Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tehetnék a férjem viselked...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék a férjem viselkedésével?

Figyelt kérdés
Alapvetően egy jó házasságban élünk,rendes férjem van,és bár sokat dolgozik,igyekszik rám is figyelni.Nem is szoktam panaszkodni,mégis vannak kifejezetten idegesítő viselkedés mintái.Ami a legjobban zavar,hogy a családunk körében hogyan viselkedik.Az én szüleim előtt még ahogy kedves néha velem,de sokat piszkál,kifejezetten parasztul viselkedik.Anyuék kedvelik,de ilyenkor kitör belőle,hogy miért is élek egy ekkora suttyóval,és az nem elég magyarázat számára,hogy ha kettesben vagyunk,másmilyen.Az ő szülei előtt még rosszabb,konkrétan mintha ott sem lennék,nem szól hozzám,folyton kedvetlen,szóval az ottani családi ebédek lassan számomra kínszenvedések.Mintha átnézne rajtam és ha pl. kérdezek valamit,max annyit válaszol,ha egyáltalán válaszra méltat,hogy ja vagy nem.Nem tudom,miért ilyen mások előtt a viselkedése,számtalanszor próbáltam erről beszélni vele,azt mondja,kifejezetten kedvesen,hogy túlzok.Mondtam neki,ha tovább így folytatja,akkor nem megyek többé családi összejövetelekre vele,nem vett komolyan,de ma a szülei ebéd meghívását elutasítottam,egyedül ment.A szüleivel mindig kedves és közvetlen vagyok,tudják,hogy nem bunkóságból mondtam nem-et.Mit tehetnék ezzel az egésszel?

#férj #gorombaság #viselkedés próblémák
2014. aug. 10. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálta már más is szóvá tenni ezt? Talán ha a szülei is megjegyeznék, hogy miért viselkedik így, észrevenné magát, és nem mondhatná azt, hogy csak te túlzol.
2014. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szülei nem szólnak rá vagy bele semmiféle döntésébe,sem abba hogyan viselkedjen.Anyósom azt szokta mondani,hogy ilyen és kész,el kell fogadni...meg hogy az apjához hasonlít.Anyukám már próbálkozott megjegyzéseket tenni,de nem szeretné,hogy nekem legyen gondom belőle,így inkább hallgat,ahogyan a férjem is.
2014. aug. 10. 17:33
 3/4 anonim ***** válasza:
A férjed konkrétan ezt a mintát hozta otthonról, ahogy írod, apósod is ilyen, akkor bizony nem igazán várhatod el tőle, hogy magától észrevegye, hogy a viselkedése helytelen. Én azt gondolom, egyetlen célravezető megoldás, ha minden alkalommal jelzed neki a kellemetlen érzéseidet - persze normális hangnemben, kedvesen - hátha előbb utóbb történik valami pozitív változás. Egyébként nekem is volt hasonló problémám a férjemmel, szóltam neki, megpróbált változtatni, de a személyisége alapvető változását nem várhatom el tőle. Bár az tény, hogy nálunk csak annyi volt a gondom, hogy ha náluk voltunk, eléggé magamra hagyott. Aztán persze idővel én is megszoktam, hogy náluk a "klikkesedés" a jellemző, fiúk a gép/tévé előtt esetleg az udvaron tesznek-vesznek, lányok meg a konyhában, és igazán csak a kajálás idejére "keveredünk". Mivel őt nem zavarta, ha hiányoltam a jelenlétét, akkor akár ott helyben szóltam neki, hogy most megint mellőzve érzem magam (persze halkan, félrevonulva, nem a többiek előtt), nálunk ez bevált.
2014. aug. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg te kezdeményezni azt a kontaktok amire neked szükséged van. Ha látja hogy nem is olyan vészes mások előtt is felvállalnia, akkor szépen lassan megszokja és neki is természetessé válik. Ha meg nem, akkor keressetek fel egy szakembert aki segít neki feloldani a gátlásait.
2014. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!