Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék édesanyám viselke...

Mit tehetnék édesanyám viselkedésével?

Figyelt kérdés

Üdv mindenki!


19 éves srác vagyok, aki belevan bolondulva a motorokba :)

Ez 15 évesen kezdődött, mikor megszereztem az első Babettámat.

Már édesanyám akkor is állandó ordibálásokban volt apával, hogy miért engedi nekem, meg a mentőt is ő fogja kihívni ha baj lesz, nem pedig anya, és hasonló butaságok.

4 éve motorozok, egyszer sem borultam fel még, és apa látja is azt, hogy érdekel, és értek is hozzá.

Ő sohasem szól le, csak anya.

Tegnap elmondtam neki, hogy holnap érkezik meg a gyorsulásim (csak 125 cc), amin úgy kiakadt, hogy nem szól hozzánk már egy ideje.

Félek hogy ebből válás lesz.

Mit tudnék tenni?

Köszönöm a válaszokat, üdv, egy kétségbeesett srác...



2014. márc. 24. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a motorral, hogy Te vezethetsz bármilyen óvatosan, ha az autósok nem figyelnek rád. Sajnos a mi baráti társaságunkban is már 2-en meghaltak és mindkét esetben az autós volt a vétkes és a motoros a vétlen :(

Tudom-tudom, hogy akkor is meg lehet halni, ha átmész a zebrán, de itt azért sebesség van és szinte nulla védelem.


Nehéz dolog ez! Megértem a motorok iránti szenvedélyed és azt a szabadságérzetet, amit tud adni, de anyukádat is.

Én meghülyülnék, ha a gyerekem nekiállna motorozni!

2014. márc. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy félt, de ez az egyetlen dolog ami érdekel, és megfog.

Ez a szabadságérzet napról napra, akárhányszor csak kimegyek :)

Nem lakunk városban, egy kis faluban élünk, az autósok száma körülbelül 20.

Csak azt nem értem miért nem tudunk leülni békével és megbeszélni hogy figyelj ez ezért, az azért. :)

2014. márc. 24. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért nem tudtok leülni és megbeszélni, mert számára egyenlőre nincs más opció, csak az, hogy iszonyúan félt és nem akarja, hogy motorozz.


Igazából szerintem egy idő után kénytelen lesz elfogadnia (mivel kész tények elé állítottátok), de biztos mindig rettegni fog, nehogy valami bajod legyen - azért azt lásd be, hogy így nem egyszerű élni.

Aztán ha egyszer (ne adj Isten) esetleg felborulsz és mondjuk eltörik kezed-lábad, akkor megint lesz a szüleid között egy hatalmas veszekedés, a "na ugye én megmondtam, Te meg engedted"


Ha félsz, hogy e miatt a feszültség miatt el fognak válni, akkor én egyenlőre hagynám ezt a motor dolgot és majd visszatérnék rá, ha már a családomtól teljesen független életet élek. Akkor sem lesz jobb a helyzet, de ott már nem kell apa engedélye és emiatt anya rá nem neheztelhet.

2014. márc. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1-es voltam
2014. márc. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nagy számok törvényei alapján elég veszélyes a motorozás. Egyik unokatesóm nagy motoros, régebben osztrák szerpentineken motorzgattak, 3 év alatt a kb. 50 fős baráti köréből egy meghalt, 2-en súlyosabban is megsérültek, többen úgy viszonylag jelentősebben (köztük unokatesóm is), hogy abból súlyosabb következmények nélkül felépültek. Balesetéből tanult, ma már Pannon ringen motoroznak, de ott is halt meg már általa is ismert motoros.
2014. márc. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerintem sajnos mindenkinek van olyan ismerőse, akinek súlyos sérülést, esetleg neadjisten halált okozott a motorozás.

Én tudom hogy ennél nem sok veszélyesebb dolog van, viszont ez minden motorosnak egy életérzés :)

2014. márc. 24. 19:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden motorosnak egy életérzés és minden szülőnek egy rémálom. Ha csak a szülő maga is nem nagy motor fun :)
2014. márc. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ezaz, hogy édesapám is szereti a motorokat, sokszor nem találom a járgányt, erre kiderül, hogy elment motorozni az engedélyem nélkül (:P) :D
2014. márc. 25. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!