Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem szerint kezdjek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem szerint kezdjek könyvet írni, mert munkám úgyse lesz?

Figyelt kérdés

5 éve vagyok itthon gyesen. Érettségim van csak, viszont sok éves tapsztalatom telefonos-ügyfélszolgálat körben. Még van másfél évem,mielőtt lejár a második gyerek után a gyes. Aggódom a munka miatt,de különösebben nem aggaszt, hiszen telefonos ügyfélszolgálatra mindig van kereslet (én a gázműveknél dolgoztam) , biztos vagyok benne,h találok hasonlót. Havi 80e körül volt a fizetésem,annyit most is kapnék.

Amikor ez szóba került, a férjem közölte,h az a pénz,amit én megkeresnék, a levonásokkal (az utazásom,a kajám,egyebek ) arányaiban nem érné meg,ahhoz képest, hogy mire lejár a gyes,lenne a kezem alatt egy friss óvodás meg egy friss elsőosztályos,akik lehetnek betegek, tanulni kell a naggyal, etcetera, etcetera , inkább lennék itthon és hasznosítanám az írás-készségemet,ami sokak szerint van (anyós íróbarátja jön mindig azzal,h bennem sokkal több van,mint gondolnám,írjak egy könyvet..)


Szerintem egyrészt lealacsonyító , másrészt abszurd az ötlet. Itthon nem lehet könyvírásból megélni.

Nem is tudom,miért kérdezem,csak érdekelne,h másnak mindez hogy hangzik...



2014. júl. 30. 12:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát az tény, hogy kemény meló a telefonos ügyfélszolgálat ahhoz képest, hogy mennyit fizet, és valóban nem könnyű megélni a könyvkiadásból, de talán egy próbát megér, azon kívül írhatsz blogot is, esetleg készíthetsz kézműves termékeket jövedelem kiegészítésként. Meggazdagodni egyikből sem fogtok. De Te azt válaszd, amit szívesen csinálnál, attól függetlenül, hogy mi a lealacsonyító vagy mi nem az.
2014. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Vavyan Fable például magyar. Egy jó álnév sokat dob a dolgokon.

Tudod, nincs is bosszantóbb annál mint mikor egy tehetséges ember nem ismeri fel magában a tehetséget.

2014. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Ez álomvilágban él?!


Egy könyvírás nem olyan, hogy jó, holnap írok egyet. R.hadt sok munka - csak a vázlat, a karakterkidolgozás, a cselekmény... -, és egyáltalán nem biztos, hogy be is tudod fejezni (mert elmegy az ihlet, kimerülsz...), vagy ha kész ki tudod adatni.

Meg, ha kiadatod, mi a garancia, hogy keresel is vele?


Jézusom... én is szeretnék könyvet írni (egy majdnem komplett vázlat két évvel ezelőttről már van, csak le kéne ülni), de tudom, hogy hogy mennek a dolgok.

2014. júl. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 intrepid ***** válasza:
91%
Sokan megélnek könyvírásból. Nem is rosszul, de egyet tudni kell: nem elég ha a Múzsa homlokon csókol, a feneked is meg kell csókolnia, mert bizony ott kell ülnöd a billentyűzet előtt az a napi 8 órát. Nem csak könyvet lehet írni, hanem novellákat is, újságcikkeket is, ezt úgy hívják, hogy megélhetési irodalmárkodás. Ezeket ne a saját neveden írd alá.
2014. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten lenne rá indíttatásom, nem tartom önmagában rossz ötletnek. Van egy bizonyos stílusom,bár az inkább helyzetleírásra alkalmas szórakoztatóan, egy komplett regény már más téma.


A legnagyobb bajom ezzel az egésszel,h úgy éreztem a mondandójából,h szerinte nem vagyok alkalmas munkára, mert kevés vagyok...

2014. júl. 30. 12:47
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem azon van a hangsúly,hogy a férjed inkább szeretné ha otthon maradnál,mert a munkával járó kiadások elvinnék a fele fizetésedet,és az a maradék (mondjuk) 40.000 Ft nem ér annyit.Helyette neveled a gyerekeket,tanulsz a naggyal,nem gond ha betegek,rendben a ház,van meleg étel,megteremted a háttérországot.Gondolom annyira jól csináltad az elmúlt években,hogy a férjed ezt nem akarná feladni ha nem muszáj.Mellékesen jól írsz,hát írhatnál egy könyvet.De szerintem ezt nem azért mondta,hogy majd de jó,ebből milliókat fogsz kaszálni.

Döntsd el neked megfelelő lenne ez a felállás,ha nem bírod munka,meg pörgés nélkül akkor meg menj dolgozni

2014. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ha csak mgamat nézem, bőven jó lenne ez a felállás, hiszen szeretek itthon lenni, amit ki szeretnék fejezni,arra meg ott az írás.


Ugyanakkor szeretnék adni valamit, 2 gyerek kihordása szép és jó, de nem ér fel a havi fűtésszámla könnyebbségével..

Na jó,ha őszinte akarok lenni,valóban frusztrál,h csak ő keres, én meg itthon elvégzem azt,amit más takarítónőként,bébiszitterként amúgyis is, plusz még pénz is kap,ha máshol csinálja..

2014. júl. 30. 12:55
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

Hát, ha írsz egy olyan színvonalú kisregényt, mint mondjuk A remény rajai, akkor megélsz belőle.

Firkászként nem, abból már sok van.

2014. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

Miért nem kezdesz el egy egyetemet?egy bsc-t letolsz még, amíg a gyerekek kicsik és akkor semmi gond.:)


ez az írás elég hülye ötlet, én azt hittem először, hogy csak gúnyosan mondja, hogy a munkádnál még annak is több értelme volna:D De ha komolyan, az még nagyobb hülyeség.


De ha szeretsz írni, menj el tényleg egy komm-média (=komédia:D) Bsc-t csinálni valami zugegyetemen, és aztán vállalkozóként legyél újságíró.


80 ezer forint elképesztően kevés, nem tudtam, hogy ennyit kapnak az ügyfélszolgálatosak. Biztosan ezért olyan bunkók az emberrel pl. a t-home-osok. Most már megértem őket:(

2014. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha nekem ezt mondaná a férjem! Hányszor nekiültem már írni, de k@Łłvára nincs rá napi X órám. Ötöt már kiadtam volna biztos.
2014. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!