Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Több ezer évig nem nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Több ezer évig nem nagyon voltak működő házasságok, csak most, a felvilágosult 21. században?

Figyelt kérdés
Ha a GYIK-en szóba kerül, hogy esetleg vannak, akik házasság előtt nem szeretnének együtt élni, sőt, szexelni, rengetegen azt mondják, hogy úgy nem lehet megismerni a másikat, mi van, ha nem illetek össze stb. Én ebben nem hiszek. Szerintem most sem jobbak a házasságok, mint régen, ha annyira igaz lenne az elmélet, pont, hogy kevesebb válásnak kéne lennie, de a házasságok 50%-a válással végződik.
2014. okt. 16. 21:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
89%

Igazából ezt a társadalom szabja meg és nem az egyének. Lehet így kicsit durván hangzik, de így van, pl. a muzulmán házasságoknál sértés azt mondani, hogy szerelmi házasság, náluk ugyanis a házasság alatt kell beleszeretni a másikba és ők ezt tisztelik, a szerelmi házasság náluk lenézendő dolog. Tehát kultúránként nagyon eltérő nézetek vannak erről.

Nem tudod összehasonlítani a régi idők válási statisztikáját a mostanival, mert se statisztika nem volt, se válás, mivel a közvélemény annyira elítélte a válást, hogy senki nem vállalta be, biztosan voltak akkor is rettenetes házasságok és szeretők, megcsalások ugyanúgy.

A mai világban és itt Európában úgy gondolom, hogy érdemes házasság előtt együtt élni, mert ebben a kultúrkörben ez az elfogadott pillanatnyilag.

2014. okt. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
22%
Ez a te véleményed. Örülünk neki.
2014. okt. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
88%

Régen nagyon szóba sem kerülhetett a válás, akkora szégyen volt, sőt volt, hogy erre a nőnek nem is lehetett lehetősége, mert nem tudta volna eltartani egyedül magát és a gyerekeket.


Egyébként igen, úgy sokkal jobban meg lehet ismerni a másikat, ha előtte együtt élünk. Persze ez sem garancia semmire és persze az sem száz százalék, hogy nem fog sikerülni az a házasság, ahol nem éltek előtte együtt. Egyik és másik verziónál is tudok jól és rosszul sikerült házasságokról egyaránt.

De hogy ha együtt élünk jobban meg lehet ismerni a másikat és teljesebb képet lehet kapni róla, mint ha nem, az egyértelmű.


Az előző barátommal már házasságot tervezgettünk, nagyon szerettük egymást, biztosak voltunk benne, hogy mindenben összeillünk, a legjobb páros vagyunk. Aztán összeköltöztünk és rájöttünk, hogy nem tudjuk egymást így elviselni, képtelenek vagyunk együtt élni.

Ebben az esetben szerencsénk volt, hogy éltünk együtt egy darabig. Ha nem tettük volna, ma már vagy túl lennénk egy váláson, vagy egy nagyon szomorú, fájdalmas, szerencsétlen házasságban szenvednénk mindketten.

Hangsúlyozom, ez csak az én példám, nem mondom, hogy nem lehet jó egy házasság előtte együttélés nélkül is, de én inkább az előtte együttélést pártolom.

2014. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:
Én vallásos vagyok, ezért nem szeretnék együtt élni, akik hozzám hasonlóan vallásosak, ott ez teljesen elfogadottnak számít. Viszont a nem vallásos családtagjaim, ismerőseim, mind hülyének néznek. Ezért kérdeztem, mit gondoltok.
2014. okt. 16. 21:42
 5/63 anonim ***** válasza:
54%
Akkor ismerkedj saját köreidben és másoknak tényleg ne híreszteld, mert hülyének néznek.
2014. okt. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:
Hármas, mi volt az a probléma, ami nem derült ki összeköltözés előtt? Én nem nagyon tudok olyan problémát elképzelni, ami nem derül ki, ha sok közös programot csináltok, ahol kicsit egymásra is vagytok utalva, és emellett egy kicsit "nyomoztok" is, tehát beszélgettek a családdal is, be is mutatjátok a szülőknek meg titeket jól ismerő barátoknak.
2014. okt. 16. 21:45
 7/63 anonim ***** válasza:
82%
Ez a te döntésed, ismerek egyébként ilyen párt, akik nem éltek együtt házasság előtt és nem is feküdtek le egymással, mondjuk szerintem szörnyű házasságuk lehet, legalábbis kifelé ez látszik, de természetesen nem törvényszerű, hogy így legyen. Ha neked és a párodnak is ez a meggyőződése, akkor működnie kellene, gondolom elfogadóbbak is vagytok egymással, ráadásul a szex gondolom annyira nem is lényeges nektek.
2014. okt. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
82%

Persze, hogy több válás van most. A nulla számnál (mivel nem lehetett válni) nem nehéz többet termelni.

Nem tudom milyen vallású vagy, de nálunk pl. szoktak a házaspároknak beszélgetést tartani. Szinte mindig előjön, hogy nem éppen ezt várták a másiktól a házasságban, összeköltözéskor. Szóval ott sem működnek nagyon ezek a dolgok.

2014. okt. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:

Hetes, lényeges, csak szerintem a dolog tanulható, illetve beszélgetni kell róla előtte, ne ott derüljön ki a nászéjszakán, hogy a nő pl irtózik az oráltól, a pasinak meg az a mindene.

A válás csak a katolikus vallásban tilos, sok keresztény irányzatban, vagy éppen a zsidóknál, muzulmánoknál elfogadott. Az én vallásomban el lehet válni.

2014. okt. 16. 21:52
 10/63 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem próbálta, honnan tudná, hogy irtózik tőle? Hidd el ezt csak gyakorlatban érzi igazán az ember. Én is sok mindenről hittem, hogy nem fogom élvezni, vagy éppen élvezni fogom, aztán kiderült, hogy mégsem így van.

De az együttélésben is sok mindennel jártam így.

2014. okt. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!