Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szóvá lehet/szabad ezt tenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szóvá lehet/szabad ezt tenni?

Figyelt kérdés

A férjem lánya 22 éves.

Egyre inkább állandósul az a felállás, hogy az apja ugrál neki. Előre időpontot szinte lehetetlen egyeztetni vele, viszont, ha ő úgy gondolja, akkor "most azonnal" találkoznak. Rengetegszer előfordult, hogy előre megbeszéltek találkozót (egy-két nappal előre), az adott időpontban a férjem vadászta telefonon a lányát, aki nagy nehezen előkerült és utólag lemondta.


Gyakran a férjem hiába próbálkozik, hogy találkozzanak, viszont amikor a lány kezdeményezi, akkor rendre kiderül, hogy pénz/fuvar/stb kellene.


Azzal mincs bajom, hogy találkoznak, viszont egy kissé kihasználósnak érzem ezt a "most, de azonnal" típusú ugráltatást.


Egyrészt úgy gondolom, hogy felnőtt gyerekkel már lehetne legalább fél nappal korábban egyeztetni (figyelembe véve, hogy a szülő épp ráér-e), másrészt viszont nem merek beleszólni, mert nem az én gyerekem.


Van közös gyerek is, sokszor a tesóját látogatni is ilyen "tíz perc múlva ott vagyok" stílusban érkezik. Ilyenkor végképp hálás lennék, ha mondjuk aznap reggel tudnám meg, nem percekkel előtte.


Persze, ha krízishelyzet van, akkor egyértelmű, hogy spontán ugrani kell, de ilyen szerencsére nagyon ritka.


2014. okt. 14. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Konkretan mi a problema? Majd ha az apját zavarja, szól neki. Ha te meg otthon vagy es dolgod van, amikor szól, hogy most menne, közölhetem, hogy most nem jo.
2014. okt. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lakásfelújítunk, vizsgára készülök, baba van, így elég könnyen felborul az egész nap egy váratlan elhívással. Így is nehezen tudjuk összeegyeztetni, hogy tudjunk haladni a dolgokkal és a babára is vigyázzon addig valamelyikünk.
2014. okt. 14. 16:51
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Miért nem a férjeddel beszélsz erről? Neki kellene valamilyen kompromisszumot kötni a lányával, hogy meddig mehet el az "ugráltatásban". Az is lehet, hogy a férjed nem úgy éli meg.

Azzal nem értem, mi a gond, ha felugrik hozzátok és előtte 10 perccel szól. Ha nem vagytok otthon, gondolom nem megy, ha meg igen, akkor fogadjátok. Vagy nem is értem. Külön készülni kell a látogatására?

2014. okt. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem erről nyugodtan beszélhetsz a férjeddel, de csak egyszer, hogy tudja, te mit gondolsz erről. Aztán már rajta áll, hogy beszél-e a lányával vagy sem. Ha meg téged hív fel, hogy "tíz perc múlva ott van", és neked nem jó, mondd meg neki, vagy ejts el egy-két megjegyzést, hogy "ha ezt már reggel tudom, akkor...", de ha nem veszi a lapot, ne szívózz vele - hacsak nem zavar, mert akkor intézd a dolgod tőle függetlenül. Végül is nem kellesz ahhoz, hogy meglátogassa a testvérét vagy az apját.
2014. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: bocs, most látom, hogy a közös gyerek még túl kicsi...
2014. okt. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem kell készülni, de mivel vizsgára tanulok, akkor örülök, ha épp alszik a baba. Ilyenkor igen, zavar, ha valaki váratlanul érkezik. Illetve magántanítványaim is vannak, volt már kellemetlen helyzet, hogy a lány állt az ajtóban, én meg mondtam, hogy bocs, de most tanítok, nem alkalmas.


A kérdés pedig arra vonatkozott, hogy a FÉRJEMNEK szóvá tegyem-e. Nem a lányának.


A lány személyével nincs gondom, vele kijövök. A férjem szokott inkább panaszkodni, mert nem tanul, nem dolgozik és ez őt szülőként zavarja.

De míg ő apaként tehet rá nézve negatív megjegyzést, én nem-szülőként nem érzem magam erre felhatalmazva.

2014. okt. 14. 16:55
 7/12 anonim ***** válasza:
ha nincs vele gondod, akkor mond meg neki.
2014. okt. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ha legközelebb neked panaszkodik erről a férjed, akkor tanácsolhatod azt, hogy talán jobban haladna a felnőtté válásban a 22 éves, ha pl. minden második kérésére kimentené magát az apuka valahogy, s ahogy előttem írták, sajnálkozva megjegyezné, hogy el tudtalak volna vinni, ha már tegnap/ ma reggel szólsz.

Közben nyugtasd meg a férjedet, hogy nem attól lesz jó apa, ha meghagyja a lányának, hogy 12 éveshez méltó előre nem látással szervezze a dolgait, hanem ha segít neki felnőni. És abban sajnos a szülő-gyerek kapcsolat egyenrangúvá válása is benne van. A felnőtt gyereknek meg kell tanulnia tekintettel lenni a szülő érdekeire is.

2014. okt. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%

- nem kell előtte reggel szólnia, mivel a TESÓJA is ott lakik, szíve-joga bármikor menni - mostohám is ugyanez, jelentkezzek be, ha mennék apához... ANYÁD!, kb.

- a kihasználást apjával kell lerendezni

- te max. megmondhatod a csávónak, hogy ez és ez zavar, aztán szevasz

- nem mersz beleszólni - helyes, nem is kell, majd az apja meg ő intézik - ha a párod ilyen ugrálós, az ő baja


Egyébként tényleg szr, de a férjed legalább megy... az én apám egy hónapja csak ígérgeti, hogy jön, aztán már a harmadik megbeszélten vártuk hiába, mert cz.szett jönni. Szóval azért respekt a pasinak - jó, a csaj meg hlye kihasználós, de csak mert hagyják.

2014. okt. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Áll a csaj az ajtóban és nem engeded be? Az a valami! A leányzó helyében asszem ott kiosztottalak volna.


A párod meg ne neked varnyogjon, hanem a lányával beszéljen.

2014. okt. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!