szóval "rendes lány" legyen. És a gyerekükhöz tűzön-vízen keresztül ragaszkodnak. Ezért van,hogy akár el is lopják, ha válásra kerül sor.

2014. júl. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%

Ha nem vagy megkeresztelve akkor nem. Muszlim férfi házasodhat, muszlim, keresztény nőt is elvehet (talán zsidót is, de erre nem esküszöm meg), viszont pogányt nem. A házasság után a nőnek is muszlimnak kell lennie.

A muszlim vallás nem egyszerű: pl. most van a Ramada, egy hónapig nem lehet pirkadatól napnyugtáig enni, inni, de még gyógyszert szedni sem. Kánikulában egész nap munkahelyen ez nem egyszerű...

A török férfiak pedig.. természetesen nem mindenki ugyanolyan. Neked kell megismerni, illetve nyiltan beszélni vele, hogy milyen elképzelése van a házassággal, gyerekvállalással, hol fogtok lakni stb..

2014. júl. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

#7 a Házasságkötés után nem kell a feleségnek muszlimnak lennie.


Lényeg a lényeg: suba subával, guba gubával.

Ha törökországi törökről van szó, akkor egy idő után áthidalhatatlan lesz a vallási, értékrendbeli, kulturális, tradicionális különbségek.


Itt élek, és sok ideházasodott magyar hölgy ismerősöm van, akik már elváltak vagy válni készülnek.


Az európai törökök meg nem annyira vallásosak. Az ha elvesz, akkor elvesz. Ők nem számítanak "igazi" törököknek. És csak Isten tudja mennyire muszlimok.

2014. júl. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Nitókrisz ***** válasza:
77%

Muszlim ferfi elvehet kereszteny es zsido not is, de, ahogy elottem mar irtak nem biztos, hogy ez a tuti parositas. A gyerekeknek muszlimoknak kell lenni es ha ezt a no nem tudja kesobb elfogadni, akkor sok problema forrasa lehet.


A Karcsikat sem veletlen vitte el az apja kulonben... gondolkodni kell elobb, mielott valaki torok, arab ferfival kezd, hogy tenyleg ezt akarja-e. Ha igen, akkor hajra, de be kell tartani a jatekszabalyokat :)

2014. júl. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

Angliában élek, itt ismertem meg a férjemet. O mikor kijottem, már 3 éve élt kint, o muszlim. O vallásos, most is tartja a ramadant. Sosem kért, hogy térjek át az o hitére. Kezdetben mondta, hogy hordjak olyan ruhát pl. ami takarja a karomat, de megbeszéltuk, hogy én nem ilyen vagyok. Most ott tartunk, hogy o nézne nekem ujjatlan ruhákat. O bangladesi, 30 évig élt otthon, tehát nagyon eros kulturális kulonbségek vannak koztunk. Viszont megbeszélunk mindent és nem eroszakoljuk rá a másikra az akaratunkat.

Viszont van olyan ismerosom is, 26 éves srác, marokkói és muszlim. Nagyon rendes ember, o is itt tanul az egyetemen. Viszont mondta, hogy náluk a nok nem járnak fedetlen fejjel/karral/arccal. Ráadásul az sem megengedett, hogy a nok egyedul menjenek akár vásárolni, mert mindenképpen kell egy férfinak elkísérnie. Ez lehet bátya vagy férje. Ha találkozom vele, akkor ragaszkodik hozzá, hogy akár vizet, de vegyen nekem, illetve elkísér a buszmegállóig, bár o a másik irányban lakik. Szerinte az alkohol és a cigi csak osszezavarja az embert, így o meg sem engedné a feleségének. Férjem ezzel szemben még szokott is hozni valami piát, bár o max belekóstol. Orul ha kimozdulok, akár egyedul, akár barátokkal. Azt mondja a kapcsolat alapja a bizalom és o bízik bennem. De igaza is van, nála rendesebb embert nem ismerek és sosem csalnám meg.

Másik srác akit ismerek, o is bangladesi. O minden csajt bolondítana, holott barátnoje van. A "nálunk lehet tobb feleség, a barátnom nem féltékeny" mondatokat minden nap hallom.

Egy egyiptomi férfi ismerosom is itt kint él. O kora szerint az apám lehetne. Bár a nyelvet nem túl jól beszéli, de mindig szoktam vele beszélgetni. Ha cipelni kell valamit, akkor nem hagyja, hogy én cipeljem. Ha utasítom valamire, akkor azt szó nélkul megcsinálja (bár nem a beosztottam, de én régóta azon a munkahelyen vagyok, o meg a múlt hónapban kezdett). A felesége otthon van Egyiptomban. Arra a kérdésre, hogy hány gyermeke van, mondta, hogy egy fia és nem tudta megmondani, hogy hány lánya. Talán 2 vagy 3. Bár amilyen szétszórt ember, ezen meg sem lepodtem.

A sulimban tanít egy szomáliai no. Barna ruhájából csak az arca látszik ki. Viszont sosem volt gond, mindig rászólt eréjesen arra aki nem figyelt, legyen fiú vagy lány. Neki a férje is ott tanít, róla nem tudok nyilatkozni, mert nem ismerem annyira. O is mindig tradicionális muszlim oltozéket hord. Viszont van egy 18 éves lányuk, aki egy fél éve jott haza Franciaországból. A lányról ránézésre nem mondható el, hogy muszlim. Divatosan oltozik, nem kihívóan, de noiesen. Multkor jott velunk bulizni o is, de mondta, hogy inni csak este ihat a ramadan miatt.

Ezeket a példákat azért írtam, hogy lásd, hogy a muszlimok kozt is óriási kulonbség van. Torokország meg nagy ország, nagyon sok féle emberrel. A magyarokról se tudnál olyat mondani, ami minden férfira jellemzo lenne. Nézz szét itt, van aki válas után harcol a gyermekért, más a békés megoldás híve, a harmadik meg már el is felejtette, hogy gyereke van.

Nem tudom, hogy a kérdésed mennyire komoly. Hogy csak indult egy újabb torok szerelmes sorozat és megtetszett a foszereplo, esetleg udvarol egy torok férfi és bizonytalan vagy?

Ha szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan privátot.

2014. júl. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
14%

A muszlimokat alapvetően 2 csoportra lehet osztani:

akinek fontos a vallása, és akinek nem.

Van egy köztes csoprt is, amibe pl. a fent olvashato bangladesi pasi is beletartozik: tartja a vallását, de érdekes módon még ő veszi a nőnek az ujjatlan ruhát. Nos, ez ugyanakkora bűn, mintha egy muszlim nő ujjatlan ruhát viselne. Szóval elég képmutatás.


Ez kb. olyan, mint hogy az alkoholt nem issza meg, de kínálja. Az is bűn.

2014. júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!