Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját családot szeretnék már...

Saját családot szeretnék már alapítani, de a szüleim elvárják, hogy én segítsek rendbe tenni az életüket. Rendetlenek, ápolatlanok és lusták. Hol van a határ? Mit szabad/illő felnőttként a saját szüleinkért bevállalni?

Figyelt kérdés
Nem élek már otthon, felnőtt ember vagyok, de folyton jönnek a telefonhívások, hogy menjek haza rendbe tenni a kertet, kitakarítani a pincét stb. Esélyt se akarnak adni a szüleim arra, hogy esetleg a saját otthonomra fordíthassam az energiám. Nincsenek rossz fizikai állapotban, éppen ezért nem értem, miért nem csinálják meg maguk.
2012. jún. 20. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ja ismerős a helyzet. nekünk anyu ilyen, 60 km-ről szaladjunk füvet nyírni, télen fát vágni, mert nem tudott olyan férjet találni aki később ezt ne dumálta volna vissza, illetve ne ellenünk hangolta volt ezekért anyunkat. mintha ennyi rossz élet után nem a sajátunkat kéne már nekünk is egyenesbefele hozni. Nem hálátlanság ez, bár ezt akarják ilyenkor sugalni de ne azért nevelj egy gyereket vagy szülj, hogy legyen kit ugráltatni ha a kert szalad vagy ilyesmi. Oldják meg maguknak főleg, ha hosszú km-ek vannak köztetek is szerintem.
2012. jún. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mész,sohasem tudsz elszakadni máskülönben.
2012. jún. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Ne hagyd magad ugráltatni és kihasználni. Eljöttél hazúról, van saját életed. Ha hazamész, segíts nekik a ház körüli munkákban is, majd ülj vonatra/kocsiba/buszra és irány a saját otthonod. Előbb-utóbb kénytelenek lesznek belátni, hogy maguknak kell megoldani a leírt problémákat.
2012. jún. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez volt amikor eljöttem otthonról. Szinte heti 2-3 alkalommal vezettem napi 100 km ert hogy helyettük csináljam meg azt amit ők is simán megtudnak. Télen favágás, takarítás, nyáron meg kerti munka. Idén mondtam nekik márciusba ha zöldséget akarnak termeszteni akkor csinálják ők mert én nem fogok heti többször főleg munka után hazavezetni hulla fáradtan hogy helyettük gondozzam a kertjüket, arról nem is beszélve hogy tavaly ebbe annyira belefáradtam hogy a saját kertemből egy gazos övezet lett. Erre akkor jöttek rá amikor sokszor mondtam nekik azt hogy nem oldjátok meg, érdekes módon azóta már nem kell a segítségem nekik már 2 hetente járok haza így a kapcsolatunk is érdekes módon pozitív irányba haladt mert most sokkal kedvesebbek velem, persze előfordul hogy megkérnek 1-2 apróságra azt meg is csinálom nekik szívesen mert nem rángattak csak ezért haza, de rájöttek már hogy elveszítenek engem ezekkel ezért lett jobb a kapcsolatunk.

Mondj nekik nemet mondd meg hogy oldják meg ők mert neked se időd se energiád nincs plusz már a saját életedet kell megcsinálnod nem az övékét.

2012. jún. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Kérj érte annyit, mint egy takarítónő.
2012. jún. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulni nemet mondani és nem ugrani, mint az engedelmes kiskutya, ennyi az egész. Ha emiatt besértődnek, ám legyen. Nem az, hogy nem lehet segíteni a szülőknek, de írod, bírnák maguk is, meg közel sem laksz. Mit gondolnak, nincs saját életed? A sarkadra kell állnod!
2012. jún. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
okés hatos, de a szülők mért zsarolják saját gyereküket? mert megérdemelnek ennyit hogy felnevelték? én nem tudom, hogy a szülők mért elvárnak sok mindent, mért nem csak simán örülnek ha segít a gyerek. Tényleg igaz a mondás, hogy senki nem kérte, hogy megcsinálják és megszüljék. És ezt nem lehet vitatni szerintem. De nem?
2012. jún. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hetes! Mert vannak ilyen szülők, sajnos. Apósom is ilyen, ő füvet nyírni nem bír, de elkocsizni a páromért meg vissza, hogy megcsinálja, mikor nem is lakunk közel - az megy, az nem fárasztó. Az idő alatt 5x lenyírta volna az udvart.
2012. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyolcas! :) Hetes vagyok! Hidd el én tudom miről van szó, nekünk anyu ilyen mint ahogy írtam is azelőtt is. Tudom milyen mikor azt hallja az ember, hogy a fű már mekkora, a szomszéd már nem is köszön, jaj most ennyit kért a kaszáló, mikor ott van a fűkasza, most így esett rá az eső, hiába lett drágán levágva, most szántatni kéne, pedig xart sem vetünk a földbe, most a kutyát kéne megfejni, stb stb. Ismerős egyszóval....
2012. jún. 21. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Eddig hazajártam rendet tenni, de ez többet ártott, mint használt, mert a szüleim vásárlásmániások. Van nyolcféle porszívó, de sose használják, gázolni lehet a koszban. Ha rendet rakok és csinálok egy kis helyet a labirintusukban, ahelyett, hogy rendet tartanának, a felszabadult helyre vesznek még egy felmosógépet is. Nekem meg nem telik porszívóra és amilyük van, azt oda nem adnák. Szégyen.
2012. jún. 21. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!